آب یکی از نعمت های بسیار با ارزش و مهم نظام هستی است که خداوند در اختیار انسان قرار داده است و سلامتی و پاکیزگی آن بسیار مهم است.در این مقاله شما را با پاک ترین آب های موجود در جهان آشنا می نماییم.تماشاي آب روان و شفاف يکي از دلنشين ترين صحنه هاييه که وقتي پا به طبيعت ميگذارين ميتونين ببينين. زلال ترين آب ها صحنه هاي دلچسبي هستن که روح آدم رو تازه ميکنن. در سرتاسر جهان فرهنگ تميز نگهداشتن محيط زيست و نگهداري شفاف ترين آب هاي دنيا و حتي نريختن زباله و رعايت بهداشت در طبيعت امري عاديه و چه بهتر که در ايران خودمون هم اين فرهنگ رو هرچه بيشتر پرورش بديم تا آيندگان هم بتونن لذت طبيعت گردي اي تميز رو ببرن. اگر شما هم اهل آبتني در آبهاي خنک و بکر تمام نقاط دنيا هستين از خوندن اين مطلب خوشتون خواهد آمد. در ادامه باما همراه شين تا تميزترين آب هاي دنيا و لذت آبتني در اين آبهاي زلال رو براتون بگيم…

1) دره فرتساسکا، سوئيس
آب تميز رودخانه ي اين رودخانه در فرتساسکا در سوئيس حدود ۳۰ کيلومتره و درميان اين دره ي سنگي در جنوب سوييس عبور ميکنه. هرساله هم گردشگران براي شنا در اين آبها قوانين بهداشتي و تميزي رو به طور کامل رعايت ميکنن و يکي از زلال ترين آب ها در جهان هم محسوب ميشه.

2) ساباه، مالزي
ساباه يکي از ايالت هاي کشور مالزي هست که اين ايالت در شرق مالزي هم قرار داره و جزئي از جزيره ي بورنئو به شمار مياد.
عکس زير هم از نزديکي سمپورنا گرفته شده، که محل مهمي براي افراديست که براي گشت و گذار در بورنئو ميايند اين مکان يکي از تميزترين آب هاي دنيا هم به حساي مياد.

3) چشمه هاي پوپو، نيوزيلند
اين آبها در قسمت هاي خيلي بالاي جزيره ي جنوبي نيوزلند، در خليج طلايي وجود دارن که در هر ثانيه حدود ۱۴ هزار ليتر آب شفاف و زلال از اين چشمه ها بيرون ميايد.

4) جزيره پاناري، اوکيناوا، ژاپن
اين جزيره يکي از جزاير يائي ياما که دورافتاده ترين نقطه ي در ژاپن هم هست وجود دارن.انواع زيادي از مرجان ها و جانوران دريايي که به بزرگي ديوار مرجاني استراليا هستن، دراون زندگي ميکنن. اين جزيره يکي از مکان هاي مهم غواصي در جهان هست که بيش از ۴۰۰ نوع مرجان، ۵نوع لاکپشت دريايي، سفره ماهي، وال کوسه و تمام گونه هاي ماهي هاي استوايي در اطراف اوکيناوا هم در اون زندگي ميکنند
5) دره جيوژايگو، سيچوان، چين
در شمال استان سيچوان چين ، دره ي جيوژاگو قرار گرفته که اين مکان يک پارک مليه و جزو ميراث جهاني يونسکو نيز هست. علاوه بر چندين درياچه ي زلال در اين مکان، محدوده ي آبشارهاي چندلايه و کوههاي پربرف هم هست. گرداشگران اين ناحيه را دير هنگام شناختند ولي هرروزهم به تعدادشان افزوده ميشود.دراين آب ها شنا ممنوع هست.

Königssee (6، آلمان
اين عکس که در اينترنت وشبکه هاي مجازي خيلي معروف هست و مکانيه که کمتر کسي اون رو به درستي ميشناسه . بهترين گزينه براي آبتني آبهاي Königssee آلمان هست که يک درياچه در باوارياي جنوبي، در نزديکي هاي مرز اتريش هست.

منبع/ایسنا