هر روز پژوهشگران با استفاده از فناوری هوش مصنوعی امکان جدیدی را برای سهولت مردم به انجام کارهای مختلف محیا می سازند که در تازه ترین اقدام یک خانواده چینی با بهره گیری از این تکنولوژی موفق به یافتن کودک ربوده شده خود بعد از گذشت 27 سال شدند.

به نقل از انگجت، یک پسر چینی که خاطرات مبهمی را از 10 سالگی خود به یاد می‌آورد با قرار دادن تصویر 10 سالگی خود در وبسایت Baobeihuijia (به انگلیسی “Baby Come Home” ) که مخصوص یافتن کودکان گمشده بود، توانست والدین خود را پس از 27 سال پیدا کند.

مدتی پس از اینکه این پسر چینی تصویر خود را در وبسایت قرار داد، پدر و مادر وی نیز تصویری از 10 سالگی او در آن وبسایت آپلود کردند و به کمک فناوری تشخیص و مقایسه چهره بایدو(Baidu) توانستند یکدیگر را پس از گذشت سال‌ها پیدا کنند.

در آزمایشات انجام شده مشخص شد که این فناوری دارای دقت 99.77 درصدی است و این زوج نیز پس از انجام آزمایش دی‌.ان‌.ای، صحت این فناوری را تایید کردند.

دهها هزار کودک سالانه در چین ربوده شده و برای اهداف شوم مختلفی مانند تن فروشی و یا کارگری از آنها استفاده می‌شود.

Baobeihuijia به منظور بازگرداندن کودکانی که به این دلایل از خانواده‌های خود جدا شده اند راه‌اندازی شده است.

این وبسایت پیشتر از داوطلبان علاقمندان برای مقایسه پر زحمت تصاویر استفاده می‌کرد، اما از ماه گذشته میلادی شرکت بایدو (Baidu) به کمک Baobeihuijia آمد تا بتوان با دقت و سرعتی بی‌نظیر شباهت بین تصاویر موجود در این وبسایت را تشخیص دهد.

منبع/ایسنا