لیپوساکشن صورت به منظور داشتن صورت استخوانی

لیپوساکشن صورت را میتوان روشی بسیار سریع برای استخوانی کردن صورت و لاغر کردن صورت چاق و پر انجام داد. با ورزش کردن و رژیم غذایی هم می توان این هدف را میسر کرد اما زمان بر است و شاید از حوصله شما خارج باشد. اما لیپوساکشن صورت با کمک جراجی در کمترین زمان ممکن این کار را برای شما انجام می دهد.

 

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک عمل جراحی است که با برداشتن بافت چربیِ بین پوست و عضلات، باعث بهبود شکل و فرم می شود. بعضی از افراد، علی رغم بهداشت مناسب و برخورداری از سطح مناسب سلامت، دارای شکل نامتناسب صورت و گردن به دلیل تجمع موضعی چربی هستند. که می تواند ناشی از صفات ارثی یا عدم کنترل وزن و روش نامناسب زندگی باشد.

لیپوساکشن با تراشیدن و شکل دادن مجدد به بعضی از نواحی صورت و گردن و از بین بردن غبغب از طریق خارج ساختن چربی های اضافی، در مواردی که به احتمال زیاد به رژیم غذایی استاندارد و ورزش پاسخ نداده اند، منجر به بهبود شکل و نسبت های آن و در نهایت بهتر کردن تصویر فرد از خود می گردد.

لیپوساکشن گردن و غبغب، باعث لاغرتر شدن و کشیده‌تر نمودن ظاهر گردن می‌شود که نمایی جوان‌تر به وجود خواهد آورد. این جراحی برای بیمارانی که دارای چربی اضافی در گردن هستند و پوستی با کیفیت دارند، نتایج قابل قبولی به وجود می‌آورد.

 

لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن صورت برای درمان چاقی صورت یک عمل جراحی زیبایی شبیه به دیگر عمل های لیپوساکشن معمولی میباشد البته با این تفاوت که نواحی اطراف صورت یعنی گردن، گونه ها و چانه را شامل می شود. دربین بیشتر مردم از تجمع بافت های چربی در این نواحی با عنوان گردن بوقلمونی شکل یا غبغب یاد می شود. اشخاصی که با این مشکل مواجه میباشند بیشتر می دانند که این موضوع چقدر می تواند سبب خجالت و کم شدن اعتماد به نفس شخص شود.

عمل درمان چاقی صورت شبیه به دیگر لیپوساکشن های معمول مانند لیپوساکشن شکم و پهلوها میباشد. چربی های جمع شده در این قسمت در مقابل تمرین، ورزش و رژیم غذایی بسیار مقاوم و پایدار بوده و به سادگی برطرف نمی شوند.

 

لیپوساکشن صورت به منظور داشتن صورت استخوانی

لیپوساکشن گونه و گردن

بعضی اشخاص حجم بسیاری چربی انباشته در گردن و نواحی اطراف آن دارند. این ذخایر چربی سبب می‌شوند که پوست این نواحی شکم‌ دادگی و افتادگی پیدا نمایند. اگر چه در مواقعی روش‌های سنتی مانند کاهش وزن، رژیم غذایی و ورزش کردن می‌تواند این مشکل را کمتر کند اما گاهی این چربی‌ها آنقدر زیاد میباشند که با کاهش وزن تغییر محسوسی نمی‌کنند.

در این مواقع عمل لیپوساکشن گردن و صورت پیشنهاد می‌شود که در آن چربی‌های ذخیره شده در ناحیه گردن، غبغب، گونه‌ها و خط گونه برداشته شده تا سبب ایجاد پوستی صاف ‌تر و صورتی خوش‌فرم ‌تر گردد. در افراد مسن، این جراحی بیشتر با لیفتینگ صورت، ابرو، جراحی بینی و یا پلک همراه است.

 

 

خطرات و عوارض عمل لیپوساکشن صورت چیست؟

اگر چه تمامی عمل‌های جراحی خطرات و عوارض خاص خود را دارند، اما خطرات مربوط به عمل جراحی زیبایی صورت معمولاً در حد بسیار کم و حداقل است. البته گاهی محدودیت حرکتی در گردن هنگام خوابیدن و یا حرکات سر و گردن خواهید داشت که حداکثر یک تا دو هفته می‌باشد.

 

چربی‌ های دهانی چیست؟

 پف داشتن و چاقی صورت در ناحیه گونه‌ ها می‌تواند زیبایی و خوش‌ فرمی قسمت بالای صورت و نیز زیر خط فک را بپوشاند و آن را تحت تأثیر قرار دهد. چاقی صورت در ناحیه گونه‌ها اغلب به خاطر تجمع چربی‌هایی است که اصطلاحاً به آن چربی دهانی گفته می‌شود.

 

 

تغییرات حاصل از جراحی تخلیه چربی دهانی

اگر چه ممکن است تغییرات حاصل از جراحی تخلیه چربی دهانی در صورت شما خیلی ظریف باشد، اما شکل کلی چهره شما خوش‌ فرمتر و لاغرتر به نظر خواهد رسید و استخوان گونه و چانه شما با برجستگی بیشتری دیده خواهد شد. لاغر کردن صورت با حذف چربی‌های ناحیه گونه اغلب باعث می‌شود که فرد چهره بالغ‌تری داشته باشد و اعتماد به نفس او تقویت شود. همچنین از آنجا که این جراحی از طریق داخل دهان شما انجام می‌شود، هیچ گونه بریدگی یا جای زخمی بر روی صورت شما باقی نخواهد ماند.

