range-mu

ابتدا درباره کوتاهی مو و پرپشتی آن مباحثی را بیان میکنیم که سوال بسیاری از کاربران نیز هست  باید بگوییم که  کوتاه کردن موها، قیافه را جوانتر و سرحالتر نشان میدهد ولی زیاد در پرپشتی مو تاثیری ندارد

موها از قسمت ریشه رشد می کنند و کوتاه کردن ساقه موها، کمکی به رشد بیشتر آنها نمی کند.

به هر حال بهتر است به این کار ادامه دهید.کوتاه کردن موها، هر چند هفته یکبار، بسیار مفید خواهد بود.چرا که انتهای دوشاخه شده موها، باعث شکست موها تارهای مو شده و همین امر، مانع از بلندی موها و حفظ موهای بلند شما خواهد شد.

برای جلوگیری از دوشاخه شدن انتهای موها و به حداقل رساندن این اتفاق، توصیه میکنیم که موها را با کش هایی با روکش پارچه ای ببندید و قبل از سشوار کردن موها، از محصولات محافظ مو استفاده کنید.

۲- موها را قبل از رنگ کردن نشویید

ممکن است بارها این جمله را شنیده باشید که عم شستشوی موها پیش از رنگ کردن، موجب جذب بهتر رنگ می شود.

این باور کاملا نادرست است.بنا به گفته یکی از طراحان زیبایی امریکا، در واقع اینکار باعث وضوح بهتر رنگ زمینه مو و اتنخاب صحیح تر رنگ مورد نظر شما، توسط فردی که موهای شما را رنگ می کند ، خواهد شد.

موهای چرب، رنگ موها را کمی تیره تر از آنچه هست نشان می دهد و تمیز بودن موها این مشکل را از سر راه بر می دارد.

بنابراین با شستن موها، به تصمیم گیری آرایشگر خود در خصوص انتخاب رنگ دلخواهتان کمک خواهید کرد.

۳- بعد از مدتی، موها به شامپو و نرم کننده عادت کرده و باید آنها را عوض کنید

این یک باور نادرست در مورد پوست است که برخی افراد آن را به مو هم نسبت می دهند.

گاهی پس از مدتی استفاده از برخی شامپوها و نرم کننده ها، شاید احساس کنید که موها ، آن حالت نرم و براق و ابریشم گونه گذشته را ندارند و ظاهری کدر و پژمرده پیدا کرده اند.

پیش از اینکه محصولات قبلی خود را کنار بگذارید و انواع جدیدی را انتخاب کنید، بهتر است بدانید که این محصولات، به اندازه بار اولی که آنها را خریداری کرده اید، موثر هستند.از طرفی  مشکل اینجاست که موهای شما هم ظاهرا دیگر به این محصولات جواب نمی دهد.بهتر است قبل از تصمیم گیری، علت را بدانیم.

علت این است: برخی انواع شامپوها، بعد از هر بار استفاده، کمی بر روی موها باقی می مانند که همین امر طی زمان، منجر به کدر به نظر رسیدن موها می شود.

برای حل این مسئله بهتر است هفته ای یکبار یا حتی بیشتر، از شامپوهای شفاف کننده استفاده کنید.به این ترتیب، بعد از مدتی اندک، شاهد درخشش دوباره موهای خود خواهید بود.

۴- برای تمیزی بیشتر موها، آنها را در هر بار استحمام، با کف فراوان و دفعات آبکشی، بشویید

مراقب این باور نادرست و بی اساس باشید!

برخی افراد دوست دارند علاوه بر پاک شدن موها از آلودگی های روز، صدای تمیزی موها را هم بشنوند.

شامپو زدن مکرر در هر بار استحمام، با از بین بردن چربی های طبیعی و ضروری مو که باعث درخشش و نرمی موها می شود،سلامت و شادابی موها را به مخاطره خواهد انداخت.حتی تاکید می شود،در هر بار استحمام، شامپو زدن موها ضرورتی ندارد و بهتر است گاهی موها را فقط با آب خالی بشویید.

منبع-http://www.mahsho.com