جراحی زیبایی آلت تناسلی زنان

لابیاپلاستی ( labiaplasty ) یا عمل زیبایی واژن، در واقع عملی است که در آن لب‌های داخلی یا خارجی واژن را کوچک و قرینه‌سازی می‌کنند که سبب زیبایی ظاهری آن می‌شود. همچنین این عمل زیبایی باعث ارتقاء کیفیت رابطه جنسی آنها و لذت بیشتر می گردد.

تعریف لابیاپلاستی

دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان، زایمان و نازایی

بورد تخصصی
جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
جراحی های ترمیمی، زیبایی و درمانی زنان

کوچک کردن لبهای تناسلی به روش جراحی ، را لابیاپلاستی می‌گویند. بسته به هر فرد، نوع عمل لابیاپلاستی می‌تواند کمی متفاوت باشد. در سالهای اخیر، میزان این جراحی بسیار شیوع یافته و احتمالا به دلیل رضایت بیماران از این روش زیبایی-درمانی است.

لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی است. یعنی نیاز به بستری شدن شبانه ندارد. اگرچه با بی حسی موضعی قابل درمان است، ولی اکثر پزشکان ترجیح می‌دهند طی بی‌هوشی عمومی این کار را انجام دهند.

 عمل جراحی زیبایی برای افرادی با لبیاهای کوچک

بزرگ کردن لبیاهای کوچک با تزریق چربی صورت میگیرد. در این روش  علاوه بر برجسته شدن لبیاهای بزرگ در صورت بزرگی لبیاهای کوچک میتواند آنرا تا حدی مخفی نماید و ظاهر زیباتر و بسته تری به آلت زن بدهد. بزرگ بودن بیش از حد لبیاهای بزرگ میتواند بصورت یک بیماری اولیه یا ثانویه به کاهش وزن شدید (اضافه ماندن و شل شدن پوست روی لبیاها) باشد که اعمال جراحی تصحیح آنها کاملاً متفاوت بوده و در مورد اول ساکشن چربی های لبیا و در مورد دوم حذف پوستی اضافه لبیا ها به روش جراحی پلاستیک میتواند سودمند باشد.

همه افراد قادر به انجام این عمل زیبایی واژن هستند به جز آن‌هایی که مبتلا به بیماری‌های سیستمیک یا موضعی هستند.

جراحی زیبایی آلت تناسلی زنان

دلایل انجام انجام عمل لابیاپلاستی

1- داشتن ظاهر زیباتر در ناحیه تناسلی

2-اصلاحی عدم تقارن لب های واژن  (که یک مساله شایع و طبیعی می باشد)

3-درد لبهای تناسلی بدلیل سایش به لباس زیر و دوچرخه سواری و …

4-کاهش یافتن تحریک کلیتوریس ، بدلیل وجود حجم زیادی چین پوستی روی آن

5- دلایلی بهداشتی عمل لابیاپلاستی

روش های جراحی لابیاپلاستی

1.TRIM techniqe

در این تکنیک ، لبهای داخلی کلامپ شده و برش ایجاد شده و لبه های آن بخیه زده می‌شوند. این نوع جراحی، حدود 1 ساعت طول می‌کشد. تصویر زیر، گویای این روش است.

2.WEDGE techniqe

با ایجاد برش V شکل در لبه‌های لبیا مینور، بیشترین بافتی که برداشته می‌شود ، بافت‌های مرکزی خواهد بود. این نوع عمل، زمان طولانی‌تری نیاز دارد، اما از نتایج بهتری از نظر ظاهری، برخوردار است.

جراحی زیبایی آلت تناسلی زنان

در عمل زیبایی واژن چه کار می‌کنند؟

1. برداشتن کلاهک کلیتوریس

گاهی در برخی افراد، چین های پوستی ضخیمی روی کلیتوریس وجود دارد که هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ عملکرد جنسی ، آزار دهنده است. این افراد می توانند حین انجام عمل لابیاپلاستی، از پزشک درخواست کنند این عمل را نیز انجام دهد.

2. لیزر لیپولیزر- لیپوساکشن ناحیه واژن یا آلت تناسلی

در افرادی که تجمع چربی درناحیه عانه دارند، چربی توسط کانولا به روش لیپوساکشن ویا لیپولیزر خارج می‌شود.