 

لیپوساکشن صورت به منظور داشتن صورت استخوانی

خطرات و عوارض جراحی تخلیه چربی دهانی چیست؟

 • بروز واکنش حساسیت به داروی بیهوشی
 • احتمال آسیب‌دیدگی عصب
 • بی‌حسی دائمی گونه‌ها یا پایین صورت
 • ایجاد فرورفتگی‌های ناخواسته بر روی گونه‌ها
 • ایجاد زائده‌ها و برآمدگی‌ها
 • تشکیل هماتوم (جمع شدن خون)
 • تجمع سرم (جمع شدن مایع)
 •  بروز عفونت
 • نامتقارن شدن صورت

 

 

افراد مناسب برای عمل جراحی تخلیه چربی دهانی

برای عمل جراحی کشیده کردن صورت نیز به مانند همه عمل‌های زیبایی دیگر، برخورداری از سلامت جسمی و داشتن انتظارات واقع‌ بینانه از نتایج عمل، شرایطی ضروری برای هر کاندیدا محسوب می‌شود. جراحی تخلیه چربی دهانی راهکار مناسبی برای رفع چاقی بیش از حد صورت در ناحیه گونه‌ها می‌باشد، البته چاقی و پف صورت نباید به علت سانحه، ضرب‌ دیدگی یا جراحی‌هایی که قبلاً در این ناحیه انجام شده است، به وجود آمده باشد. همچنین جراحی تخلیه چربی دهانی برای افزایش برجستگی استخوان‌های گونه و فک نیز روش مناسبی می‌باشد.

 

 

نحوه جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن از طریق برش‌های کوچک که در محل مورد نظر ایجاد می‌شود، پس از بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی (طبق نظر جراح و متخصص بی‌ هوشی) انجام می‌گیرد. گاهی برش جراحی آنقدر کوچک است که به هیچ بخیه‌ای پس از عمل نیاز نیست.

 

 

روند جراحی لیپوساکشن

برای کاهش خون‌ریزی و کبودی بعد از عمل جراحی، محلول سرم استریل حاوی “لیدوکایین” رقیق (بی‌حس کننده‌ی موضعی) و “اپی نفرین” (منقبض کننده‌ی عروق) به مناطقی که باید ساکشن شوند، تزریق می‌کنند.

با استفاده از یک لوله‌ی باریک از استیل که “کانولا” نام دارد، چربی‌های موضعی که با تزریق محلول‌ها تراکم کم‌تری یافته‌اند، از محل خود جابجا می‌شوند؛ سپس مایع حاوی سرم و چربی بدن، توسط ساکشن که به دستگاه کانولا متصل است، تخلیه می‌شود. پس از پایان یافتن عمل جراحی، صورت و گردن توسط بانداژ مخصوص، پانسمان می‌شود. این جراحی حدودا 45 دقیقه طول می کشد.

 

لیپوساکشن صورت به منظور داشتن صورت استخوانی

مراقبت های پس از لیپوساکشن صورت و گردن

* در چند روز اول پس از عمل روزانه حداقل ۳ بار راه بروید تا خطر ایجاد لخته خون را کاهش دهید.

* پرهیز از رانندگی به مدت ۱ تا ۲ هفته بعد از جراحی

* جلوگیری از فعالیت هایی که فشار خونتان را افزایش دهد.

* از تمرینات شدید یا ورزش های سنگین مثل ورزش های رزمی و موارد با احتمال برخورد توپ برای ۴ تا ۶ هفته پرهیز نمایید.

* برای شروع فعالیت های قلبی عروقی مانند فعالیت جنسی باید به بدنتان گوش دهید و در صورت راحتی از ۲-۴ هفته پس از عمل می توانید تدریجا” آنها را از سر بگیرید.

* زمان برگشت به کار معمولا” بین ۱ تا ۲ هفته پس از عمل است که جراح تان می تواند بسته به وضعیت جسمی و نوع کارتان، تخمین بهتری را ارائه دهد.

 

 

آیا لیپوساکشن صورت درد دارد؟

به دلیل اعمال بی حسی موضعی و یا عمومی بر روی ناحیه تحت جراحی، شخص هیچ گونه درد یا ناراحتی در طول عمل احساس نمی کند. این عمل در یک بیمارستان و یا مرکز جراحی انجام شده و بسته به نوع عمل خواسته شده از طرف فرد بیشتر در حدود یک ساعت به طول می انجامد. به منظور جلب رضایت حداکثری شخص، می توان این عمل را با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ صورت و یا تزریق بوتاکس بطور همزمان انجام داد.

 

 

هزینه لیپوساکشن صورت

هزینه جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن بسته با ناحیه تحت درمان، در افراد مختلف، متفاوت است.

 

 

معایب لیپوماتیک

 • کبودی
 • درد
 • ورم در نواحی تحت درمان

 

 

نتیجه عمل لیپوساکشن صورت

 •  افزایش زاویه بین چانه و گردن
 • برجسته‌سازی استخوان‌های فک

 

هرگونه کپی برداری با نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است.

 

مقاله های مرتبط


استخوانی کردن صورت بدون جراحی