afzayeshe-testron

(Lipo-6 ) یک مکمل چربی‌ سوز بسیار نیرومندی می‌باشد که تا کنون جز بهترین و پر فروش ترین مکمل‌های موجود در بازار می‌باشد.

شرکت معروف (Nutrex) کمپانی سازنده این مکمل می‌باشد.بسیاری از مصرف کنندگان نیز گواه تاثیر گذاری این مکمل در رسیدن به بدنی عضلانی تر و سالم تر هستند.

 

 

البته مطابق انتظار در این میان کسانی‌ نیز هستند که مدعی تاثیر گذاری کم این مکمل میشوند.در ادامه به بررسی مواد موجود در این مکمل و چگونگی‌ کارکرد آن می‌پردازیم.

 

چیزی که اول از همه باید بدانید این است که (Lipo-6) نام خود را از مواد متشکله در آن گرفته است.شش ماده تشکیل دهنده فعال در فرمول این مکمل حضور دارند.

در تحقیقات اخیر روی یکی‌ از مواد اصلی‌ تشکیل دهنده در این مکمل به نام (ephedra ) مشخص شد که این ماده دارای عوارض جانبی می‌باشد و شرکت (Nutrex) آنرا از محتویات مکمل‌های خود حذف نمود.پس بنابراین در واقع ۵ ماده اصلی‌ تشکیل دهنده در آن وجود دارد و به همین دلیل شرکت (Nutrex) برای حفظ محبوبیت برند تجاری خود در میان مصرف کنندگان همچنان از نام (Lipo-6) استفاده می‌کند.

 

مواد تشکیل دهنده (Lipo-6) چه می‌باشد؟

 

 

 

سینفرین (Synephrine ): آنزیمی که تاثیر گذاری آن روی چربی‌ سوزی به اثبات رسیده است.این آنزیم همزمان با افزایش سرعت متابولیسم باعث افزایش انرژی نیز میشود.این آنزیم نیز همانند (ephedra ) عمل می‌کند،ولی‌ در واقع چون عصاره طبیعی میوه ای به نام پرتغال تلخ (Bitter Orange) می‌باشد ایمن تر می‌باشد.

 

کافئین (Caffeine ): این ماده به دلیل تاثیرات منفی‌ روی سیستم عصبی ممکن است به عنوان ماده بدی تلقی‌ شود ولی‌ سازندگان مقدار کمی‌ از این ماده را برای افزایش چربی‌ سوزی به مکمل خود اضافه کرده‌اند.این ماده همچنین باعث عدم گسترش چربی‌‌ها هنگام مصرف غذاهای ناسالم و نوشابه‌ها میشود.به طور آشکار این ماده باعث افزایش سطح انرژی و هوشیاری میشود.همچنین قابلیت سرکوب اشتها را نیز دارا می‌باشد.با این حال به کسانی‌ که قهوه مصرف میکنند توصیه میشود برای جلوگیری از عوارض شدید،هنگام مصرف (Lipo-6 ) از دوز پائین شروع کنند.

 

بیوپرین (Bioperine ): ماده دیگری که از گیاه فلفل سیاه حاصل میشود.کارکرد اصلی‌ این ماده افزایش جذب غذاها و مکمل‌ها در بدن می‌باشد.

یوهیمبین (Yohimbine ): ماده‌ای است که برای درمان اختلال در نعوظ استفاده میشود اما اخیرا از آن نتایج خوبی‌ در چربی‌ سوزی به دست آمده است.وظیفه آن در درجه اول ذخیره خون کافی‌ در بافت‌ها می‌باشد.سایت ادکوان کسانی‌ که به طور دائم تمرین میکنند احتمالا این ویژگی به خصوص را که بدن بلافاصله بعد از تمرین و بعد از مصرف وعده غذایی به دریافت سریع مواد غذایی میپردازد را تجربه کرده باشند.به علاوه یوهیمبین باعث افزایش جریان خون درون اندام‌ها میشود.

 

(Guggulsterones ) : به طور سنتی‌ از این ماده به عنوان یک داروی جایگزین استفاده میشده است اما امروزه این ماده یکی‌ از مواد تشکیل دهنده انواع چربی‌ سوزها می‌باشد.این ماده از غدد تیروئید حمایت می‌کند و باعث تنظیم ترشح هورمون های اصلی‌ نظیر (T3 ) و (T4) میشود.این عمل برای حفظ متابولیسم در سطح ایده‌آل بسیار حیاتی می‌باشد.

