losiyone-alovera

لوسیون آلوئه ورا کاربردهای بسیاری دارد؛ مثل هیدراته کردن  پوست های خشک، معالجه  سوختگی و تسکین و ترمیم پوست های صدمه دیده یا تحریک شده. بسیاری از لوسیون های آماده که در فروشگاه ها موجود است، شامل  مواد افزودنی و نگهدارنده زیان آوری هستند که عمر مفیدشان را زیاد می کند ولی  بیشتر از اینکه مفید  باشند می توانند به پوست صدمه  بزنند. اینک،  شیوه درست کردن یک لوسیون آلوئه ورا را به شما یاد می دهیم  که هم آسان است و هم کم خرج و درست کردنش هم تقریبا 45 دقیقه طول می کشد.

۱

۴ قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین را با ۱ قاشق غذاخوری موم عسل، در یک ظرف شیشه ای کوچک ذوب کنید. ۱ قاشق غذاخوری چای بابونه و ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را هم در یک ظرف کوچک شیشه ای جداگانه گرم کنید.

۲

هر دو ظرف را از روی حرارت بردارید و مخلوط آلوئه ورا را در ظرف حاوی روغن بادام و موم بریزید.

۳

با یک همزن سیمی آنقدر مواد را بزنید تا صاف و غلیظ شود. ۵ تا ۱۰ قطره ازاسانسی که خودتان دوست دارید را هم به مخلوط اضافه کنید و مجدداً با همزن سیمی هم بزنید.

۴

لوسیون آلوئه ورا را به یک ظرف شیشه ای انتقال دهید. روی یک برچسب محتویات شیشه و تاریخ روز را بزنید و آن را روی ظرف بچسبایند. اگر ظرف ۳۰ روز از لوسیون استفاده می کنید، لازم نیست آن را در یخچال قرار دهید. اما اگر در طی این مدت از آن استفاده نمی کنید و مصرف آن بیش از ۳۰ روز طول می کشد، آن را در یخچال قرار دهید.

۵

در هر بار مصرف، به اندازه ۲ قاشق چایخوری از ژل آلوئه ورا استفاده کنید. مقدار موادی که در این دستور به کار رفته، برای حدود ۱۲ بار استفاده جواب می دهد و باید یک بار در روز برای پاکسازی و مرطوب کردن پوست های نرمال تا خشک استفاده شود.

نکات و هشدارها

در صورت لزوم، می توانید به جای روغن بادام شیرین از آووکادو یا روغن هسته انگور استفاده کنید. با اضافه کردن موم بیشتر، لوسیون را غلیظ تر کنید. برای رقیق تر شدن آن، روغن یا چای بیشتر اضافه کنید. تمام موادی که برای درست کردن این لوسیون آلوئه ورا استفاده می شود را می توانید از داروخانه ها یا عطاری ها تهیه کنید.

منبع-http://phow.ir