هومیوپاتی برای درمان جوش چه راهکاری دارد؟ جوش صورت، یکی از عارضه های پوستی است که بیشتر افراد را درگیر خود می کند. خیلی از ما برای درمان این جوش ها، از پزشک متخصص و داروهای شیمیایی گرفته تا ماسک های خانگی را تست کرده ایم ولی متاسفانه در بیشتر موارد می بینیم که برای مدت کوتاهی درمان می شود و دوباره به حالت اول بر می گردد.

ضايعاتی که در اثر بسته شدن مجاری غدد چربی در صورت، گردن، پشت، شانه ها و سينه بوجود می آيند جوش يا به اصطلاح آکنه می گويند. اين ضايعات بصورت جوش های سر سياه، سر سفيد، جوش چرکی، کيست و ندول می توانند بروز کنند.

غدد سباسه يا چربی هم در دختران و هم در پسران وجود دارد ، در اوايل دوران بلوغ با ترشح هورمون مردانه ( آندروژن ) غدد سبابه شروع به بزرگ شدن و فعاليت و توليد و ترشح چربی در تمام سطوح پوستی بجز در کف پا و دست می کنند.

بيشترين تراکم آنها در صورت، سينه، پشت و شانه ها است ، غدد چربی ترشحات خود را بوسيله مجاری چربی که در ارتباط با فوليکول مو است به سطح پوست تخليه می کنند. افزايش ترشح چربی باعث صدمه به مجاری غدد ميگردد و سلول های جدار اين مجاری کنده شده و  با بهم پيوستگی توليد پلاک يا لخته کرده و یا موجب انسداد مجاری می شوند.

در بعضی افراد بعلت نقص ها در آنزيمهای لازمه برای پوسته ريزی طبيعی، پوسته ريزی پوست بطور کامل انجام نمی گيرد و موجب انباشتگی آنها و بسته شدن مجاری می شوند که سبب رشد زیاد باکتریهای موجود در اين مجاری می شود ،  مواد شيميائی توليد شده در اثر این تخمير و ترشح بعضی فاکتورها از باکتری های باعث صدمه بيشتر به ديواره مجاری شده و آن را بطور کامل از بين می برند.

با ورود چربی، سلولهای مرده ديواره، باکتری ها و مواد تخميری و آنزيمی به داخل پوست فرآيند التهاب فعال شده و سبب قرمزی و چرکی شدن جوش ميگردد.

عوامل مؤثر ايجاد آکنه :

– افزايش چربي زير سطح پوست

– استفاده از کرم‌هاي آرايشي با چربي زياد

– کار کردن در محيط‌هاي زياد گرم مانند آشپزخانه‌ها و محيط‌هاي گرم داخل کارخانه

– بعضي از داروهاي قلبي و داروهاي کورتوني استروئیدی

– انسداد مجاري غددي زيرپوستي

– سوناي طولاني مدت.

– تابش مستقيم آفتاب

– دوران بارداري و عادات ماهيانه

– بعضی مواد غذايي مثل نمك، مارچوبه و بعضی غذاهاي دريايي

– مواد شيميايي مانند علف كشها، قير و زغال سنگ، روغن پارافين، روغنهاي خوراكي

– تحريكات پوستي مثل اعمال فشار، تركاندن و كندن جوشها

– سلولهاي مرده پوست، غدد چربي و باكتريهاي سطح پوست نقش كليدي در ايجاد آكنه دارند

– افزايش سرعت تكثير سلولهاي پوست ، برخي اوقات سرعت تكثير سلولهاي پوست از حالت طبيعي خارج گشته و با سرعت بيشتري تكثير مي يابند (۵ برابر حالت طبيعي). همين امر سبب ميگردد تا سلولهاي پوستي بموقع ريزش نيابند.

درمان جوش صورت ( آکنه) با طب هومیوپاتی

 آکنه و هومیوتاپی :

از دیدگاه طب کل نگر هومیوپاتی جوش و بثورات در واقع نمود ظاهری و موضعی از یکسری اختلالات درونی است و درمان بصورت درمان موضعی را کاری بسیار نادرست و قابل سرزنش می داند، روشهای گوناگون مثل استفاده از داروهای مالشی بر روی جوش ، سوزاندن ، خشک کردن و یا عمل جراحیبرای از بین بردن علائم موضعی جوش و بثورات کاری غیر هومیوپاتیک است که درمان اینترنال بیماری را دشوار خواهد کرد و در اصل  باعث گسترش بیماری درونی ، به شکلهای ثانویه و متنوع بیماری اولیه میگردد ، در واقع با  رانده شدن بیماری به سطح عمیقتر  ارگانیسم  بدن  ضعیف شده و جسم بیمار مستعد به بیماریهای مزمن می شود ، در بسیاری از افراد نه تنها مشکل جوش و آکنه حل نمی شود بلکه گاهی به دلیل ساپرس نمودن بثورات پوستی، و هدایت بیماری به عمق  باعث دست اندازی بیماری به مکان های دیگر و ایجاد مواردی مانند آسم وسکته قلبی و جنون وکاهش شنوایی و بینایی می شود .

یک پزشک هومیوپات هیچ موقع بیمارانش را به استفاده از این گونه درمانهای موضعی راهنمایی نمی کند بلکه بهترین درمان را به آنها ارائه می دهد یعنی درمان کلی در تمامی سطوح سلامتی ، پزشک هومیوپات با بررسی شرح حال کلی بیمار شاکی از جوش پوستی، بهترین و شبیه ترین داروی مورد نیاز سیستمیک او را تجویز می کند و این جوشها طی زمان مناسب ، با تنظیم سیستم حیاتی بطور داینامیک توسط داروی هومیوپاتیک شروع به فروکش کردن میکنند و شفا رخ می دهد . کلنیک هومیوپاتی مهر نمونه های زیادی را به اینصورت درمان کامل کرده و سابقه ای درخشان در درمان این گونه مشکلات و بیماریها دارد ، امید است با انتخاب صحیح راه درمان به شکل هومیوپاتیک ، هر چه سریعتر و درست سلامتی واقعی را تجربه کنید با مداومتی مستمر و پایدار .


درمان سندرم روده تحریک‌پذیر با طب هومیوپاتی

 درمان بیماری های پوست و مو با هومیوپاتی

√ ترکیب پرمصرف کلسیم در هومیوپاتی / سولفات کلسیم

√   درمان بیماری زنان با طب هومیوپاتی


وب سایت دکتر احمد مهرافزا