images (2)
همه خانم های جوان خانم ها و حتي آقايان به درخشندگی و زیبایی پوستشان اهمیت میدهند و دنبال شفافیت بیشتر ان هستند دراینجا بهترین و سالم ترین ماسک های طبیعی رابه شما پیشنهاد میدهیم که هزارها برابر بهتر از ماسک های شیمیایی به شما جواب میدهند و زیبایی شما را چندبرابر میکنند

يک قاشق غذاخوري عسل را مقداري گرم کنيد تا نرم شود و سپس با دو قاشق غذاخوري آب پرتقال مخلوط کنيد و به پوست صورت تان بماليد و بعد از سي دقيقه پوست خود را شستشو دهيد.
داشتن پوستي شفاف و زيبا خواسته بسياري از ماست. انسان هميشه براي زيبايي چهره و اندام خود، در جستجوي بهترين روش و درمان هاي ممکن بوده است. اين تکاپو ابتدا با استفاده از مواد طبيعي مانند: خاک، گل، گياه و… شروع شده و امروز به مواد شيميايي، هورمون ها و به کار بردن روش هاي مختلف رسيده است. متاسفانه با اينکه زيان ها و اثرهاي سو مواد آرايشي بر کسي پوشيده نيست اما بيشتر خانم ها و حتي آقاياني که در سنين جواني به سر مي برند از جمله طرفداران پروپاقرص اين محصولات هستند و همين امر موجب شده است که کشور ما به يکي از پر مصرف ترين کشورهاي مصرف کننده محصولات آرايشي تبديل شود. از سوي ديگر، به دست آوردن زيبايي از طريق به کار بردن گياهان، سبزيجات و ميوه ها در مقايسه با استفاده از مواد شيميايي برتري دارد. يکي از مناسب ترين و بي زيان ترين راه ها براي سالم و زيبا ساختن پوست، استفاده از ماسک هاي طبيعي و گياهي است. در اين مطلب به معرفي چند نوع ماسک طبيعي که تغييرات مثبتي در پوست شما ايجاد مي کند، مي پردازيم.بومادران و جوان سازي پوستدر جديدترين تحقيقات علمي مشخص شده، عصاره گياه بومادران پس از دو ماه، باعث ايجاد تقويت در جوان سازي پوست در مقايسه با ساير روش هاي استاندارد نظير استفاده از گليکوليک اسيد بوده است. بنابراين استفاده از عصاره بومادران (عرق يا دم کرده) به شکل موضعي هر هفته ۲ تا ۳ بار به مدت ۲۰ دقيقه توصيه مي شود. استفاده از اين ترکيب در زنان باردار يا شيرده و اطراف چشم ممنوع است.

به درخشش آفتاب

براي رسيدن به صورتي زيبا مي توان از ماسک کدو حلوايي استفاده کرد. کدو حلوايي داراي اسيدهاي لايه بردار طبيعي و آنتي اکسيدان است. با استفاده از خمير کدو صورت خود را لايه برداري کنيد تا صورت تان درخشان و نرم شود. درست کردن اين ماسک فقط ۱۰ دقيقه طول مي کشد. يک فنجان خمير کدو تازه (کدو حلوايي را به صورت کامل آب پز کنيد طوري که کاملاً نرم شود)، ۲ عدد تخم مرغ، ۲ قاشق چايخوري شيره بادام، يک قاشق چايخوري عسل (براي پوست هاي خشک)، ۲ قاشق چايخوري سرکه سيب يا آب آلبالو (در صورتي که داراي پوست چرب هستيد)، همه اين مواد را با توجه به نوع پوست تان با هم ترکيب کنيد و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقيقه روي صورت خود بگذاريد و بعد با آب سرد بشوييد. با اين ماسک، صورت شما نرم و درخشان مي شود.

اجازه بدهيد پوست تان بدرخشد

استفاده از ماسک موز و عسل نتيجه اي جز شفافيت پوست صورت در پي نخواهد داشت.