3. تزریق چربی در ناحیه تناسلی

در این روش در افرادی که در سنین بالاتر دچار ازدست رفتن چربی در ناحیه لب‌های خارجی شده‌اند چربی تزریق می‌شود . این چربی از ناحیه شکم و یا پهلو ها کشیده می‌شود .

4. جراحی زیبایی واژن با استفاده از نخ

5. جراحی زیبایی واژن با تزریق ژل

6. جراحی زیبایی واژن با پی آر پی

7. جراحی زیبایی RF فرکشنال

جراحی زیبایی آلت تناسلی زنان

تفاوت واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

واژینوپلاستی عمل جراحی است که برای سفت کردن واژن هایی که بخاطر زایمان یا بالا رفتن سن گشاد شده اند انجام می گیرد. بعضی جراحان ادعا دارند که این عمل حتی حساسیت این ناحیه را نیز بالا می‌برد.

لابیاپلاستی که جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لبهای اطراف واژن) است می‌تواند به تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود. این جراحی میتواند بر روی لب بزرگ یا لب کوچک اندام تناسلی زن انجام گیرد. لابیاپلاستی اندازه و شکل لابیا را تغییر داده و میتواند آنها را کوچکتر کرده و یا تقارن بین آنها را اصلاح کند.

جراحی ترمیمی عملکرد یک عضو از بدن را تقویت کرده درحالیکه جراحی پلاستیک زیبایی یک آناتومی طبیعی را بهبود می بخشد. مثلا بینی را در نظر بگیرید: جراح می‌تواند حفره های داخلی بینی را برای بهبود وضعیت تنفس فرد بازسازی کرده و یا برای بهبود ظاهر شکل آن را تغییر دهد.

عمل لابیاپلاستی ( labiaplasty ) در واقع جراحی زیبایی واژن یا آلت تناسلی زنان است که در آن لب های داخلی و یا لب های خارجی را کوچکتر و قرینه سازی می کنند و این عمل سبب رفع مشکلات ظاهری واژن و عملکرد در فرد می گردد . اما عمل تنگ کردن واژن یا پرینورافی یک نوع عمل جراحی ترمیمی و زیبائی واژن محسوب شده که هدف آن کاهش سایز واژن می باشد . عمل لابیاپلاستی نیز در جهت تکمیل عمل زیبایی قسمت خارجی واژن انجام می شود.

فواید جوان‌سازی واژن با لیزر

۱- در مدت زمان کوتاه عمل صورت می گیرد (زمانی تقریبا مابین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه)
۲- غیرتهاجمی و بدون درد روش
۳- ایمن ، کم خطر ، بدون هیچ گونه عارضه جانبی
۴- در هر گروه سنی برای زنان مناسب می باشد
۵- روشن کردن دستگاه تناسلی خارجی و لابیا
۶- برطرف کردن سوزش واژن
۷- برطرف کردن قرمزی واژن
۸- ماندگاری نتیجه عمل به مدت طولانی
۹- برطرف نمودن التهاب واژن
۱۰- قابل استفاده برای همه اشخاص حتی اشخاص مبتلا به سرطان پستان
۱۱- بهبودی کامل بیماران
۱۲- رفع چروک خوردگی واژن
۱۳- تنگ کردن واژن
۱۴- بهبود وضع ظاهری واژن
در گذشته فقط با استفاده از جراحی های لابیاپلاستی و واژینوپلاستی پزشکان و جراحان متخصص زیبایی می‌توانستند به زیبایی و حفظ ظاهر دستگاه تناسلی زنان اقدام کنند ، اما امروزه با استفاده از لیزر درمانی که یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است می توان دستگاه تناسلی زنان را زیبا کرد.

جراحی زیبایی آلت تناسلی زنان

سوالات رایج درباره  عمل زیبایی واژن

1. آیا انجام جراحی زیبایی واژینال دردناک است ؟

خیر – در اکثر موارد و تکنیک های جراحی زیبایی واژن نه تنها بی حسی عمومی صورت نمی گیرد بلکه نیازی به بی حسی موضعی نیست بنابراین این تکنیک ها کاملا ایمن و موثر هستند که هیچ گونه دردی ندارند.

2. تعداد جلسات مورد نیاز درمان چقدر است؟

با توجه به شدت بیماری و تکنیک به کار برده شده تعداد درمان ها متفاوت است ، در برخی از تکنیک های جراحی زیبایی واژن به ۱ تا ۳ جلسه نیاز است ، متقاضیان  این جراحی باید با فاصله ۳۰ الی ۶۰ روزه جلسات درمانی را انجام دهند.

