زاویه دار کردن فک و صورت با امواج رادیوئی و تزریق ژل

زاویه دار کردن فک و صورت یعنی چی؟ تعریفی که پزشکان زیبایی از زاویه دار کردن دارند، این است که اگر برای بهتر دیده شدن صورت و چهره ی شخص، بعضی از نواحی صورت برجسته شود، به این عمل زاویه دار کردن می گویند. زاویه دار کردن فک و صورت که یک عکل زیبایی محسوب می شود، در مطب پزشک متخصص امکان پذیر است و نیازی به بی هوشی عمومی ندارد. بلکه با یک بی هوشی موضعی کار صورت می گیرد.

اولین جایی که با برجسته سازی باعث ایجاد زاویه و کاتدار شدن صورت می شود منطقه زاویه فکی می باشد یعنی جایی که استخوان فک تحتانی به سمت گوش امتداد میابد. در بعضی اشخاص در این ناحیه یعنی زاویه فکی به طور مادرزادی فرورفته و محو میباشد که با تزریق ژل هیالورنیک در زاویه فکی باعث استخوانی شدن فک شخص می شود. حال با نگاه به چانه و میزان هماهنگی چانه با زاویه فکی جدید شخص پزشک با مشورت بیمار تصمیم میگیرد که مقداری ژل در چانه تزریق کند.

اصلاح فک با درمان جراحی

در این روش اصلاح فک یا کاهش اندازه فک تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. هدف از این عمل جراحی برای زاویه دار کردن صورت و فک این است که اندازه فک تحتانی کاهش یابد.

زاویه دار کردن فک و صورت با امواج رادیوئی و تزریق ژل

افزایش حجم صورت با تزریق ژل

تزریق ژل در افزایش حجم صورت و پر کردن نواحی فرو رفته در آن بسیار مناسب است. در حقیقت تزریق ژل های حاوی هیالورونیک اسید می تواند یک روش درمان ایمن و موثر باشد که در آن برای دستیابی به اهداف مورد نظر از یک ماده طبیعی موجود در پوست استفاده می شود. با افزایش سن بدن انسان به تدریج مقدار تولید هیالورونیک اسید خود را کاهش می دهد. علاوه بر این با افزایش سن ظاهر صورت تغییر کرده و از حالت وی شکل به حالت حرف ای (A) انگلیسی تغییر شکل می دهد. در حقیقت این حالت در نتیجه افتادگی و شل شدن پوست به خاطر از دست دادن حجم و تغییرات استخوانی در ناحیه صورت ایجاد می شود.

تزریق ژل برای ایجاد تغییرات ظاهری در گونه

در صورتی که گونه های فرد با گذشت زمان صاف شده، این شرایط می تواند باعث افتاده به نظر رسیدن صورت فرد و ایجاد ظاهر مسن و پیر برای وی شود. امروزه از بزرگ کردن گونه به عنوان یک روش برای ایجاد ظاهری جوان تر و سالم تر برای صورت بیمار استفاده می شود. به این ترتیب متخصصان این کلینیک از تزریق ژل هایی مثل رستیلان و ژودرم یا تزریق چربی بدن خود بیمار و نیز پروتز برای ایجاد ظاهر دلخواه در ناحیه گونه ها استفاده می کنند.

تغییر شکل بینی با تزریق ژل

امروزه از تزریق ژل برای ایجاد تغییرات محدود در ظاهر بینی همچون:

  • صاف کردن بینی
  • زاویه دار کردن سر بینی
  • شکل دهی به بافت بینی
  • اصلاح ظاهر ناهماهنگ و از بین بردن افتادگی سر بینی

استفاده می شود.

زاویه دار کردن فک و صورت با امواج رادیوئی و تزریق ژل

استفاده از امواج رادیوئی برای خط چانه

با استفاده از تکنولوژی امواج رادیوئی ما میتوانیم لایه های عمیق تری از پوست را مورد هدف قرار دهیم و بازسازی دوباره کلاژن در پوست را برانگیخته کنیم. انجام این کار باعث ایجاد تاثیراتی در سفت کردن و بالا بردن صورت و زاویه دار کردن صورت دارد. درمان امواج رادیوئی برای سفت کردن پوست شل و سست استفاده می شود. چین و چروک را بهبود میدهد، و بر روی بالا بردن عضلات صورت و گردن موثر است.

یک ژل خنک کننده به مناطق تحت درمان اعمال خواهد شد. ميله‌ پتانسيل‌ رادیو فرکانس بر وی پوست قرار میگیرد و انرژی منتقل میشود. از رادیو فرکانس برای انتقال گرما و انرژی به لایه های عمیق تر پوست استفاده میشود و کلاژن سازی را تحریک میکند، به طوری که نتایج مطلوب به دست می آید. این روش به خودی خود حدود 15 تا 30 دقیقه بسته به مناطقی که درمان می شوند طول میکشد. بعد از پیاده سازی روش مقدار قرمزی در سطح پوست انتظار میرود اما در عرض دو یا سه روز بعد بهبود خواهد یافت. به غیر از احساس مقداری گرما، این روش یک روش نسبتا راحت و بدون درد است. هیچ دوره نقاهتی لازم نیست و تاثیرات این روش بلافاصله بعد از انجام قابل ملاحظه است.

زاویه دار کردن صورت با هایفوتراپی

با جدیدترین درمان های معالجه توسط آلتراسوند (فراصوت) و تحت تاثیر قرار دادن لایه های عمیق تر پوست، میتوانیم، پوست صورت را سفت کنیم، بالا بکشیم، جوانسازی کنیم و عوارض ناشی از پیری را از بین ببریم. این روش خط چانه را بهبود میبخشد و یک زاویه دار سازی بدون نیاز به جراحی انجام میدهد.


مقاله مرتبط: هایفو چیست و چه کاربردهایی دارد؟


هایفو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

SMAS برای جابه جایی صورت

SMAS توسط سپتوم با فیبرهای متعدد به درم متصل است و در نتیجه SMAS باعث کشش در سطح پوست چهره می شود. این لایه یه سطح در فاصله ی 4.5mm از اپیدرم واقع شده و معمولا شامل کلاژن، بافت همبند الاستین و چربی است. افتادگی پوست در اثر افزایش سن روندی طبیعی محسوب می شود. با افزایش سن، پوست نازک تر می شود و آسان تر آسیب می بیند.

ممکن است هنگام انجام روش مقداری گرما احساس کنید، اما در عین حال این روش یک روش نسبتا آسان است. فرآیند انجام این کار 45 دقیقه است و هیچ دوره نقاهتی لازم ندارد.

لیفت با نخ برای زاویه دار کردن فک و صورت

یکی از روش های جدیدی که علاقه مندان زیادی دارد و برای سفت کردن پوست استفاده می شود، روش لیفت با نخ است. از این روش برای جلوگیری از افتادگی پوست استفاده می شود. نخ‌ های نازک “پلی دی اکسان” (PDO) که تحریک کننده کلاژن هستند به آرامی در زیر پوست قرار داده می شود، با تحریک رشد کلاژن جدید، اثر سفت کننده را در داخل پوست تولید می‌کند و نهایتاً به چهره‌ی شما فرم V شکل می‌بخشد. این روشی سریع و راحت است که انجام آن در هر منطقه درمان، تنها ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

افراد مجاز برای استفاده از روش لیفت با نخ برای زاویه دار کردن فک 

هر بیماری که دچار عوارض پیری باشد، کاندیدای مناسبی برای این روش است. بیماران لیفت با نخ اغلب ۲۵ سال به بالا هستند، یعنی از سنی که به تدریج بافت پوست نازک شده و الیاف کلاژن می‌شکنند. این عوارض به صورت افتادگی پوست، خطوط عمیق و چین و چروک‌های صورت، خود را نشان می‌دهد. جراح با روش لیفت با نخ و زاویه دار کردن فک قادر به خنثی کردن اثرات پیری در چهره‌ی شماست.

محل های مناسب برای لیفت با نخ

  •     بالا کشیدن ابرو برای ابروهای افتاده
  •     گونه ها و صورت افتاده و برجسته شدن خطوط خنده
  •     خط چانه افتاده
  •     غبغب
  •     پوست گردن شل شده
  •     برآمدگی بینی

بالا کشیدن توسط نخ یک روش غیر جراحی است و یک گزینه جایگزین برای افرادی است که نمیخواهند یا درمورد جراحی زاویه دار کردن صورت نگرانند.

زاویه دار کردن فک و صورت با امواج رادیوئی و تزریق ژل

مزایای زاویه دار کردن صورت با نخ

* ماندگاری نتایج این روش پس از اتمام ماندگاری بالایی تا حدود یک یا دوسال دارند.

* نتایج بالا بردن و سفت کردن توسط نخ ها تقریبا بلافاصله بعد از آن قابل توجه است.

* هیچ دوره نقاهتی لازم نیست و ممکن است همان لحظه به انجام کارهای روزانه بازگردید.

معمولا ما حالت زاویه دار صورت خود را به خاطر فرو رفتگی در ناحیه خط چانه از دست میدهیم. فرو رفتگی صورت ما را بی حجم، نحیف و نسبتا مربعی شکل میکند. برای بازگرداندن حالت وی شکل صورت، زاویه دار کردن و بالا کشیدن صورت میتواند باعث شل شدن این قسمت های تو رفته شود.

فرو رفتگی در خط چانه باعث می شود که شما زاویه دار بودن صورت خود را از دست داده و به دنبال راهی برای کاهش این بی حجمی صورت باشید. وقتی صورت دارای فرو رفتگی در این ناحیه می شود صورت شخص، مربعی به نظر می رسد. بنابراین روش های ذکر شده می تواند این حالت مربعی صورت را درمان کند.

هرگونه کپی برداری با نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است

مقاله های مرتبط:


لیپوساکشن صورت به منظور داشتن صورت استخوانی

استخوانی کردن صورت بدون جراحی