tabkhal

بوجود آمدن  تبخال از ویروس تبخال سیمپلکس نوع ۱(HSV-1) و یا ویروس تبخال سیمپلکس نوع ۲(HSV-2) تشکیل می شود. بوجود آمدن این بیماری قادر است در کل بدن شخص شیوع

یابد اما شایع ترین شیوع آن در اطراف لب و دهان و ناحیه تناسلی خارجی می باشد. هیچ درمان دائمی برای تبخال وجود ندارد و بیشتر افراد حامل ویروس این بیماری هستند و زمانی که این ضایعه فعال شود عفونت دیده می شود. مؤثرترین راه برای کوتاه کردن دوران تاول تبخال درمان های پزشکی است اما روش های خانگی هم مؤثر هستند.

 

۱

از داروی ضد تبخال بیش از حد استفاده کنید. لیدوکائین موضعی و بنزوکائین هر دو ضد درد هستند و می توانند به کاهش ناراحتی ناشی از شیوع تبخال کمک کنند. آسیکلویر داروی مؤثری است که از تکثیر ویروس جلوگیری کرده و باعث سرعت بهبود تبخال می شود.

۲

از کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید. این کار نه تنها سبب کاهش درد و ناراحتی می شود بلکه روند بهبودی را نیز سرعت می بخشد.

۳

از محرک هایی که پیش پا افتاده به نظر می رسند و سبب تحریک تاول تبخال می شوند اجتناب کنید. آب و هوای سرد و بیماری و استرس از علل فعال شدن و شیوع تبخال در افراد آلوده شناخته شده اند. این محرک ها همچنین از اینکه بدن با شیوع تبخال مبارزه کند جلوگیری می کنند.

۴

از دست زدن به زخم تبخال خودداری کنید. دستکاری کردن زخم تبخال ممکن است عفونت را وخیم تر کند و می تواند باعث عفونت های ثانویه و دائمی زخم شود.

 

اگر شما مکرر (چند بار در ماه) دچار تبخال می شوید حتما با یک پزشک مشورت کنید.
اگر شما مطمئن نیستید که بیماری شما قطعا تبخال است پیش از انجام درمان های ذکر شده در این چگونه حتما با یک پزشک مشورت کنید.

منبع-http://2ba2.com/