طرز تهيه ماسک موز: اول دو عدد موز تازه و رسيده را رنده کرده و خوب له نماييد. سپس در يک ظرف جداگانه، دو قاشق غذاخوري ماست را با دو قاشق عسل ترکيب نموده و خوب هم بزنيد. حال مي توانيد موز رنده شده را به اين مخلوط اضافه کنيد. براي گرفتن نتيجه بهتر، مي توانيد از همزن استفاده کنيد. اکنون مي توانيد ماسک موز را به مدت سي دقيقه روي پوست صورت خود قرار دهيد. بهتر است قبل از استفاده پوست صورت خود را با آب ولرم بشوييد.

سفيده تخم مرغ و يک دنيا خاصيت

ماسک سفيده تخم مرغ شايد يکي از بهترين جوان کننده هاي پوست باشد که استفاده زيادي دارد. براي استفاده، يک لايه نازک از سفيده تخم مرغ را بر روي صورت خود پخش کنيد؛ قبل از استفاده آن را به هم بزنيد تا به صورت کف در بيايد، بعد استفاده کنيد و پس از ده تا بيست دقيقه آن را بشوييد. اين ماسک، پوست را سفت کرده و چين و چروک را به طور موقت صاف مي کند. به دليل خاصيت سفت کنندگي براي پوست هاي چرب مناسب است. اگر داراي پوست خشک هستيد يک قاشق غذاخوري روغن گياهي يا عسل به آن بيافزاييد يا از ماسک زرده تخم مرغ استفاده کنيد.

معجزه عسل و آب پرتقال

يک قاشق غذاخوري عسل را مقداري گرم کنيد تا نرم شود و سپس با دو قاشق غذاخوري آب پرتقال مخلوط کنيد و به پوست صورت تان بماليد و بعد از سي دقيقه پوست خود را شستشو دهيد.

جوان و شاداب بمانيد

لازم است گاهي مواد مغذي را از طريق ماسک به پوست صورت برسند. يکي از ماسک هايي که اين کار را انجام مي دهد، ماسک جو است. ابتدا مقداري جو پوست کنده را خيسانده، سپس به ازاي هر ۱۰۰ گرم جو، يک عدد تخم مرغ اضافه کنيد. سپس آن را کوبيده و بعد، از صافي عبور دهيد. پياز نرگس را به عصاره به دست آمده اضافه کنيد. آن را به مدت ۴۵ دقيقه روي پوست صورت قرار دهيد. استفاده از اين ماسک، پوست صورت را به طرز آشکاري جوان مي کند.

جوان تر از هميشه

براي حفظ زيبايي و جواني پوست صورت تان، مي توانيد از ماسک نارنج استفاده کنيد. ابتدا پوست صورت خود را با آب ولرم بشوييد تا چربي از روي آن پاک شود. سپس يک نارنج رسيده را به صورت ورقه هاي نازک در آورده و روي پوست صورت بگذاريد. اين ماسک بايد به مدت ۳۵ دقيقه روي پوست صورت باقي بماند. سپس صورت تان را با آب ولرم بشوييد و کمي کرم مرطوب کننده روي پوست تان بماليد.

شادابي پوست را از ماسک هويج بخواهيد

ماسک هويج باعث کمرنگ شدن چين و چروک و باز شدن پوست صورت مي شود. همچنين از ماسک کلسترين پوست را رفع و صورت را شفاف مي کند. براي استفاده از اين ماسک، هويج را به صورت نازک برش زده يا بکوبيد و بر روي پوست صورت قرار دهيد. بهتر است اين ماسک به مدت سي دقيقه روي پوست صورت باقي بماند؛ سپس آن را شسته و کمي کرم مرطوب کننده بماليد.

از بخورهاي گياهي غافل نشويد

درمانگران طب گياهي براي داشتن پوستي شاداب و جوان استفاده از بخورهاي گياهي را دو تا سه بار در هفته به بيماران توصيه مي کنند. بهره گيري از اين بخور، علاوه بر پاکسازي پوست و آب رساني مناسب به آن، موجب دريافت مواد غذايي توسط سلول هاي پوستي در بهترين شکل ممکن مي شود.

