وضعیت جوی روزهای پایانی اردیبهشت ماه توسط کارشناس هواشناسی پیش بینی شد که طبق صحبت این کارشناس پدیده غالب چند روز آتی بارش باران و وزش باد شدید خواهد بود و در مناطق کوهستانی بارش رگبارهای پراکنده را شاهد خواهیم بود.

احد وظیفه در گفت و گویی، اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی در سه روز آینده، بویژه در ساعات بعد از ظهر و اویل شب، در مناطقی از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد، شمال سمنان افزایش ابر، رگبارباران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: این وضعیت پنج شنبه(۲۸ اردیبهشت)در شهرهای شمالی آذربایجان‌ غربی و آذربایجان شرقی نیز دور از انتظار نیست. ضمن اینکه امروز استان‌های ساحلی دریای خزر نیز بارش پراکنده خواهند داشت. همچنین بعد از ظهر روز جمعه(۲۹ اردیبهشت)  نیز با گذرموج تراز میانی در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر، رگبار پراکنده باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود:این موج روز شنبه درشمال غرب، غرب و بتدریج دامنه های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی سبب ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی خواهد شد. از بعداز ظهر روز جمعه (۲۹ اردیبهشت)نیز تا اواسط وقت روز شنبه(۳۰ اردیبهشت) دراستان‌های ساحلی دریای خزر دمای هوا ۲ تا ۶درجه افزایش می یابد که در برخی نقاط سواحل غربی خزر و اردبیل با وزش باد جنوبی شدید همراه خواهد بود.

به گفته وی، پنج شنبه و جمعه  به ترتیب( ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت) سواحل مرکزی خلیج فارس و در روز شنبه (۳۰ اردیبهشت) نیز سواحل شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج خواهد شد، در همین مدت سواحل شرقی دریای عمان نیز مواج پیش بینی می‌شود.همچنین روز شنبه در شهرهای مرزی غرب و جنوب غرب کشور پدیده گردوغبار دور از انتظار  نخواهد بود.

وظیفه در پایان گفت: برای تهران نیز در روز پنج شنبه (۲۸ اردیبهشت) آسمانی صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای۳۰ و ۱۸ درجه سانتی‌گراد،در روز جمعه(۲۹ اردیبهشت) آسمانی صاف گاهی وزش باد دربعدازظهر نیمه ابری با بیشینه و کمینه دمای۳۳و۲۰ سانتی گرادو در روز شنبه(۳۰ اردیبهشت) نیز آسمانی نیمه ابری دربعدازظهر افزایش ابر اوایل شب رگبار و رعدوبرق و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۵ و ۲۲ سانتی گراد پیش بینی می‌شود.

منبع/ایسنا