صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی است که به هیچ عنوان نباید خوردن آن را کنار بگذارید. متاسفانه برخی افراد که قصد کاهش وزن دارند، این وعده را از رژیم غذایی خود حذف می کنند، در حالی که کارشناسان تأکید دارند که نباید خوردن صبحانه را از برنامه غذایی خود کنار بگذارید.

نخوردن صبحانه در میانه صبح شما را دچار کمبود کالری می‌کند و ممکن است به خوردن هله‌هوله‌ها روی آورید و کل رژیم غذایی‌تان در طول روز را به هم بریزید.

شما می‌توانید انواعی صبحانه برای خود درست کنید که کمتر از ۲۵۰ کالری انرژی داشته باشد.

این پنج گزینه را برای صبحانه رژیمی در نظر بگیرید:

۱- اسموتی: یک فنجان شیر یا ماست کم‌چربی یا بی‌چربی را به تکه‌های یخ‌زده میوه یا موز مخلوط کنید.

۲- وافل: یک وافل (نانی ترد و شیرین که با سرخ کردن ترکیبی از آرد و شکر و روغن و تخم‌مرغ و گاهی ماست در تابه‌های مسطح با برآمدگی‌های شطرنجی تهیه می‌شود)‌ را بردارید و روی آن برش‌های میوه یا یک لایه کره بادام‌زمینی بگذارید و بخورید.

۳- تخم‌مرغ: با مخلوط کردن تخم‌مرغ و سبزی‌ها نیمرو درست کنید. یک تخم‌مرغ کامل یا دو یا سه سفیده تخم‌مرغ را برای حجم و پروتئین بیشتر را به هم بزنید و پف بیندازید. یک سبزی مانند اسفناج بخارپز شده یا مخلوط فلفل قرمزی و کدوسبز با اندکی روغن به‌سرعت سرخ‌شده را به آن اضافه کنید. نیمروی حاصل را درون یک نان نازک تهیه‌شده از گندم سبوس‌دار بپیچید و به‌این‌ترتیب می‌توانید به‌سرعت صبحانه بخورید.

۴- جوی دوسر: جوی دوسر را در شیر بی‌چربی یا کم‌چربی غنی‌شده با کلسیم و ویتامین دی بخیسانید. می‌توانید این مخلوط را با میوه‌های توت مانند توت‌فرنگی یا وانیل و دارچین به‌طور طبیعی شیرین کنید.

۵- میوه: دسر پارفیت درست کنید. برای این کار یک لیوان بلند را بردارید و به‌طور لایه‌لایه نیم فنجان برش میوه و یک فنجان ماست یونانی و یک قاشق چای‌خوری برش‌های نازک مغز بادام را درون کنید.

منبع: همشهری آنلاین