فصل تابستان و گرمای شدید آن باعث می شود بسیاری از افراد احساس عطش بسیاری کنند. در این میان افرادی که قصد کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام هم دارند، نمی توانند از هر نوشیدنی استفاده کنند و به دنبال نوشیدنی های لاغر کننده هستند. ما در این مطلب قصد داریم شما را با یک اسموتی لاغر کننده آشنا نماییم.

اسموتی نوعی نوشیدنی مغذی است که می‌توان به عنوان میان وعده از آن استفاده کرد، اسموتی از مخلوط انواع میوه و سبزیجات تهیه می‌شود و برای تهیه آن به غذاساز یا مخلوط کن نیاز دارید.

ما به شما یک   اسموتی انرژی زا و تابستانی معرفی می کنیم که برای سلامت بدنتان مفید بوده و با نوشیدن آن ها علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز برای کار و فعالیت چربی سوزی و لاغری را نیز تجربه می کنید و با احساس سیری به خصوص در مصرف این نوشیدنی قبل از غذا وزنتان کاهش پیدا می کند.

 

این نوشیدنی های سالم حاوی سبزیجاتی مانند خیار و سیب سبز بوده که در لاغری و حفظ رطوبت و شادابی بدن بسیار موثر  است علاوه بر ایناسموتی انرژی زا و لاغری تابستانه حاوی زنجبیل بوده که متابولیسم بدن و چربی سوزی را افزایش می دهد و با مصرف این نوشیدنی در مدت کوتاهی وزنتان کم می شود.

این اسموتی انرژی زا عطش و تشنگی شما را در روزهای گرم تابستان برطرف می کند و به دلیل وجود مقداری زنجبیل و زردچوبه در آن خواص ضد سرطانی دارد و با نوشیدن آن علاوه بر اینکه انرژی بدن شما در طول روز حفظ می شود بدنتان در برابر بیماری ها واکسینه شده و پیشگیری کننده در بروز سرطان است.

طرز تهیه اسموتی ضد سرطان و لاغری تابستانی

مواد لازم:

  • سه عدد سیب سبز
  • یک مشت برگ نعناع انگور
  • یک عدد خیار
  • یک بند انگشت زنجبیل
  • نوک قاشق چای خوری زردچوبه


آب سیب های سبز را گرفته و سپس خیار و زنجبیل و زردچوبه را به آن اضافه کرده و مواد را داخل مخلوط کن بریزید، اکنون اسموتی انرژی زاشما آماده است و با نوشیدن آن از فوایدش لذت ببرید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان