خستگی مفرط و دائمی یکی از نشانه های فشار خون پایین است. ضعف کردن، حالت تهوع، سرگیجه، خستگی، دید تار، سرد شدن و تپش قلب از دیگر علائم فشار خون پایین هستند. برخی از افراد نه به دلیل بیماری،  بلکه به طور طبیعی فشار خون پایینی دارند. ما در این مطلب قصد داریم به شما کمک کنیم با استفاده از روش های خانگی به درمان فشار خون پایین بپردازید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

افرادی که دچار افت فشار خون هستند فشارشان به ۹ روی ۶ می‌رسد. این مسئله باعث ایجاد حس سرگیجه می‌شود؛ زیرا قلب برای پمپاژ کردن خون به ارگان‌های حیاتی بدن، دچار مشکل می‌شود.

وقتی می‌خواهید از جای خود بلند شوید، این نشانه‌ها  بیشتر خود را نشان می‌دهند؛ البته بعضی از افراد به طور مرتب احساس خستگی و سرگیجه می‌کنند.

چه چیزی باعث ایجاد فشار خون پایین می‌شود؟

علل زیادی برای فشار خون پایین وجود دارد مثل: عدم تغذیه‌ی کافی، کم‌آبی، استراحت کردن بیش از حد، مشکلات قلبی، اختلالات غدد درون‌ریز و حاملگی.

داروهایی مثل: ضد افسردگی، مسدود کننده های بتا و آلفا و دیورتیک‌ها، می‌توانند باعث کاهش فشار خون شود.

بهترین راه این است که با پزشک خود در مورد این کاهش فشار خون مشورت کنید. هرچند راه‌های درمان خانگی نیز برای  فشار خون پایین وجود دارند.

کارایی این روش ها به صورت علمی  ثابت شده است و بیشتر آنها از ترکیبات ارزان قیمت استفاده می‌کنند؛ که شما همین الان، در خانه هم آنها را در اختیار دارید.

روش‌های درمان خانگی فشار خون پایین

۱- ریحان مقدس

ریحان مقدس می‌تواند نشانه‌های فشار خون پایین را کاهش بدهد؛ زیرا سرشار از منیزیم، پتاسیم و ویتامین C است. به آسانی آب ۱۵ برگ از این سبزی را با عسل میل کنید. این ترکیب را هر روز میل کنید تا بهبود را متوجه شوید. در غیر این صورت می‌توانید هر روز صبح ۴ برگ ریحان مقدس را بجوید.

۲- آب لیمو

آب لیمو را زمانی برای درمان فشار خون پایین استفاده کنید که ناشی از کم آبی باشد. این ترکیب باعث خواهد شد تا کبد شما بهتر کار کند و به هضم شما هم کمک کند و به ارگان‌های حیاتی بدن هم در مورد کم آبی کمک کند. آب لیمو را هر روز، همراه با مقداری نمک و شکر  مصرف کنید تا نشانه‌ها برطرف شود.

۳- ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان را می‌توان در درمان فشار خون پایین ناشی از کمبود سطح کورتیزول مصرف کرد. این مسئله به خاطر وجود آنزیم‌هایی است که جلوی کورتیزول را می‌گیرند و در عین حال عملکرد سطح آدرنالین را دچار مشکل می‌سازد. یک قاشق چایخوری، ریشه شیرین بیان را با آب جوش مخلوط کرده و سپس مصرف کنید.

۴- رزماری

رزماری نشانه‌های فشار خون پایین را کاهش می‌دهد و باعث تحریک سیستم عصبی خواهد شد و باعث بهبود گردش خون می‌شود. شما می‌توانید رزماری تازه را به وعده غذایی خود اضافه کنید یا اینکه ۱۰ میلی‌لیتر عصاره‌ی رزماری را روزانه مصرف کنید.

۵- زنجبیل

زنجبیل می‌تواند در درمان فشار خون پایین همراه با لخته شدن خون، تشنج و التهاب به کار رود. با اضافه کردن ۲ قاشق زنجبیل رنده شده به آب جوش، می‌توانید چای زنجبیل درست کنید. برای ۱۰ دقیقه بگذارید دم بکشد بعد میل کنید.

۶- آب نمک

آب نمک می‌تواند نشانه‌های فشار خون پایین را کاهش بدهد چرا که سدیم باعث افزایش فشار خون می‌شود. هر چندباید بدانید که زیاد افراط نکنید. چرا که نمک زیادی باعث کم آبی در بدن می‌شود و حس بیماری خواهید کرد. نصف قاشق چایخوری همراه با یک لیوان آب را مخلوط کنید و منتظر بهبود نشانه‌ها بشوید.

منبع: سلامتی