کرم  ضد پیری

اگر برای‌تان مشكل است که كرم‌های زیرچشم گران‌قیمت بخرید یا مواد طبیعی را به هر كرم دیگر ترجیح می‌دهید؛ دست‌به‌کار شوید و كرم زیرچشم خود را بسازید.

چروک‌های زیر چشم خيلي زود به‌وجود می‌آیند؛ چون ظریف‌ترین و حساس‌ترین پوست در این قسمت است و به همین دلیل نیاز به مراقبت بیشتری هم دارد. خیلی از خانم‌ها از كرم‌های ضدچروك استفاده نمی‌کنند، ولی واقعا پیشنهاد می‌کنیم پوست زیر چشم را به حال خود رها نكنید، اگر هم فكر می‌کنید كرم‌های زیرچشم گران هستند، دست‌به‌کار شوید و خودتان كرمی مناسب در خانه بسازید. كافی است به نزدیك‌ترین عطاری مراجعه كنید و مواد لازم را بخرید و در خانه یك كرم طبیعی و مؤثر بسازید، البته كرم‌های طبیعی مواد نگه‌دارنده ندارند و به همین دلیل زودتر خراب می‌شوند و باید زودبه‌زود تجدید شوند.

این سرم مانع پیر‌شدن پوست می‌شود

مواد لازم:

جوجوبا: 30گرم روغن
گلاب: 5قطره
بابونه: 5 قطره اسانس

روش تهیه:

تمام این مواد را با هم مخلوط كنید و بعد در یك ظرف دربسته كه دهانه تنگی دارد، نگهداری كنید. برای استفاده یك قطره از آن را روی انگشت‌تان بمالید و آرام روی پوست زیر چشم و پوست استخوان ابرو ماساژ دهید. حواس‌تان باشد كه این روغن را نباید به‌طور مستقیم روی پلك‌ها بمالید.

كرمی برای از‌بین‌بردن چروک‌های چشم

مواد لازم:

روغن جوجوبا: 3قاشق غذاخوری
روغن زردآلو: 3قاشق غذاخوری
موم عسل: 1قاشق غذاخوری
گلاب: 5قاشق غذاخوری
براكس: يك‌چهارم قاشق غذاخوری

روش تهیه:

روغن جوجوبا، روغن زردآلو و موم عسل را در یك شیرجوش بریزید و بعد شیرجوش را به‌طور غيرمستقيم روي آب‌جوش حرارت دهيد، بعد از مدتي از روی حرارت بردارید و كاملا همه مواد را با هم مخلوط كنید، هنگامی كه مواد در حال خنك‌شدن هستند، در شیرجوش دیگری گلاب را به‌همراه براكس بریزید و همانند روش قبل حرارت دهید و آرام هم بزنید تا براكس كاملا حل شود. (در این كرم از براكس به‌عنوان نگه‌دارنده استفاده می‌کنیم. به همین دلیل اگر نباشد مشكلی پیش نمی‌آید.) بعد از این كه هر دو ظرف‌تان خنك شد، آن‌ها را با هم مخلوط كنید تا كاملا مخلوط یك‌دستی به دست آید. اكنون كرم شما آماده است.
این كرم را باید به پوست زیر چشم بمالید و حدود 10دقیقه صبر كنید، اضافه كرم را با دستمالی پاك كنید. هر صبح و بعدازظهر قبل از مرطوب‌کننده به زیر چشم بمالید.

مواد لازم:

عسل: ۲قاشق غذاخوری
تخم گشنیز: ۲قاشق غذاخوری
روغن زیتون: 1قاشق چای‌خوری
آب: به مقدار لازم

روش تهیه:

تخم گشنیز را كوبیده و داخل آب ریخته و آن را بجوشانید، سپس آن را سرد‌كرده و صاف كنید. از محلول صاف‌شده ۳قاشق غذاخوری به داخل عسل بريزيد و روغن زیتون را به آن اضافه كنید و روی حرارت بخار آب قرار دهید. كرم آماده‌شده را روزی ۲بار به‌مدت ۱۵دقیقه زیر چشم مالیده و پس از چند دقيقه آن را شست‌وشو دهيد.

اگر زیر چشم‌تان كبود است

مواد لازم:

روغن زیتون: 1قاشق غذاخوری
سیب‌زمینی پخته‌شده كوچك (به‌صورت رنده و كاملا سرد): 1عدد
شیر: 2قاشق غذاخوری

روش تهیه:

تمام مواد را به‌خوبی با هم مخلوط كنید و بعد زیر چشم‌های‌تان بمالید، بعد از نیم ساعت چشمان خود را با آب ولرم و صابون به‌آرامی بشویید. اگر چربی‌ها از دور چشم‌تان پاك نشد، نگران نباشید.
در شست‌وشوی بعدی حتما تمام چربی‌ها از بین خواهد رفت. این ماسك به شما كمك می‌کند تا سیاهی دور چشمان‌تان از بین برود.

آلوئه ورا

كرم چشم آلوئه‌ورا بسازید

مواد لازم

روغن زردآلو: 1قاشق چای‌خوری
اسانس هسته یكی از مركبات: 1قاشق چای‌خوری
موم عسل: 1قاشق چای‌خوری
ژل آلوئه‌ورا: يك‌دوم قاشق چای‌خوری
ویتامینE : 1كپسول

روش تهیه:

روغن زردآلو و موم عسل را با هم مخلوط كنید و بعد در شیرجوشی بریزید و شیرجوش را به‌طور غیرمستقیم روی آب‌جوش حرارت دهید تا موم كاملا ذوب شود و مواد آن با هم مخلوط شوند. بعد ظرف را از روی حرارت بردارید و ژل آلوئه‌ورا را با یك قاشق چوبی به آن اضافه كنید، وقتی مخلوط ولرم شد، اسانس و ویتامین E را به آن اضافه كنید (كپسول را باز كنید و محتویات درون آن را خالی كنید.) همه را با هم خوب مخلوط كنید، بعد در یك ظرف شیشه‌ای كوچك بریزید. این كرم را می‌توانید شب‌ها قبل از خواب استفاده كنید.
برای رفع كبودی زیر چشم كافی است به اندازه یك مشت بابونه تهیه كنید. یك لیتر آب را روی شعله داغ كنید و روی بابونه بریزید. در ظرف را بپوشانید و بگذارید به‌مدت چند دقیقه دم بكشد. محلول را از صافی رد كنید و هر شب آرایش چشم‌های‌تان را با آن پاك كنید.

منبع: ایده آل