چرا بعضی از افراد می گویند که HIV موجب ایجاد ایدز نمی شود؟

بیماری اچ آی وی، یکی از بیماری های پر خطری است که همه از مبتلا شدن به آن هراس دارند و سعی می کنند با رعایت بهداشت از این بیماری پیشگیری کنند. برای اینکه بیشتر با این بیماری آشنا شوید، مقاله ای را برایتان آماده کرده ایم که به این موضوع می پردازد که ویروس ایدز در کجای بدن میزبان مخفی می شود و سکنی می گزیند.

محققان پس از انجام پژوهشی جدید دریافته‌اند که نوعی سلول می‌تواند ویروس اچ آی وی را در خود تحت پوشش قرار دهد و از آن محافظت کند.

یونیورسیتی هرالد نوشت: دانشمندان در موسسه بهداشت جهانی و بیماری‌های عفونی دانشگاه کالیفرنیا اعلام کردند، بعضی از سلول‌ها به نام سلول‌های «ماکروفاژ» می‌توانند به طور مداوم ویروس اچ‌.آی‌.وی را در درون خود نگه دارند.
بر اساس مقاله پژوهشگران دانشگاه بهداشت و درمان کالیفرنیا، ماکروفاژها به عنوان سلول‌های میلوئید تعریف شده‌اند . ماکروفاژها سلول‌های سفید خون معمولی در بافت مغز استخوان، ریه و مغز هستند که به مخزنی برای ویروس اچ‌.آی‌.وی تبدیل می‌شوند.
این کشف مهم دانشمندان را قادر می‌سازد که بر روی درمان‌هایی که بیماری را هدف قرار می‌دهند، متمرکز شوند.
این پژوهش به آنها یک فرصت کاملا جدیدی برای درک بهتر چگونگی تاثیر و تکامل ویروس اچ‌.آی‌.وی در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد.
حالا که این ویروس‌ها همچنان در سلول‌های خاصی پایدار باقی می‌مانند، این پژوهش جدید می‌تواند به شناسایی اینکه چه چیزی سبب تنظیم میزان استقامت آنها شده و چگونگی آلوده شدن یک سلول به ویروس  اچ‌.آی‌.وی برای یافتن درمانی که بدن بهترین جواب را به آن نشان بدهد، کمک کند.
یکی از محققان این پژوهش اظهار کرد: اگرچه تا درمان کامل بیماری ایدز راه طولانی را در پیش داریم اما در آینده می‌توانیم از وجود این بیماری‌های خطرناک رهایی یابیم.
تحقیقات اخیر در لندن نشان داده است که یک فرد مبتلا به اچ‌.آی‌.وی هنوز هم می‌تواند سیستم ایمنی بدن خود را حفظ کرده و در آینده‌ای نزدیک درمان شود.
این پژوهش در Nature Medicine به چاپ رسیده است.

tnews