mu

مو زیبایی هرزنی است و برای اینکه تندرست و زیبا باشد باید بتوانید از موها به نحو احسن مراقبت کنید .هرچند باورهای بسیاری درباره مراقبت از موها وجود دارد که درستی آنها جای بحث وگفتگو دارد.اشتباهاتی که در بین مردم و در مورد نگهداری موها وجود دارند کم نیستند، ولی نکات زیر متداولترین ترین آنها بشمار می آید

باور غلط 1: اگر موهای خود را هر ماه اندکی کوتاه کنید سرعت رشد آنها افزایش می یابد و موهای سالم تری خواهید داشت.
بی معنی تر از این جمله شاید هیچ جای دیگه جمه ای را نشنوید دلیل آن هم این است که مو از ریشه رشد میکن نه از انتها و سرعت رشد آن هم به عوامل فیزیولوژیکی مرتبط است نه قیچی
باور غلط 2: موخوره قابل ترمیم است.
هر کاری که انجام بدهید مو خوره موی شما کاملا رفع نمی شود بلکه ممکن است اندکی بهتر شود . تنها چاره آن کوتاه کردن بخش موخوره دار مو است .به محض اینکه موخوره را روی موهای خود دیدید آن را کوتاه کنید گرنه افزایش یافته و بالا می رود و بخش وسیعتری از موهای شما را خراب خواهد کرد.
باورغلط 3: کلاه های تنگ (پوشیدن مقنعه های تنگ )باعث کچلی می شوند
بجز اینکه کلاه و مقنعه تنگ باعث ایجاد شدن موخوره و شکست موهها می شوند دیگر هیچ اثر منفی روی موها نخواهند گذاشت.
باورهای غلطی که برای مو مضر هستند.
باور غلط 4: موی خود را همزمان با قرص کامل ماه کوتاه کنید تا موهایتان زیباتر و سالم تر باشند
درست است که بین فاز های مختلف ماه و فیزیولوژی بدن خانم ها روابطی وجود دارد اما این موضوع هیچ ربطی به سلامت موها ندارد.مطمئن باشد که چه موهای خود را همزمان با ماه کامل کوتاه کنید یا روز بعد از هیچ خطری سلامت موهای شما را تهدید نمی کند.
باور غلط 5: موهای خود را چند بار در روز برس بکشید
اگر اینکار را برای قوی کردن موها و پوست سر خود انجام می دهید سخت در اشتباهید.هر چند باری که موهای خود را بیشتر برس بکشید بیشتر باعث شکسته شدن موها و ایجاد موخوره می شوید.تنها یک بار در روز و با استفاده از شانه موهای خود را بسیار با دقت شانه کنید و با دست هایتان حالت دهید.
باور غلط 6: اگر موی سفید خود را بکنید جای آن 2 تا موی سفید در می آید.
یک باور غلطی که همه ما بهش اعتقاد داریم همین باور است هرچند که هیچ دلیل و توجیه علمی هرچند خیلی کوچک برای این موضوع پیدا نشده است.
باور غلط 7: کچلی از مادر به ارث می رسد.
اگر که شما ژن کچلی را دارید فقط مادرتون رو مقصر ندونید. کچلی از هر 2 طرف به ارث می رسد – هم پدری هم مادری- برای مرد ها ریزش مو معموا از 18 سالگی تا 20 سالگی شروع می شود و برای خانم ها از 45 سالگی تا 55 سالگی
باور غلط 8: خشکی پوست سر باعث شوره سر می شود.
این دو مورد 2 موقعیتی هستند که هیچ ربطی به هم ندارند.خشکی پوست سر به راحتی توسط شامپو و یکسری قابل کنترل است و برای درمان شوره سر هم از یکسری درمان های خانگی می توان استفاده کرد اما در صورت حاد بودن حتما باید با یک متخصص مشورت کرد.
منبع-http://www.noarous.com