زدن رژگونه ی صحیح باعث زیباتر به نظر رسیدن چهره می شود. اما اگر نکات اصولی رژگونه زدن را ندانید، برعکس باعث کاسته شدن جذابیت چهره ی شما می شود. با دکتر سلام همراه باشید.

برای لپ‌گلی‌ها!  

رژگونه جزو پرطرفدارترین وسایل آرایشی است. وسیله‌ای که به زیبایی چهره کمک زیادی می‌کند. رژگونه تمامی رنگ‌هایی را که برای زیبایی بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنید، به هم ربط می‌دهد. درواقع، زیبایی و آرایش چشم‌ها و لب‌ها را رژگونه کامل می‌کند. اگرچه این سکه، روی دیگری هم دارد و آن زمانی خود را نشان می‌دهد که روش صحیح استفاده از آن را یاد نگرفته باشید. فقط چند حرکت اشتباه برس باعث می‌شود به جای زیباترشدن شبیه دلقک‌ها به نظر برسید. شما که نمی‌خواهید با این چهره در سیرک زندگی یا کار کنید، درست است؟ پس لطفا به این اشتباهات دقت کنید و شیوه صحیح انجام آن را به خاطر بسپارید.

نزدیک به رنگ گونه‌ها

شاید فکر کنید چون از لوازم آرایش مرغوب استفاده می‌کنید، می‌توانید به مقدار زیاد از آن استفاده کنید. ممکن است این تصور را به رژگونه هم داشته باشید. اما فراموش نکنید برای اینکه رنگ روی گونه‌ها نرم، صاف و یکدست باشد، ابتدا باید از کم‌ترین مقدار شروع کنید و کم‌کم به مقدار پودر یا کرم رژگونه اضافه کنید تا به رنگ طبیعی و دلخواه‌تان نزدیک شوید.

از فک تا شقیقه

همه‌چیز در حد اعتدال خوب است؛ نه خیلی بالا نه خیلی پایین. بدیهی است که نباید رژگونه را تا شقیقه‌ها (محل رویش موهای کنار گوش) برسانید. چه کسی از این چهره شیطانی استقبال می‌کند؟! همچنین بهتر است رژگونه را بیش از حد پایین نبرده و از استخوان گونه دور نکنید. پایین‌بودن رژگونه باعث می‌شود چهره پیرتر به نظر برسد. بعد از انتخاب بخش درست گونه، هرچه به انتهای صورت نزدیک می‌شوید، مقدار رژگونه را کاهش داده و آن را محو کنید. البته این دو مدل رژگونه نامتعارف‌اند و در موارد محدودی کاربرد دارند و نباید آن‌ها را در لیست عادت‌های آرایشی روزانه قرار دهید.

لپ قرمزی

قطعا آخرین چیزی که ممکن است هوس کنید روی صورتتان داشته باشید دو دایره قرمز درست در وسط لپ‌هایتان است. چیزی شبیه به عروسک‌های دوران کودکی! فاصله بین تبدیل‌شدن لپ‌های قرمز و گرد به گونه‌هایی شاداب، فقط چند تکان ساده دست است. کلید اصلی رژگونه‌هایی که بسیار طبیعی به نظر می‌رسند دو چیز است. اول لبخند بزنید و کمی از پودر را روی سیب گونه‌هایتان (برآمدگی) بزنید. بعد با کمک برس یا پد، پودر را در مسیر استخوان گونه و به سمت بالا پخش کنید.

فرمول صحیح رژگونه زدن

شرکت‌های تولیدی، رژگونه را با فرمول‌های متفاوتی تهیه می‌کنند که هرکدام بسته به نیاز شما فواید خاص خودشان را دارند؛ برای نمونه، رژگونه پودری معمولا در ظروف پرسی عرضه می‌شود و برای انواع پوست‌ مناسب است. رژگونه کرمی هم برای پوست‌های خشک مناسب است.

برس خوش‌دست

واضح است که اگر از برسی استفاده کنید که خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد، به نتیجه‌ای دلخواه‌تان نخواهید رسید. یک برس رژگونه پودری، موهای کرکی بلند و گنبدی‌شکل دارد. همچنین، اگر قصد دارید رژگونه کرمی استفاده کنید، فراموش نکنید که نوک انگشتان‌تان بهترین وسیله برای این کار است.

چه رنگی به‌ عنوان رژ‌گونه بهتر است؟

ممکن است رنگ‌های ملایم را دوست داشته باشید؛ اما به این معنی نیست که حتما به صورت‌تان هم می‌آید و گونه‌هایتان را زنده می‌کند. حقیقت این است که رنگ و طیف رژگونه خاص روی صورت‌ها و پوست‌های مختلف تاثیری متفاوت می‌گذارد. برای رسیدن به رژگونه هماهنگ با رنگ پوست‌تان، تنها راه، تجربه استفاده از رنگ‌های مختلف است.

**

زمان استفاده از رنگ‌های مختلف، این نکات را در نظر داشته باشید:

رنگ صورتی روشن یا کم‌رنگ برای پوست‌ سفید مناسب است.

رنگ‌های هلویی و مرجانی برای کسانی که پوست‌ خیلی روشن یا خیلی تیره ندارند، مناسب است.

رنگ‌های گیلاسی و گل‌سرخی روی پوست تیره نتیجه خوبی دارد.


اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر نشان دادن شما می شوند

وازلین چه کاربردی در آرایش و زیبایی پوست و مو دارد؟

آرایش مناسب برای رفع پف پلک

انتخاب تم رنگ آرایش‌ بر اساس رنگ مو و پوست

پرسش از شما، پاسخ از کارشناس های آرایشی ایده آل

پوشاندن لک های روی پوست با این نکات آرایشی


 

منبع: ایده آل