tarmime-pust

چین و چروک، لکه های قهوه ای،  رنگ  غیر همسان و بافت محکم و چرب پوست، همگی علائمی از صدمات پوستی در اثر تابش نور خورشید هستند. صدمات پوستی بعلت نور خورشید در اثر

بیش از حد قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش یا UV به وجود می آید که می تواند موجب سرطان پوست شود. اگر روی پوست تان نشانه هایی از آسیب های پوستی در اثر نور خورشید وجود دارد، در این چگونه، بعضی کارهایی که می توانید برای بازسازی و حتی از بین بردن اثرات بیش از حد نور خورشید انجام دهید، وجود دارد.

چگونه

۱

پوست تان را به صورت روزانه با یک پاک کننده ملایم، تمیز کنید و حداقل دوبار در هفته با یک اسکراب ملایم پوست، لایه برداری کنید. از بین بردن منظم سلول های مرده که روی خارجی ترین لایه پوست وجود دارد، باعث می شود که لایه زیرین پوست، خود را بازسازی کند.

۲

به صورت روزانه از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۱۵ استفاده کنید. استفاده روزانه از کرم های ضد آفتاب می تواند خطر ابتلاء طولانی مدت به سرطان پوست را کاهش دهد. استفاده از کرم های ضد آفتاب، مانع از آسیب های بیشتر پوست در اثر نور خورشید می شود، در عین حال پوست تان را بازسازی می کند و آسیب های کنونی پوست تان را هم برطرف می کند.

۳

پوست تان را مرطوب نگه دارید. مقدار زیادی آب بنوشید تا پوست تان را از داخل آب رسانی کنید. برای روی پوست تان هم از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا سلول های پوست تان را تقویت کنید و و کلاژن سازی پوست را تحریک کنید.

۴

برای لکه های قهوه ای ناشی از نور خورشید، از یک روشن کننده پوست استفاده کنید. محصولی پیدا کنید که با استفاده از کوجیک اسید و هیدروکینون و رتینول- A و یک استروئید خفیف، پوست تان را روشن کند و رنگ آن را تغییر دهد.

۵

برای درمان هایی مثل فتو دینامیک نزد یک متخصص پوست بروید که با استفاده از نور، تکه های آسیب دیده پوست را بردارد یا با درمان هایی مثل پیلینگ مکانیکی پوست صورت و دیگر درمان ها، پوست تان را بازسازی کند.

۶

ویتامین C، E و سلنیوم مصرف کنید و از لوسیون ها و کرم های پوستی که حاوی این ویتامین ها هستند استفاده کنید. همه این ها، آسیب های پوستی در اثر نور خورشید را کاهش می دهند و پوست را بازسازی می کنند. مولتی ویتامین هایی مصرف کنید که حاوی هر سه ویتامین باشند و کرم هایی را انتخاب کنید که این ویتامین ها، در لیست مواد تشکیل دهنده شان موجود باشد.

منبع-http://phow.ir