شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید موهایی لخت و نرم داشته باشید؟ خشکی موها يكی از مشكلاتی است كه اين روزها خيلي زياد شده است. اين مشكل نه پير و جوان دارد و نه مرد و زن می شناسد. گاهی آن‌قدر كه به پوست خود بها می دهيم، برای مو ارزش قائل نیستیم. مو هم مانند پوست نياز به مراقبت دارد. پس چه‌ بهتر كه از ابتدای بروز اين مشكل گوش‌ به‌ زنگ باشيم و درمان را زود شروع كنيم.

موهای نرم آرزوی هر خانمی است که یک سرم مو می‌تواند تا حدودی این آرزو را برآورده کند. آب‌رسان‌های مو طرفداران زيادی در داخل و خارج از ايران دارند. این آب‌رسان‌ها حاوی مواد سیلیکونی و روغن جوجوبا هستند که باعث ترمیم و درخشندگی ساقه مو می‌شوند. با استفاده از سرم مو هیچ‌ گونه اثر چربی روی مو باقی نمی‌ماند.

افرادی که عادت ندارند به موهای‌شان برسند و بی‌خیال از موهای‌شان می‌گذرند، باید بگوییم که با سرم مو دیگر نگران خشکی مو نباشند. برخی از این ماسک‌ها حاوی درصدی نوتری سرات و کمپلکس موم مغذی هستند که باعث ترمیم و حفاظت از تنه مو شده و موها را مرطوب و تغذیه می‌کنند. بعد از مصرف، موهای خشک، آسیب‌ دیده و فاقد رطوبت کافی، نرم، درخشان و صاف می‌شوند و مو حالت طبیعی خود را به‌ دست می‌آورد.

برخی از سرم‌های مو گياهی حاوی عصاره گزنه و ويتامين‌های B، C و K هستند كه باعث جلوگيری از خشکی مو شده و باعث نرمی موها می شوند. همچنین این خصوصیات باعث مهار آنزیم آلفاردوکتاز می‌شوند و متابولیسم سلولی را افزایش می‌دهند. اثر اعجاب‌ انگیز سرم‌های مو به‌ دلیل عصاره‌های رازیانه، سورتیا و ویتامین‌های B3 و B6 موجود در آن‌ها هستند که باعث تغذیه بهتر فولیکول‌های مو می‌شوند.


در این باره بیشتر بخوانید: موهای خود را در تابستان دریابید


بیشتر خانم‌ها تجربه این موضوع را داشته‌اند که بعد از رنگ‌ کردن مو، موهای‌شان مثل چوب‌ کبریت می‌شود و به خانم‌ها جلوه بدی می‌دهد، اما شاید از این‌ پس سرم‌های آب رسان به کارتان بیاید. این سرم‌ها حاوی ويتامين E، بيوتن، ويتامين F و امگا 3 هستند كه در تقويت بافت مو مؤثرند و در درمان نرمی مو تأثیر دارند.

برخی آب‌رسان‌های مو، مخصوص موهای رنگ‌ شده و دارای فرمولاسیونی شامل سیلیکون، پروتئین‌های گندم و ویتامین E هستند که به‌ سرعت به عمق ساقه مو نفوذ کرده و به مو درخشندگی و نرمی می‌دهند. حتی می‌توانند مثل یک نرم‌ کننده قوی عمل کنند و رشته مو را عمیقاً از ریشه تا نوک آن ترمیم می‌کنند. اگر ماده اصلی آب‌رسان‌تان آرگان باشد، موهای‌تان درخشان و شفاف خواهد شد.

انتخاب یک آب‌رسان مو هم پیچیدگی‌های خودش را دارد. ولی اگر درست انتخاب شود، شور و اشتیاق زیادی خانم‌ها را دربرمی‌گیرد که دیگر نگران خشکی مو نباشند. برخی از سرم‌های مو حاوی انواع ويتامين‌های B مناسب برای تقويت انواع مو و حتی جلوگيری از ريزش مو هستند.


در این باره بیشتر بخوانید: ۱۰ نکته در مورد تاثیر روغن‌های گیاهی در مراقبت از مو


منبع: دکتر سلام