ارتباط مشکلات جنسی زوجین با اضافه وزن

باروری زوجین می تواند تحت تاثیر چاقی قرار گرفته و دچار اختلال شود ، افرادی که از اضافه وزن زیاد رنح میبرند بهتر است بدانند با مشکلات مختلف در زمینه جنسی مواجه خواهند شد، پای صحبت های کارشناس و مشاور تغذیه در مورد پیامدهای اضافه وزن مردان و زنان در زندگی زناشویی نشسته ایم با ما همراه باشید.

چاقی در مردان و در زنان علاوه بر سلامتی آنها، بر روی روابط زناشویی هم بی تاثیر نیست.
نرگس جوزدانی کارشناس و مشاور تغذیه گفت: چاق شدن هر یک از زوجین(به خصوص خانم ها) بر روی باروری آنها تاثیرگذار است و حتی می تواند منجر به عدم بارداری افراد شود.

وی ادامه داد: چاقی باعث تضعیف سلامت جنسی می شود و احتمال خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را به طور چشم گیری افزایش می‌دهد.

جوزدانی بیان کرد: چاقی، باروری مردان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و افزایش توده بدنی یا BMI در مردان، با افزایش احتمال ناباروری ارتباط دارد و احتمال ناباروری در مردانی كه اضافه‌وزن دارند یا چاق هستند، در مقایسه با مردانی كه وزن طبیعی دارند، بیشتر است.

این کارشناس تغذیه عنوان کرد: اضافه وزن در مردان و زنان منجر به افزایش میزان هورمونها در بدن می‌شود و هورمونها نیز فرایند باروری در مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهند، ترشح غیرطبیعی هورمونها می‌تواند منجر به افزایش وزن و تاثیرات منفی بر روی تولید سلولهای جنسی در مردان و زنان شود.

وی یادآور شد: در زنان، وزن زیاد موجب افزایش تولید انسولین می‌شود كه ممكن است منجر به نامنظم شدن تخمك گذاری شود و باعث به وجود آمدن تخمدان پلی كیستیك در زن می شود که در نازایی زنان نقش دارد.

باشگاه خبرنگاران