114192

این دوقلوها که دنیای پزشکی را به تعجب وا داشت ،این دوقلو دختر هستند و دارای یک بدن و دو صورت هستند با عمل سزارین به دنیا امده اند،نام اختلال این دو نوزاد  diprosopus می باشد

به دنیا آمدن دوقلوی استثنایی و دچار اختلال در تولد به شدت در جهان زیاد شده و این بار نوبت کشور استرالیا شد که صاحب یکی از دوقلوهای غیرعادی در جهان شده است.

 دوقلوهای به هم چسبیده استرالیایی با وجود هشدارهای پزشکان به والدین آنها همچنان زنده هستند و پزشکان در تلاش برای تثبیت وضعیت تنفس و تغذیه آنها به صورت روزانه هستند.

گفتنی است، این دو نوزاد دارای یک بدن واحد و دو چهره بهم چسبیده شده با دو مغزی کاملا متفاوت هستند و نام بیماری آنها اختلال diprosopus می‌باشد که تنها تاکنون 35 نفر در دنیا به آن مبتلا بوده‌اند و هیچ کدام برای مدت طولانی زنده نمانده‌اند.

این دو نوزاد که دختر هستند به شدت مورد علاقه والدین خود هستند و با وجود آگاهی والدینشان در دوران بارداری در هفته 19هم به ابتلای آنها به این اختلال پیچیده باز هم والدین خواستار ادامه بارداری و در نهایت به دنیا آمدن نوزادان شدند.

در حال حاضر این دو نوزاد بدون استفاده از دستگاههای کمکی به راحتی تنفس می‌کنند و والدین آنها امیدوار به زنده ماندن و بزرگ شدن آنها هستند.