هر چه انسان شادتر باشد، بازتابی که از دنیا می گیرد بهتر است. شاد بودن باعث می شود که نشاط بیشتری برای انجام کارها داشته باشید و بتوانید با قدرت بیشتری کارهای خود را انجام دهید و در نتیجه موفق تر شوید. برای اینکه بتوانید فردی شاد باشید، لازم است نگرش خود را تغییر داده و کمی مثبت نگر باشید.

محمود بیات روانشناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛با بیان اهمیت داشتن نگرش مثبت در زندگی اظهار داشت: برای شاد بودن در زندگی حتماً نیاز به یک اتفاق خیلی بزرگ و مهم نیست، بلکه اگر نگرشتان را نسبت به خود و اتفاق های پیرامون خود تغییر دهید باعث می‌شود تا از کوچک ترین موضوع در زندگی احساس شادی و لذت کنید.

وی در ادامه گفت: امنیت و سلامتی دو موضوع بسیار مهم برای ایجاد شادی در زندگی است که کمتر به آن توجه می‌شود،اما اگر یکی از آن دو را در زندگی نداشته باشیم ،متوجه اهمیت آن می شویم.

این روانشناس اضافه کرد: در نظر گرفتن صفاتی مانند شجاعت، استقلال و معنویت که از ارزش های والای انسانی محسوب می شود ،همچنین وجود پروردگاری که در همه لحظات خصوصاً در هنگام رویارویی با مشکلات بدون هیچ چشم داشتی برای کمک در کنار ما است، می‌تواند باعث ایجاد امید و شادی در زندگی شود.

بیات تاکیدکرد: خوش بینی نسبت به اتفاق های  مختلف در زندگی و دوری از تفکرات منفی و نگرانی ها، همچنین دوست داشتن اطرافیان به خصوص خانواده، و ابراز محبت و عشق به آن‌ها موجب لذت بخش تر شدن زندگی می‌شود.

خبرنگاران جوان