آیا از ارتباط جنسی خود ناراضی هستید؟ در بخش اول این مقاله، 6 علت از عوامل کاهش میل جنسی را بررسی کردیم. در ادامه به بررسی بقیه ی عوامل خواهیم پرداخت. شاید مشکلات زیر نیز، یکی از دلایل شما باشد؛ با ما در قسمت دوم این مقاله همراه باشید

عوامل مؤثر در کاهش میل جنسی

7- تصور ذهنی ضعیف از بدن خود

چنانچه از شکل و حالت بدن خود راضی باشید، احساس میل جنسی آسان است؛ روی پذیرش بدن امروز خود، کار کنید؛ حتی اگر مشغول انجام ورزش و یا رژیم برای تغییر شکل آن هستید. داشتن احساس خوب درباره خودتان، میتواند شما را درحالت و خلق و خو، بالا ببرد. اگر

شریک جنسی شما ، اعتماد به نفس پایینی درباره هیکل خود دارد، اورا تشویق کنید و به او اطمینان بدهید که از نظر شما، بسیار جذاب است.

8- چاقی و میل جنسی

زمانی که دچار اضافه وزن و یا چاقی هستید، اغلب میل جنسی کاهش می یابد؛ چون ممکن است به دلیل کاهش اعتماد به نفس بوده و یا انجام ارتباط برای شما، مشکل باشد. کارکردن روی اضافه وزن خود، و روی احساستان نسبت به خود وجودی تان، و مشورت با یک پزشک متخصص میتواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

9- مشکلات مربوط به نعوظ

مردان مبتلا به اختلال نعوظ ، اغلب درباره چگونگی انجام ارتباط جنسی خود نگران هستند. این اختلال قابل درمان است و زوجها میتوانند  با ارتباط موثر با یکدیگر، برآن کنترل داشته باشند.ستوسترون پایین و میل جنسی

هورمون تستوسترون یا هورمون تی ، سوخت و انرژی میل جنسی در مردان است. با بالا رفتن سن، مردان ممکن است به کاهش میزان آن دچار شوند؛ البته درهمه آنها، ازدست دادن میل جنسی اتفاق نمی افتد، ولی در بعضی ازآنها چنین میشود. بسیاری از عوامل دیگر ، از ارتباط گرفته تا

وزن، میتوانند بر میل جنسی یک مرد، و نیز کاهش سطح تستوسترون اثر بگذارند. به یاد داشته باشید که این مسئله ، یک جواب ” فری سایز“، برای همه مردان نیست.

 


بیشتر بدانید:  مشکلات جنسی در مردان – بخش اول ، مشکلات جنسی در مردان – بخش دوم


11- افسردگی

افسرده بودن، میتواند بیشتر لذتها را در بسیاری از موارد مسدود کند؛ از جمله ارتباط جنسی. اگردرمان شما، شامل داروهاست، و چنانچه میل ارتباط جنسی شما پایین است، با پزشکتان دراین باره صحبت کنید. بعضی از داروهای ضد افسردگی( نه همه آنها)، میل جنسی را کاهش  می دهند. همزمان با یک مشاور نیز صحبت کنید.

12- یائسگی و میل جنسی

برای بسیاری از بانوان، حول و حوش یائسگی، میل جنسی کاهش می یابد. یک قسمت از آن به دلیل نشانه هایی از خشکی واژینال و درد درهنگام ارتباط جنسی است. اما هر زنی متفاوت از دیگری است، و امکان دارد حتی بعد از منوپوز، بخصوص افرادی که تمایل زیادی به ارتباط نزدیک با زوج خود دارند، ویا دارای اعتماد به نفس کافی و نیز سلامت کلی بدن هستند، یک زندگی جنسی عالی داشته باشند.

13- عدم احساس نزدیکی

ارتباط جنسی بدون احساس نزدیکی، میتواند  میل جنسی را از بین ببرد. صمیمیت، بسیار بیشترازارتباط جنسی اثر دارد. اگر ارتباط جنسی شما، در واقع معطل مانده و از آن لذتی نمی برید، تلاش کنید تا زمان بیشتری را بدون ارتباط جنسی، با یکدیگر بگذرانید. دوست داشتنتان را به یکدیگر نشان دهید و یکدیگر را در آغوش بگیرید. در هنگام قدم زدن، دستهای یکدیگر را در دست بگیرید.

راههایی برای بیان عشق نسبت به یکدیگر، بدون ارتباط جنسی، پیدا کنید. احساس نزدیکی عاطفی بیشتر، میل جنسی را درشما و شریکتان بازسازی خواهد کرد.


بخش اول این مقاله را پیگیری کنید: قاتلان میل جنسی – بخش اول


 برگردان: سیما آزادفلاح

دکتر سلام