محققان براي انجام يک آزمايش، مقداري از پلاکت‌هاي خون را گرفته با مقدار کمي عصاره يا آب طالبي شيرين مخلوط کردند.

آن‌ها دريافتند در طالبي عاملي وجود دارد که به شدت مانع از انباشته شدن غيرطبيعي پلاکت‌ها مي‌شود و در نتيجه از انعقاد و لخته شدن خون در رگ ها، که عامل حمله‌هاي قلبي است، جلوگيري مي‌کند.
آب طالبي منبع مهمي از ويتامين‌هاي A، ويتامين B۶، مواد معدني، فيبر غذايي و اسيد فوليک است.
آب طالبي که مصرف آن در تابستان شايع است، عامل سلامتي بدن در زمينه‌هاي تقويت سيستم ايمني بدن، رفع مشکلات قلبي و عروقي، جلوگيري از سرطان، درمان بي‌خوابي، درمان مشکلات قاعدگي، درمان دندان درد، درمان آرتروز و بهبود روند هضم محسوب مي‌شود.

مصرف آب طالبي نه تنها در سلامت کلي بدن نقش دارد، بلکه براي بازسازي پوست خانم ها، جلوگيري از سفيد شدن زودرس مو، مبارزه با ريزش مو و جلوگيري از چروکي شدن پوست با گذر زمان نيز مفيد است.
طالبي سرشار از ويتامين C و A است که با تحريک گلبول‌هاي سفيد خون در بدن، سيستم ايمني بدن را بهبود مي‌بخشد و باعث ريشه کن کردن عفونت در بدن مي‌شود.
آب طالبي به دليل دارا بودن پتاسيم، مانع از فشار خون بالا در بدن فرد مي‌شود و به خاطر مقادير بالايي از ويتامين C از تصلب شرايين و لخته شدن خون در قلب جلوگيري مي‌کند.
اين آبميوه باعث از بين بردن راديکال‌هاي آزاد در بدن شده و در نهايت از به وجود آمدن سرطان در بدن جلوگيري مي‌کند.
آب طالبي باعث آب رساني بيشتر به پوست و در نهايت باعث درخشندگي و نرم شدن پوست مي‌شود، زيرا اين آب ميوه داراي مقادير بالايي از ويتامين A است که در بازسازي کلاژن‌هاي پوست و جوان سازي مثمر الثمر است.

tnews