در سنين ۳۵ سالگي به بالا، پوست رفته رفته آب و رطوبت خود را از دست مي دهد و ديگر شادابي لازم را ندارد. اما کافي است در هفته يک ساعت از وقت خود را به پوست تان اختصاص دهيد. با استفاده از دستگاه بخور يا حتي ظرفي که آب را در آن جوش آورده ايد يا استفاده از سونا، پوست را به مدت پانزده دقيقه بخور دهيد و بلافاصله با آب سرد بشوييد. اگر بتوانيد دوبار در هفته اين کار را بکنيد نتيجه بهتري خواهيد گرفت. در هنگام بخور دادن صورت خود را ماساژ ندهيد.

درمان هاي گياهي تان را تکميل کنيد

براي داشتن پوستي جوان، تنها به ماسک هاي گياهي و بخور بسنده نکنيد و هميشه به مکمل ها هم توجه و عمل نماييد. پس از انتخاب ماسک مناسب نوبت به رعايت رژيم غذايي مي رسد.
ـ روزانه حداقل هشت ليوان آب بخوريد.

ـ حداقل هفته اي يک وعده غذايي تان را به ماهي اختصاص دهيد. امگا ۳ موجود در روغن زيتون، ماهي و گردو در حفظ سلامت پوست بسيار موثر است.

ـ از ويتامين A و C غافل نشويد. ويتامين A به ضد چروک معروف است. اين ويتامين را در سيب زميني، سبزي هاي داراي برگ سبز تيره، جگر، روغن ماهي، هويج، هندوانه و هلو مي توانيد پيدا کنيد. ويتامين C هم کمک بزرگي به توليد کلاژن در سلول هاي پوست مي کند. مرکبات، فلفل قرمز، حبوبات و کلم براي افرادي که به دليل استعمال سيگار و بالا رفتن سن دچار کمبود کلاژن اند، بسيار مفيد است.
ـ روي نيز به توليد کلاژن کمک مي کند. آرد جو دوسر، گوشت قرمز و کدو منبع غني از روي به شمار مي روند.

ـ ويتامين E که در حبوبات، سويا و جوانه گندم يافت مي شود به خشکي پوست و کاهش تاثيرات ناشي از تماس مستقيم با نور خورشيدي و جلوگيري از تخريب پوست کمک کرده و پيري سلول هاي پوست را به تعويق مي اندازد.

درمان تحت نظر متخصصان

اگر جوان سازي پوست توسط متخصص و با استفاده از محصولات و روش هاي تاييد شده انجام شود تاثيرات خوبي به دنبال دارد و احتمال حساسيت ها بسيار پايين مي آيد. حتي مي توان با روش هاي درماني، اين ميزان و درصد بسيار پايين احتمال هاي حساسيت و واکنش هاي بعد از تزريق را درمان کرد.

پيشگيري بهتر از درمان

در امر جوان ماندن پوست، قدم اول پيشگيري است. در واقع اين مسئله اي است که بايد از همان سنين اوليه جواني به آن پرداخت. نکته هايي که تاثيرات جبران ناپذيري را در زمينه سلامت، زيبايي، شادابي و جواني پوست بر جاي مي گذارند بسيار متفاوتند از جمله: قرار گرفتن در مقابل تابش آفتاب آن هم بدون استفاده از ضد آفتاب مناسب، پوشش لباسي نامناسب، روي آوردن به روش هاي برنزه کردن چه به روش طبيعي و چه با استفاده از سولاريوم و…

جوان سازي، يک درمان قطعي نيست

نمي توان گفت روش هاي جوان سازي وضعيت پوست را بهبود کامل مي بخشند. به عبارتي، در جوان سازي، بهبود نسبي است و در واقع اين کارها، براي بهتر شدن ظاهر پوست است و اين بهتر شدن هم بستگي به وضعيت پوست هر فرد دارد. هرگز رفع مشکل به شکل قطعي اتفاق نمي افتد اما اين بهبودهاي نسبي هم رضايت بخش است.