ع

امروز می خواهیم  تکلیف ” سرب ” و ” رژ لب ” را برای همیشه معلوم کنیم پرسش این است که آیا سرب در رژ لب ها وجود دارد ؟ اگر سرب وجود دارد آیا سرطان زاست ؟

ما دو نمونه اطلاعاتی که در این مورد بدست آوردیم بسیار ضد و نقیض بوده ، گروهی گفته اند که در یک سری محصولات خاص سرب بکار رفته و آنها را نخرید و گروهی گفته اند که اینها روش های تبلیغاتی هستند برای ضربه زدن به فروش این محصولات…
خب ما هر دو نظر را برای شما قرار میدهیم و سپس نتیجه صفحه ی خودمان را هم در انتها منتشر میکنیم ، با هم این مطالب را با دقت میخوانیم :

◄ دكتر الیزابت ایوب ( ادمین : که در سایتهای ایرانی نام آن را ” ناهيد نمان ” مینامند و کلا در خبرهای فارسی مشخصات را عوض کرده اند ) متخصص زیست مولکولی و پزشک است ، اگر خانمي را مي‌شناسيد او را هم در دانستن اين اطلاعات سهيم كنيد.
همچنين با ايميل زدن به تمامي اسامي موجود در ليستتان آقايان را نيز در دانستن اين مطلب سهيم نمائيد چون لازم است به خانم‌هائي كه مي‌شناسند در مورد مراقبت از خودشان توصيه كنند.
اخيراً قيمت رژ لب‌هايي با مارك Red Earth و Sold at ESPRIT از 67 دلار به 9.90 دلار تقليل يافته است. آنها حاوي سرب هستند.

سرب يك ماده شيميايي است كه باعث بروز سرطان مي‌شود. رژلبهايي كه حاوي سرب هستند به شرح زير مي باشند:
CHRISTIAN DIOR
LANCOME
CLINIQUE
Y.S.L
ESTEE LAUDER
SHISEIDO
RED EARTH)LIP GLOSS)
CHANEL
MARKET AMERICA-MOTNES LIPSTECK
بالاترين ميزان سرب مساوي است با بالاترين شانس ابتلا به سرطان.
بعد از آزمايشات صورت گرفته مشخص شد كه رژلب Y.S.L ( ادمین : در مطالب خارجی این محصول را AVON انتخاب کردند – باز هم دقت کنید ) حاوي بالاترين ميزان سرب مي‌باشد.
مراقب باشيد كه هر چقدر سرب بيشتري داشته باشند ماندگاري طولاني تري نيز دارند.
اگر رژ لب شما مدت طولاني روي لبتان مي‌ماند بخاطر مقدار بالاي سرب آن مي‌باشد.
اين ها آزمايش‌هايي است كه مي‌توانيد براي خودتان انجام هيد:
1-مقداري از رژلبتان را روي دستتان بماليد.
2-با يك انگشتر طلا روي آنرا خراش دهيد.
3-اگر رنگ آن به مشكي تغيير كرد، پس شما مي‌فهميد كه حاوي سرب مي‌باشد.

پایان خبر
*****************************************
☻ خب این خبر اول ما بود که از خبرهای فارسی برداشت کردیم ، حال بیایید به خبری که در همین رابطه منتشر شده به صورت انگلیسی دقت کنید :

◄Do not forget to pass this message to their wives, girlfriends, friends or colleagues.
Women: Lip Care for using!
Dr. Elizabeth Ayoub, bio molecular and medical is issued an alert for lipsticks containing lead, which is a carcinogen.
Recently the brand ‘Red Earth’ decreased prices of R $ 67.00 to R $ 9.90!
Why? Because it contained lead.
The brands that contain lead are:
CLINIQUE
ESTÉE LAUDER
SHISEIDO
RED EARTH (Lip Gloss)
CHANEL (Lip Conditioner)
MARK AMERICA
MOTIVES
LIPSTICK
AVON
The higher the lead content, the greater the risk of causing cancer. After doing a test on lipsticks, lip was observed in the highest level of lead AVON. Care for those lipsticks which are supposed to have greater fixation. If your lipstick is fixed but is due to high levels of lead.
Take this test:
1. Put some lipstick on your hand;
2. With a gold ring on this lipstick pass it;
3. If the lipstick color changes to black, then you know that contains lead.
Please send this information to all your friends.

پایان خبر
******************************************
☻ خب این هم خبری بود که بصورت انگلیسی منتشر شد ، خودتان میتوانید تفاوتهای خبر منتشر شده انگلیسی و فارسی را ببینید ، حال بیایید به خبری متفاوت از این 2 بپردازیم و آن را بررسی کنیم :

◄ با توسعه ارتباطات به ويژه ارتباطات اينترنتي در كنار كاربردهاي مفيد و موثر اينترنتي سودمند ، زمينه سودجويي براي برخي افراد و گروه ها نيز شكل گرفته است . يكي از روش هاي سودجويي ايجاد شايعات در مورد افراد ، رويداد ها و برخي كالاها براي تحت تاثير قرار دادن جامعه و به عبارتي عوام فريبي براي رسيدن به برخي منافع مثلا افزايش يا كاهش فروش برخي كالاهاست.

