ناس نوعی ماده مخدر صنعتی است که می تواند برای سلامتی افراد مصرف کننده خطرساز باشد انواع  سرطان دهان و لب در افرادی که علاقه مند به مصرف این محصولات هستند دیده شده است.دبير اجرايى جامعه پزشكان متخصص داخلى در این زمینه توضیحاتی ارائه داده اند که در ادامه این بخش به آن ها دقت خواهیم کرد.

دبير اجرايى بيست و هشتمين كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلى از اهداف کنگره و چگونگی راه های پیگیری و درمان انواع سرطان ها خبر داد.

کیوان الچیان عضو هيات مديره جامعه پزشكان متخصص داخلى ايران و دبير اجرايى بيست و هشتمين كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلى در نشست خبرى درباره مسائل بهداشت، درمان، آموزش پزشکی و آخرین دستاوردهای درمان بیماری‌های داخلی در دفتر جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران برگزار شد، گفت: بسیارى از تخت هاى بیمارستانى پر است و با طرح تحول سلامت، ارجاع بیمار به آنها افزایش یافته است.

وی ادامه داد: هدف کنگره داخلى این است که سرطان‌های شایع را معرفی کنیم و راهکار‌های درمان آن را ارائه دهیم، در خصوص استفاده از مواد مخدر صنعتى نیز باید به خانواده‌ها هشدار داده شود زیرا مصرف این مواد عاملی برای ایجاد بیماری‌های سرطانی است.

دبير اجرايى بيست و هشتمين كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلى عنوان کرد: افرادى که ناس مصرف مى کنند، مستعد سرطان دهان و لب هستند.

وی اظهار داشت: به تازگى با تبلیغات ارگانیک، چیزهاى زیادى به خورد مردم مى دهند که این محصولات عوارض زیادى را ایجاد مى کند.

عضو هیات مدیره جامعه پزشکان متخصص داخلى گفت: سرطان در جامعه ما رو به گسترش است و البته باید گفت که شناخت ما نسبت به سرطان بیشتر از قبل شده است.

الچیان بیان کرد: بیست و هشتمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلى امسال از ٢٥ تا ٢٨ اردیبهشت در سالن رازى برگزار مى شود که هدف اول آن صحبت درباره بیمارى هاى شایع مثل سرطان و افسردگى است، زیرا کودکان از سن ۲ تا ۱۲ سالگی مبتلا به افسردگی پنهان می‌شوند که باید آموزش‌های لازم در این زمینه داده شود.

وی افزود: از آن جا که ایران ما کشورى بلاخیز است، ضرورى است که کشور را با این بلا‌ها آشنا کنیم و به پزشکان آموزش هاى اورژانسى لازم را آموزش بدهیم.

باشگاه خبرنگاران جوان