یکی از ایده های جالب برای کاهش ترافیک و آسانی حمل و نقل شهری استفاده از تاکسی های پرنده است که این سیستم هنوز در حال آزمایش و بررسی اولیه می باشد و به مرحله بهره برداری و تکمیل نهایی نرسیده است اما شیوخ عربی برای خرید این تاکسی ها اعلام آمادگی کردند.قرار است تاکسی های پرنده برای کاهش حجم ترافیک در شیخ نشین دبی، به سیستم حمل و نقل این شهر اضافه شود.
تاکسی های پرنده در دبیبه گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما؛ دنیای امروز ما هر روز شاهد یک تکنولوژی جدید است، شاید دیگر شنیدن خبرهایی از یک اختراع جدید، به اندازه ی قبل هیجان زده‌مان نکند. با این وجود گاهی بعضی از خبرها هم هستند که شوکه مان می کنند، مثل تاکسی های پرنده ای که قرار است برای اولین بار در دبی استفاده شوند. مسئولان شهر دبی اعلام کرده اند که قرار است یک وسیله ی نقلیه ی جدید به سیستم حمل و نقل این شهر اضافه شود تا بتواند از حجم ترافیک آن کم کند. تاکسی های پرنده ای که قرار است به زودی معرفی شوند، وسایل حمل و نقل کوچکی هستند که ظرفیت یک نفررا دارند. این تاکسی ها، بسیار کوچک و پر سرعت بوده و امکانات کاملی هم دارند.

تاکسی های پرنده در دبیطراح این تاکسی ها، یک شرکت چینی به نام “اهانگ” است و اسم این تاکسی ها Ehang 184 نام دارد. طبق گفته ی مسئولان دبی، قرار است در ماه ژوییه ی 2017 این تاکسی ها در این شهر به پرواز درآیند و عمومی شوند. این وسیله ی کوچک تا حالا چند بار آزمایش شده تا از بی خطر بودن آن، مطمئن شوند. این شرکت چینی، اولین بار محصولش را در نمایشگاه لاس وگاس امریکا در معرض دید قرار دارد و دبی هم اولین شهری بود که برای خرید آن داوطلب شد.

منبع/صدا و سیما