 

در نهایت ترکیب این موادی که ذکر کردیم باعث افزایش میزان انرژی شده و باعث تحریک افزایش سرعت متابولیسم میشود.تولید کنندگان وقت بسیار زیادی صرف شناخت و ترکیب این مواد کرده‌اند و انتخاب این مواد جهت تشکیل این چربی‌ سوز بسیار با دقت صورت گرفته است.با این حال توضیح اینکه چه چیزی درون این مکمل می‌باشد دلیلی‌ بر اثبات ارزش این مکمل نمی‌باشد.

 

چگونه با (Lipo-6) چربی‌ سوزی کنیم؟

 

سازندگان این مکمل ادعا دارند که بهترین مکمل چربی‌ سوز را تا کنون ساخته‌اند.البته تکنولوژی چند فازه مایع ( liquid Multi-phase technology ) آن دلیلی‌ برای برتری حرف آنها می‌باشد.این مکمل فعالیت خود را به عنوان یک ماده مغذی با آزاد شدن از پوسته کپسول خود آغاز می‌کند.به محض هضم شدن کپسول در بدن مایعات درون آن به درون بدن تخلیه میشود.اینجاست که  فاز دوم شروع میشود.این کپسول‌ها طوری طراحی شده است که فرایند تخلیه مایعات درون آن به کندی صورت می‌گیرد.آزاد سازی مواد اصلی‌ درون کپسول باعث طولانی‌ شدن اثر آن میشود.مواد تشکیل دهنده اصلی‌ ساعاتی‌ پس از هضم کپسول کار خود را شروع میکنند.دریافت یک کپسول در صبح ۳۰ دقیقه قبل از صبحانه و یکی‌ قبل از شام دوز مناسبی برای مصرف می‌باشد.

 

هشدار هائی برای مصرف این مکمل

 

این اخطاری است که ارزش تکرارش را دارد: کسانی‌ که در برنامه غذایی خود از قهوه استفاده میکنند باید دوز مصرفی خود را کاهش دهند.عوارض جانبی این محصول عمد‌تاً به دلیل کافئین است.خوردن قهوه قبل از دریافت این مکمل میتواند باعث ایجاد شک در سیستم عصبی شود.بنابراین در این چنین مواردی فرد احساس افزایش بیش از اندازه نیرو،بی‌ قراری،حالت تعوع و دل درد دارد و سرانجام انرژی او به سرعت تخلیه میشود.بنابراین کسانی‌ که مایل به استفاده از قهوه هستند باید دوز مصرفی خود را کاهش دهند.با این کار آنها تحمل بدن خود را در مقابل مواد تشکیل دهنده فعال این مکمل تست میکنند.

 

آیا این مکمل موثر است؟

 

بازتاب‌های منتشر شده اکثرا به موفقیت این مکمل اشاره دارند.کارشناسان تغذیه مختلفی‌ از عملکرد این مکمل مخصوصاً (Lipo 6 Black) ابراز رضایت کرده اند.آنها با تحقیق در مورد مواد تشکیل دهنده این مکمل ابراز کردند که این مکمل میتواند به طور کارآمدی در چربی‌ سوزی کمک کند.اما همانطور که شرکت تولید کننده گفته است مصرف این مکمل باید در کنار تمرین منظم و رعایت یک رژیم غذایی متعادل صورت گیرد.بدن سازانی هم که در چند ماه اول دوره حجم خود از این مکمل استفاده کرده‌اند نیز گواه بر تاثیر گذاری این مکمل هستند.یکی‌ از مصرف کنندگان همچنین ادعا  کرده است که فقط با پیاده روی در یک ماه توانسته است ۲۰ پوند از وزن خود کم کند.

 

قضاوت نهایی

 

(Lipo 6) یک مکمل بسیار موثر در چربی‌ سوزی می‌باشد و جای هیچ بحثی نیز نمی‌باشد.این مکمل برای افرادی که وقت کمی‌ برای تمرین دارند بسیار مناسب می‌باشد.این مکمل همچنین برای افرادی نیز که مشکل هورمونی دارند و روی وزن آنها تاثیر گذاشته است میتواند استفاده شود.با این وجود این افراد باید قبل از دریافت این مکمل با پزشک مربوطه مشورت نمایند.

 

لازم به ذکر است که (Lipo 6) فقط باعث تامین میزان کافی‌ انرژی و افزایش متابولیسم میشود و مصرف کنندگان باید همچنان از یک برنامه تمرینی و غذایی مناسب پیروی کنند.

منبع-http://edcoan.ir