رفع قرمزی و التهاب پوست

پوست با چه عواملی تحریک و قرمز می شود؟ چه مواردی در ایجاد اینگونه واکنش ها روی پوست تاثیرگذار هستند؟ التهاب پوستی با روش های خانگی ساده برطرف می شود. با کمک آب خنک و کرم های ضدآفتاب می توانید این حالت را رفع  کنید. با برخی از روش های موثر برای رفع قرمزی پوست آشنا شوید.

 قرمز شدن صورت یا اصطلاحا گل‌انداختن آن، می‌تواند جذابیت و زیبایی صورت شما را کاهش دهد و باعث شود که آرایش شما غیرطبیعی به نظر برسد. خوش‌بختانه، قرمزی صورت در گروه مشکلات دائمی پوستی قرار نمی‌گیرد. تغییر دادن سبک‌زندگی و اضافه کردن کارهای مناسب به برنامه روزانه مراقبت از پوست، می‌توانند قرمزی پوست را کمتر کنند یا آن را کاملا برطرف سازند. در اولین گام، باید از محصولاتی برای مراقبت از پوست استفاده کنید که حاوی عناصر تحریک‌کننده پوست نباشند. محصولات ضدحساسیت و بدون رایحه، گزینه‌های مناسبی برای شما به‌شمار می‌روند.

تحریک شدن پوست می‌تواند مستقیما به شکل‌گیری التهاب و قرمزی منجر شود. برخی از عناصری که بیش از حد قابلیت تحریک‌کنندگی دارند، بدین ترتیب هستند: عطرها و رایحه‌ها، الکل، اسطخودوس و لینالول. یکی از ترفندهایی که می‌تواند در برطرف کردن قرمزی پوست موثر باشد، خنک کردن آن است. به نظر محققان دانشگاه سینسیناتی، قرمزی صورت می‌تواند به‌علت گرمای زیاد به‌وجود بیاید و کارهایی مثل خنک کردن بدن با قرار گرفتن در سایه، روشن کردن دستگاه‌های خنک‌کننده و تهویه‌کننده، و نوشیدن آب زیاد، می‌توانند این مشکل را برطرف کنند. استفاده از کرم ضدآفتاب با SPF، ۱۵ یا بالاتر برای مقابله با قرمزی صورت لازم است. نور خورشید می‌تواند پوست را تحریک کند، بسوزاند و درنهایت باعث قرمزی آن شود. برخی متخصصان معتقدند که برای کسب بهترین و موثرترین نتیجه، باید از کرم‌های ضدآفتابی استفاده کنید که مخصوص پوست حساس و حاوی آووبنزون یا زینک اکسید باشند.

سلامتیسم