shostane-surat

 

شستن صورت بسیار آسان  به نظر می رسد، مگر نه؟ شما این کار را هرروز انجام داده‌اید و همچنان صورتتان خیلی خشک، چرب و… است، پس علت چیست؟ چون در ماه‌های آخر نزدیک شدن به عروسی سلامت پوست برای شما اهمیتی زیادتری پیدا می‌کند، می‌خواهیم شما را در جریان 7 اشتباه رایجی که زمان شستن صورت مرتکب می‌شوید قرار دهیم.
مسئله اینجاست که اگر شما درست این کار را انجام ندهید، ضررهای زیادی به پوست و صورتتان می‌زنید و این کار ممکن است منجر به مشکلات جدی مانند خشکی، ملتهب شدن، افتادگی پوست و پیدایش چین و چروک شود . دکتر ژانت گراف، دستیار پروفسور کلینیک مراقبت از پوست مرکز پزشکی مونت سینای، بزرگترین و رایج‌ترین اشتباهاتی را که اغلب ما در هنگام شستن صورت ناخواسته مرتکب می شویم، برایمان بازگو کند و راه‌حلی برای اصلاح آنها به ما پیشنهاد دهد.

کرم پاک کننده مناسب را انتخاب کنید
بنا به نوع پوستتان لازم است کرمی پاک کننده با pH متعادل را انتخاب کنید که برای پوستتان مناسب است. دکتر گراف کرم‌های پاک کننده فومی یا ژل را برای پوست‌های چرب و پاک‌کننده‌هایی را که بیشتر حالت کرم دارند، برای پوست‌های خشک پیشنهاد می‌دهد. اما یادتان باشد از صابون استفاده نکنید. خیلی خشک کننده است.

اطمینان پیدا کنید که دستهایتان تمیز است
دکتر گراف می گوید : «برای من خیلی عجیب است که بسیاری از افراد این مرحله را رد می کنند.» دست‌های کثیف به این معنی است که شما سعی دارید صورتتان را با دستهای کثیف، تمیز کنید! ابتدا دستهایتان را بشویید سپس به سراغ صورتتان بروید.

لیف حمامتان را بشویید
اگر از لیف حمام استفاده می‌کنید، از تمیز بودن آن مطمئن شوید. دکتر گراف می‌گوید: «یا هر بار لیفتان را کاملا بشویید یا برای هر بار مصرف یک لیف جدید انتخاب کنید. لیف حمام می‌تواند آلودگی‌ها و میکروب‌ها را مجددا به پوست شما بازگرداند در غیر من ترجیح می‌دهم خانم‌ها از انگشتانشان برای شستن صورت استفاده کنند. وقتی از دستانتان استفاده می‌کنید متوجه می شوید که چقدر به پوستتان فشار وارد می کنید اما با لیف و چیزهایی از این قبیل ممکن است خیلی خشن برخورد کنید، بدون اینکه خودتان متوجه شوید.»

آب ولرم
برای اینکه پوستتان در طول روز مرطوب بماند احتیاج به آب ولرم دارید. آبی که نه خیلی گرم و نه خیلی سرد باشد، مناسب است.

بیش از حد از اسکراب استفاده نکنید
بیشتر خانم‌ها عادت به استفاده بیش از حد از انواع اسکراب‌ها دارند. دکتر گراف هشدار می‌دهد که با پوستتان مهربان باشید. اگر قصد استفاده از اسکراب دارید، نوعی را انتخاب کنید که خیلی زمخت و سفت نباشد و به پوستتان آسیبی وارد نکند.

کرم پاک کننده را کاملا از روی صورتتان پاک کنید
دکتر گراف توصیه می کند که حتما کرم پاک کننده را به طور کامل از روی پوست صورتتان پاک کنید چون پس مانده‌های آن بر روی پوست ممکن است باعث خشکی شود.

دوبار در روز؛ هیچ استثنایی وجود ندارد
دکتر گراف می‌گوید: «شما باید روزی دوبار صورتتان را بشویید. یکبار صبح وقتی از خواب بیدار شده‌اید، تا میکروب و آلودگی‌هایی که در طول شب و زمانیکه خواب بوده‌اید بر روی پوستتان نشسته است را از بین ببرید و یک بار دیگر آخر شب پیش از رفتن به خواب تا آرایش و چربی‌هایی که روی پوستتان مانده است را پاک کنید.»

منبع-http://www.noarous.com