3. هزینه عمل زیبایی واژن چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی واژن به دلیل اینکه مانند سایر جراحی‌های زیبایی تحت پوشش بیمه نیست، هزینه بسته به میزان شدت بیماری و تعداد جلسات درمان متغیر است. بنابراین هزینه جراحی زیبایی واژن بسته به تعداد جلسات درمانی برای هر شخص متفاوت است.

پزشکان به بانوان توصیه می‌کنند که طرح‌های درمانی را حتی پس از رضایت کامل از نخستین جلسه درمانی بدون مشورت و نظارت پزشک انجام ندهند. پزشکان به بانوان گرامی توصیه می‌کنند که تکرار روش درمانی در مدت زمان تعیین شده توسط پزشک  انجام  دهند زیرا تکرار کردن روش های درمانی سبب ماندگاری بیشتر و افزایش دوام نتایج حاصل می شود.

4. آیا لابیاپلاستی باعث تقویت نقطه G می شود؟

برخی کارشناسان اعتقاد دارند که دیواره جلوی واژن ناحیه فوق العاده حساس و تحریک کنندهای به نام نقطه G دارد که نقطه ای بسیار حساس در برابر تحریک جنسی و ارگاسم است. عمل افزایش نقطه G شامل تزریق کلاژن به دیواره جلوی واژن برای بالا بردن لذت جنسی است.

جراحی زیبایی آلت تناسلی زنان

مراقبت ها و نتایج پس از عمل زیبایی واژن

1. استراحت مورد نیاز

وجود اندکی درد در ناحیه واژن پس از انجام عمل زیبایی واژن طبیعی بوده و پس از گذشت چند روز درد برطرف می شود .

بهتر است بانوان پس از گذشت سه روز به انجام فعالیت های روز مره خود بپردازند .

در برخی از روش ها بهتر است انجام مقاربت جنسی پس از  ۴۵ روز صورت گیرد ، اما در برخی دیگر از روشها پس از سه روز می توان مقاربت جنسی را انجام داد .

توصیه می شود که از انجام فعالیتهای سنگین ورزشی و بلند کردن اجسام سنگین اجتناب شود .

دوش گرفتن با آب گرم تا یک هفته اجتناب شود

2. ماندگاری جراحی زیبایی زنان

خوشبختانه نتایج جلسه های درمانی  جراحی زیبایی واژن پس از سپری شدن اولین جلسه درمانی قابل لمس و مشاهده می باشد ، این نتایج با سپری شدن زمان بیشتر افزایش می یابد .

3. زمان آمیزش جنسی بعد از عمل

پزشکان به بیماران توصیه می کنند که پس از جراحی واژن  به دلیل اینکه نیاز است واژن استراحت نماید آمیزش جنسی را تا ۴ روز پس از جراحی انجام ندهند ، ایشان اظهار می کنند که در برخی از موارد نیاز است تا بیمار تا ۴۵۵روزآمیزش جنسی نداشته باشند .

در هر حالت مدت زمان استراحت واژن و نداشتن مقاربت جنسی را پزشک متخصص زنان و زنان بسته به شرایط درمانی تعیین می کند .

4. رفع مشکل به ارگاسم نرسیدن با عمل زیبایی واژن

بسیار از مشکلات واژن را می توان با جراحی زیبایی واژن برطرف نمود ، یکی از مشکلات واژن به ارگاسم نرسیدن است که با انجام جراحی زیبایی پرینورافی و تزریق چربی با لابیا می توان این مشکل را رفع نمود .

بورد تخصصی
جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی
جراحی های ترمیمی، زیبایی و درمانی زنان

تماس مستقیم: ٠٩٣٧٠٧٨٦٦٣٧

 ٠٢١٢٢٠٧٤٠٦٥

برای ارتباط مستقیم با پزشک در تلگرام کلیک کنید

dr_vidayousefian

آدرس: شهرک غرب، بلوار فرحزادی، 18 متری مطهری، پلاک 167، بالای داروخانه دکتر مشرف

 

 

مقاله های مرتبط:


 

جراحی واژینوپلاستی چیست؟

11 عمل جراحی شایع در میان زنان

چگونه می توان شل شدگى واژن را درمان کرد!