اغلب خانم ها تصور می کنند با گریه کردن برای مسائل کوچک و بزرگ می توانند نظر همسر خود را بیشتر جلب نمایند و به این ترتیب نقش یک زن حساس را بازی کنند. اما تنها پیامدی که از این کار نصیب خانم ها می شود ایجاد دلسردی میان زوجین است. بهتر است در مواجه با مشکلات خود را فردی قوی نشان دهید تا همسرتان بهتر و بیشتر به شما اعتماد کند.

محمدرضا نظامی روان‌شناس خانواده اظهار داشت: خانم‌ها معمولاً در روابط با همسران خود تمایل زیادی به ناز کردن و به اصطلاح منت کشیدن از سوی شوهران خود دارند اما باید در نظر داشته باشند که تکرار این رفتار نتیجه معکوس از سوی مردان را به همراه خواهد شد.
وی ادامه داد: برخلاف تصور خانم ها که برای جلب توجه همسر خود در مسایل کوچک و بزرگ زود به گریه می‌افتند و نقش یک زن حساس را بازی می کنند، باید در نظر داشت که این کار نه تنها موجب افزایش محبت میان آن ها نمی‌شود بلکه موجب می‌شود که مردان تصور کنند که همسر آن‌ها فردی است که در مقابل مسایل بزرگ و کوچک زندگی ضعیف، بی طاقت و شکننده است و در نتیجه باعث دلسردی بین زوجین می شود.
نظامی تاًکید کرد: در چنین شرایطی مردان سعی می کنند تا از برقراری ارتباطات کلامی زیاد با همسر خود پرهیز کنند و او را در جریان تمام کارها و مسایل روزمره قرار ندهند تا موجب ناراحتی وی نشود؛ که این موضوع بدون شک برای خانم ها  بسیار ناخوشایند است.
این روان‌شناس خانواده در پایان گفت: زنان برای تقویت اعتماد و روابط عاطفی خود با همسرشان باید در سختی ها و مشکلات خود را قوی نشان دهند و تکیه گاه و پشتیبان خوبی باشند تا موجب دلگرمی وی شوند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان