ترش کردن معده یکی از شایع ترین مشکلاتی است که برای بسیاری افراد اتفاق می افتد. این حالت به دلیل اسیدی شدن معده رخ می دهد. در چنین شرایطی به دلیل ترشح زیاد اسید معده، احساس سوزش سردل ایجاد می شود. استفاده بیش از حد از ادویه جات سبب می شود این احساس در شما تشدید شود.

کارشناسان برای پیشگیری از این حالت مصرف چند ماده خوراکی را توصیه می کنند
موز

موز یک پادزهر طبیعی و موثر در مقابله با ترش کردن معده است. این میوه به دلیل میزان بالای پتاسیم به رفع علایم اسیدی شدن معده کمک می کند. پتاسیم موجود در موز پوشش معده را به تولید مخاطی تحریک می کند که موجب کاهش میزان PH در بدن می شود.
آب نارگیل

آب نارگیل به حفظ میزان عادی pH بدن کمک می کند و در پی آن مانع از اسیدی شدن معده می شود. همچنین این نوشیدنی طبیعی به دفع سموم بدن کمک می کند و در نتیجه عامل تسکین دهنده سریع اسیدی شدن معده است.
کشک و آب دوغ

علاوه بر شیر، محصولات لبنی دیگر نظیر دوغ و کشک هم برای رفع این مشکل مفید است.  این محصولات با خنک کردن معده و کاهش سوزش و ناراحتی، با احساس سوزش ناشی از اسیدی شدن مقابله می کند.
آب داغ

یکی از این راه حل ها، نوشیدن آب داغ در صورت ترش کردن معده است. آب گرم به عنوان یک عامل سم زدای طبیعی عمل و سموم مختلف را از بدن دفع و به کاهش میزان اسید معده کمک می کند.

 

منبع: جام نیوز