چگونگي تشخيص بين اطلاعات صحيح و نادرست نياز به صرف وقت و مطالعه درخصوص هر كدام از اين شايعات دارد . اخيرا مطالب زيادي در خصوص مضر بودن مصرف برخي مواد و محصولات مثل چاي ، لوازم آرايشي و … به طور گسترده و سازمان يافته در شبكه اينترنتي مشاهده ميشود كه در اين گفتار به بررسي يك از اين خيال پردازي ها يعني خطر ساز بودن رژلب خواهيم پرداخت :

حتما تست مشهور ماليدن يك قطعه طلا برروي رژ لب و سياه شدن در صورت وجود سرب را شنيده ايد و در خصوص سرطان زا بودن سرب هم مطالبي به گوشتان خورده است .

به نظر شما چند درصد اين مطالب صحيح است ؟

بله برخي از رژلب ها به دليل وجود برخي مواد حساس طبيعي مثل موم زنبورعسل با ماليده شدن يك قطعه طلا ، سياه خواهند شد ولي اين امر ارتباطي به سرب نداشته و حتي اثرات منفي سرب نيز سرطان زايي نمي باشد .

اگر با رژلبي برخورد كرديدكه با مالش طلا روي رژ لب سياه ميشود ، اين تست را با مس يا نقره هم تكرار كنيد . خواهيد ديد كه با اين تست ها هم رژلب سياه ميشود .

آيا در رژلب سرب وجود دارد ؟

بله ممكن است در برخي از رژلب ها نيز سرب وجود داشته باشد اما حتي اين رژلب ها نيز مورد تاييد FDA ( سازمان بهداشت آمريكا ) يا اروپا و وزارت بهداشت ايران میباشند ، اما نكته جالب اين است كه مقدار سرب رژلب در هر گرم از رژلب چيزي حدود 0.0000001 گرم ميباشد يعني 0.1ppm به عبارت ديگر يك قسمت از ده ميليون قسمت . حالا اگر فرض كنيم كه طلا با سرب واكنش و فعل و انفعال شيميايي داشته باشد و سرب هم سياه شود ، آيا اين مقدار تغيير رنگ قابل مشاهده خواهد بود ؟ البته كه نه !

جالب اينكه اين مقدار سرب چيزي معادل يك دهم سرب تنفس شده در روز توسط يك شهروند در تهران و یا شهرهای صنعتی دیگر است . يعني اگر روزي 3 عدد رژلب را به طور كامل ميل بفرمائيد تازه برابر سرب تنفس شده در همان روز خواهد بود .

نكته ديگر اينكه سرب نسبت به ساير مواد كه به عنوان مواد سرطان زا شناخته مي شوند ، سرب در چنين مقاديري به عنوان يك ماده سرطان زا شناخته نمي شود.

اما بهترين راه براي اينكه از سلامتي محصول آرايشي مطمئن باشيم اين است كه خريد محصولات متفرقه را فراموش كرده و محصولات معتبر را از داروخانه ها و فروشگاه هاي معتبر با خيال راحت خريداري و استفاده كنيم .

در نهايت ، تحقيقات آزمايشگاه ها و مراكز بهداشتي معتبر مويد آن است كه طرح كردن وجود سرب در رژلب فقط از سوي كساني است كه از واكس هاي طبيعي مانند موم زنبور عسل در رژلب استفاده نمي كنند و براي آنكه در رقابت هاي اقتصادي بازنده نباشند از مواد ارزانتر استفاده كرده و آزمايشات موهوم سرب و … را دستاويزي براي فروش كالاي كم كيفيت خويش قرار مي دهند .

پایان خبر
******************************************
☻ خب همانطور که میبینید خبرهای متفاوتی در این باره وجود دارد که هرکدام نظری جالب در این باره منتشر کرده اند ، این موضوع ما را بر آن داشت تا به دنبال منشا و یا دلیلی قانع کننده برای این مطالب پیدا کنیم و آن را با شما در میان بگذاریم…

ما در چندین سایت اروپایی و آمریکایی به دنبال جوابی برای این سوال بودیم ، و حاصل بسیار جالب بود ، تمامی سایتهایی که در اروپا و آمریکا این موارد را عنوان کرده اند پستهای مربوطه را پاک کرده اند ( سایتهای معتبر ) و ما بقی آنها اصلا در این باره مطلبی قرار نداده اند و چند سایت غیر معتبر و غیر رسمی در اروپا این خبر را منتشر کرده که نمیتوان آنها را ملاک قرار داد…
ما معتقدیم که اینها بازی های تبلیغاتی هستند و پایه اساس درست و یا منشاء درستی ندارند ، صفحه ما پشتیبان محصولات طبیعی است و انی موضوع برای ما اهمیت زیادی دارد و بیشتر مارکهای شیمیایی را به هیچ عنوان قبول نداریم اما صرفا راه اندازی اینگونه خبر ها که یک نوع بازی تبلیغاتی به نظر میرسد تا یک خبر معتبر از نظر ما درست نیست ، پس پیشنهاد صفحه ی ” سلامتی برای همه با ایژل ” این است که :

* بهتر است برای خرید رژ لب از مارکهای معتبر و از فروشگاه های معتبر استفاده کنید.

* بهتر است محصولات شما طبیعی و از کمپانی های معتبری که محصولات طبیعی تولید میکنند خریداری شود.

* نگران سرب موجود در رژ لب نباشید ، زیرا مقدار آن بسیار محدود و برای انسان مضر نیست ، البته به شرط آنکه از شرکتهای معتبر رژ خود را تهیه کرده باشید!