از مزایای مختلف لیفت گردن چه میدانید؟ معمولا افرادی که غبغب یا افتادگی و شلی پوست در ناحیه گردن دارند از این روش زیبایی استفاده میکنند . می خواهیم در این بخش به آمادگی برای لیفت گردن؛ و نحوه انجام دادن این روش زیبایی آشنا شوید به راهنمایی های متخصصین و جراحان در این زمینه دقت کنید.

آنچه از لیفت گردن انتظار می رود :

 • برداشتن پوست اضافی
 • برداشتن یا جایگزینی ماهیچه گردن
 •  انجام لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافی
 • تزریق بوتاکس و پر کردن چین های گردن

اهداف خود را شناسای کنید

برای انجام لیفت گردن باید از شرایط جسمی مناسبی برخوردار باشید. پیش از هر چیز با جراح خود مشورت کنید. در چنین ملاقاتی اهداف خود را برای آنچه که می خواهید تغییر دهید در ذهن داشته باشید.

در اینجا به چند نمونه از نگرانی هایی که در زمینه لیفت گردن وجود دارد اشاره می کنیم:

 • غبغب
 • چربی اضافی
 • پوست اضافی

مشاوره

در طول مشاوره علاوه بر اهدافی  که دارید در باره این گزینه ها نیز بیاموزید

غبغب. جراح شما جراحی را پیشنهاد می دهد که طی آن برش هایی در زیر چانه یا پشت گوش یا هر دو این نواحی به منظور دسترسی به ماهیچه های گردن به نام پلاتیسما ایجاد میکند. گاهی اوقات این برش ها به منظور برداشتن برخی ماهیچه ها است.

روند انجام عمل های جدید این امکان را به جراح می دهد تا برش های کوچک تری ایجاد کرده و با استفاده از یک درون بین جراحی را به اتمام برساند.

با پزشک  خود درباره نوع بی هوشی  گفت و گو کنید . اگر میخواهید در طول عمل خواب باشید از پزشک خود بخواهید تا از داروی بیهوشی معمولی استفاده کند در غیر این صورت او از بی حسی موضعی استفاده خواهد کرد. انتخاب با شماست.

علاوه بر جراحی یا به جای ان ، از تزریق بوتاکس می توان برای ازاد سازی ماهیچه های پلاتیسما استفاده کرد . چنین تزریقاتی در زمانی کمتر از ۱۵ دقیقه انجام میگیرند و نیازی به استراحت در بیمارستان ندارند.

لیپوساکشن: در طول عمل لیپو ساکشن جراح شما با ایجادبرشی کوچک در زیر چانه چربی های اضافی را خارج می کند. اگر عمل های دیگری را نیز انجام داده اید شروع جراحی پلاستیک با لیپوساکشن امری کاملا طبیعی است.در طول مشاوره با جراح خود می توانید در این مورد تصمیم بگیرید .

اگر این تنها عملی است که انجام میدهد توجه داشته باشید که این عمل ممکن است یک ساعت به طول بیانجامد . قسمت بریده شده بخیه و پانسمان خواهد شد . درک و انجام دستور العمل های پزشک شما مبنی بر مراقبت از بخیه ها و پانسمان  حائز اهمیت است .

پوست اضافی سطح گردن : جراح شما قسمتی از پوست گردن شما را برداشته و آن را به ماهیچه های اطراف و یا با بخیه زدن مهار می کند . این عمل حدود دو الی چها ر ساعت  بسته به میزان پیچیدگی عمل شما به طول می انجامد . مجددا نوع بیهوشی شما به میزان راحتی خود شما باز میگردد.

جراح شما با پانسمانی محکم گردن شما را ثابت نگاه می دارد . این پانسمان را باید برای حداقل یک هفته انجام دهید مگر اینکه این کار به شما توصیه نشده باشد.


آمادگی برای لیفت گردن

جراح شما به شما خواهد گفت تا مصرف برخی دارو های خاص را به منظور جلوگیی از خون ریزی قطع کنید. پزشک خود را در جریان هرنوع داروی آلرژی زایی که مصرف می کنید قرار دهید . اگرچه که حساسیت به داروی بی هوشی به ندرت اتفاق می فتد اما بهتر است تست آلرژی به داروی بیهوشی را بدهید. اگر از دخانیات استفاده می کنید بهتر است چهار هفته قبل و بعد از عمل استعنال دخانیات را قطع کنید. عدم استعمال دخانیات در این زمان برای درمان ضروری است. از رژیم غذایی سالمی استفاده کنید این امر به روند بهبودی شما کمک می کند.

شما باید حداقل یک هفته مرخصی یگیرید . از پزشک خود مدت زمان دقیق مرخصی را بپرسید. برای بهبودی شرایطی را در خانه خود فراهم آورید  که شا مل:

 • کیسه های یخ
 • گاز استریل و حوله
 • ترمومتر
 • لباس های راحت ( ترجیحا لباس هایی که نیاز به در اوردن از سر و گردن نباشد)
 • پماد ضد باکتریایی
 • تلفن قابل دسترس در محلی که بیشتر مواقع خوابیده و یا نشسته اید
 • بالشی که یه شما این امکان را میدهد تا سر خود در حالت مناسب قرار دهید
 • شخصی که بتواند ببیست و چهار ساعت اول را پس از عمل در کنار شما بماند.

اثرات و مشکلات جانبی لیفت گردن

ممکن است تا چند روز پس از لیفت گردن خون ریزی زیر پوستی و کبودی داشته باشید. همچنین احتمال می رود که احساس تنگی و  خارش و دیگر حس های متفاوتی چون فشار و سوزش و بی حسی داشته باشید . این حالات در هفته های اول پس از جراحی طبیعی است و جای نگرانی نیست.

همانند دیگر جراحی ها عفونت نیز ممکن است . دمای بدن خود را کنترل کنید در صورت وجود اولین نشانه تب با دکتر خود تماس بگیرید . اگر در محل عمل چرک دیدید سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.


روند درمان لیفت گردن

بهبودی عمل لیفت گردن زمان بر است.بیشتر مردم می تواند ۱۲ الی ۱۴ روز پس از عمل به شغل خود بازگردند.

اگر در فعالیت های ورزشی شرکت می کنید می باست سه هفته یا بیشتر برای بازگشت و آمادگی انجام چنین فعالیت هایی صبر کنید. برای درمان خود زمان بگذارید  تا نتایج مطلوب را از آن به دست آورید.

نسخه