چشم حساس ترین عضو بدن است و در عین حساسیت زیاد در معرض تهدیدات محیطی فراوانی است . مواظبت از چشم جهت جلوگیری از بیماری ، کاری بسیار آسان تر و کم هزینه تر از درمان بیماری است چرا که بیماری بجز هزینه ممکن است مقداری از بینایی خود را نیز از دست بدهیم . انسان بیش از ۷۰ درصد اطلاعات زندگی را از طریق چشم دریافت می شود به همین دلیل توجه به بهداشت چشم جهت داشتن چشمی سالم یک امر بسیار مهم است .

 

در کلینیک چشم پزشکی ساج خدمات زیر به صورت تخصصی ارائه می گردد:

درمان انواع بیماری های چشم در بزرگسالان و کودکان

    اندازه گیری فشار چشم

    خارج کردن جسم خارجی از داخل چشم

    انواع جراحی های :

    -آب مروارید

    -فیکو

    -لیزیک لازیک

    -پیوند قرنیه

    لنزهای داخل چشمی

 

 

بینایی سنجی:

در بخش بینایی سنجی کلینیک ساج با استفاده از جدید ترین امکانات روز دنیا خدمات زیر انجام می گیرد:

 • تعیین نمره چشم به وسیله کامپیوتر
  اصلاح عیوب انکساری چشم
  درمان غیر فلجی چشم
  رفع تنبلی چشم کودکان
  تجویز انواع لنزهای طبی و زیبایی

 

 

 

 عینک سازی:

عینک سازی مجموعه واقع در طبقه اول کلینیک ساج مدل های مختلف عینک و لنز را در طرح ها و برند های مختلف به صورت کاملا تخصصی ارائه می کند:

طبی
طبی – آفتابی
بچه گانه
دودید
تدریجی
progresive,by focall
انواع لنزهای طبی و زیبایی (زیر نظرچشم پزشک و اپتومتریست)
در برند های Zeiss , RH ,essilor , Roden Stock , Nikon

 

 

 

 

 

 • آدرس کلینیک ساج :

  سعادت آباد، شمال چهار راه سرو، بلوار پاکنژاد، تقاطع یادگار امام، پلاک ۱

 • تلفن های کلینیک ساج :

       ۰۲۱-۲۲۱۱۸۴۷۵ , ۰۲۱-۲۲۱۱۲۳۰۰ , ۰۲۱-۲۲۱۱۵۹۹۰

 

عینک سازی: ۰۲۱۲۲۱۱۱۳۵۲

 

 

 • شبکه های اجتماعی :

تماس با اپراتور تلگرام : sajclinic_com@

کانال اطلاع رسانی تلگرام : sajclinic@

صفحه اطلاع رسانی اینستاگرام : sajclinic@

 

 

 

تشخیص آب مروارید:

 

معاينه دقيق توسط چشم پزشك ميتواند وجود و وسعت آب مروارید چشم ، و همچنين هر گونه مشكل ديگري كه باعث كاهش ديد شده است را مشخص كند. علل ديگري علاوه بر آب مرواريد چشم وجود دارد که باعث تاری دید می شود از جمله مشكلات پرده شبكيه و يا عصب بينايي که باعث كاهش ديد شود. اگر اين مشكلات وجود داشته باشند، بعد از عمل آب مرواريد چشم ممكن است ديد كامل به دست نيايد. در صورتيكه اين مشكلات شديد باشد، حتي عمل آب مروارید چشم نيز ممكن است باعث بهبود ديده نشود. چشم پزشك ميتواند به شما بگويد كه چقدر احتمال دارد اين مشكلات در چشم شما وجود داشته باشند.

 

درمان آب مروارید:

در مراحل اولیه بعضی از آب مروارید ها می توان با استفاده از عینک وضعیت بینایی را بهبود بخشید اما دارو و عینک و قطره درمان کامل و دائمی نیست و جراحی تنها راه درمان است.جراحی آب مروارید عملی بسیار موفق است که سالانه افراد زیادی این جراحی را انجام می دهند.آب مروارید چشم هنگامی نیاز به جراحی پیدا می کند که اختلال ایجاد شده در بینایی مانع انجام فعالیت های روزمره مانند مطالعه و رانندگی و … می شود.

 

 

 

لیزیک چیست؟

در سال های اخیر پزشکان از تکنیک های جدید جراحی جهت اصلاح بینایی بهره می برند که فرد  دیگر  نیازی به عینک نخواهد داشت.

 

عمل لیزیک:

این عمل با استفاده از لیزر انجام می شود و به نام لیزر اگزایمر معروف است .قرنیه چشم را تغییر شکل می دهند.( قرنیه سطحی نامریی در جلو چشم است). ادر مورد اصلاح نزدیک بینی، دوربینی و آستیگمات تکنیک های جراحی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. عمل لیزر عملی غیر ضروری به حساب می آید بنابراین این نوع عمل معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.

 

لازیک(لیزر  اپی تلیوم کراتومیولوسز):

عمل لازیک نیز مانند پی آر کیمی باشد اما لایه سطحی(اپی تلیوم) قرنیه باقی می ماند. حفظ لایه سطحی قرنیه از بروز عوارض جلوگیری می نماید و سرعت بهبود را تسریع می بخشد.

 

 

 

اندازه‌گیری فشار داخل چشم :

تونومتری روشی برای اندازه‌گیری فشار داخل چشم (Intraocular Pressure-IOP) است که با تعیین مقاومت قرنیه در مقابل فشار، اندازه‌گیری می‌شود.

 

انواع رایج تونومتری:

تونومتری اپلاناسیون گلدمن (Goldmann Applanation)

در این روش پزشک از قطره‌های چشم برای بی‌حس کردن سطح چشم استفاده می‌کند. نوار کاغذی حاوی رنگ (فلوئورسین) با چشم تماس داده می‌شود یا از قطره‌های چشم حاوی این رنگ استفاده می‌شود. رنگ باعث راحت‌تر دیده شدن قرنیه می‌شود. بیمار پشت دستگاه اسلیت لمپ قرار می‌گیرد و بطور مستقیم به لنز میکروسکوپ نگاه می‌کند. پزشک نوری آبی را به چشمان فرد می‌تاباند و نوک دستگاه تونومتر با سطح قرنیه فرد تماس داده می‌شود. پزشک با تغییر فشار وارد بر قرنیه و بررسی فشاری که برای صاف کردن سطح قرنیه لازم است، میزان فشار داخل چشم را اندازه‌گیری می‌کند. بعد از معاینه تا 30 دقیقه چشمان خود را نمالید تا اثر قطره بی‌حسی از بین برود.

تونومتری بدون تماس (Air Puff):

در این روش نیازی به استفاده از قطره‌های بی‌حسی نیست، چراکه هیچ وسیله‌ای با سطح چشم تماس داده نمی‌شود. تونومتری بدون تماس، با دمیدن جریان هوای مختصری به قرنیه عمل می‌کند. این روش دقت کمتری نسبت به تونومتری اپلاناسیون دارد و بیشتر برای غربالگری بیماران استفاده می‌شود.

کاربرد تونومتری:

به عنوان یک معاینه معمول برای بررسی فشار داخل چشم استفاده می‌شود؛ افزایش فشار داخل چشم موجب افزایش خطر ابتلا به گلوکوم (آب سیاه) می‌شود.

بررسی نحوه درمان گلوکوم و اینکه آیا داروها توانسته‌اند گلوکوم را کنترل کنند یا باید از روش‌های جراحی استفاده شود.