رفتن به سفر و تفریح برای تمام انسان ها لذت بخش است و روح افراد را تازه می کند. اما گاهی اوقات افراد در طول سفر دچار بیماریهای گوناگونی چون آلرژی، تب، آنفولانزا، خشکی پوست (آفتاب سوختگی) وغیره می شوند. در این مطلب شما را با برخی نوشیدنی ها آشنا خواهیم کرد که خوردن آن ها در سفر به درمان بیماری ها کمک خواهد کرد.

در طول سفرهای خود پیشنهاد می کنیم که از نوشیدنی های زیر جهت پیشگیری و درمان بیماری هایی که ممکن است برای شما و خانواده تان پیش آید استفاده کنید:

درمان آلرژی:

دوپیمانه اسفناج ، یک دسته جعفری، دو عدد لیموترش،مقداری کمی زنجبیل، یک عدد خیار، یک ساقه کرفس ودو عدد سیب متوسط؛نوشیدنی تهیه شده از ترکیب فوق ضد التهاب و سرشار از آنتی اکسیدان ها است.

درمان خستگی و کمبود انرژی:

3 عدد گوجه متوسط ،یک پیمانه اسفناج، یک عدد فلفل دلمه ای(سبز) ، دو دسته جعفری ، یک عدد خیار، ساقه کرفس و دو عدد هویج بزرگ:این نوشیدنی دارای ویتامین های A ، B، C و کلسیم است که سبب کاهش استرس و خستگی می شود.

درمان گرمازدگی: 

¾ گلابی، ¾ سیب ،3 پیمانه اسفناج، 5 عدد برگ نعناع؛گلابی و اسفناج موجود در نوشیدنی بسیار خنک کننده است.

درمان آفتاب سوختگی:

یک بُرش بزرگ هندوانه ،یک عدد گوجه فرنگی بزرگ ، یک و نیم عدد لیمو ترش؛هندوانه سرشار از “لیکوپن” است که پوست را دربرابر اشعه uv محافظت می کند.

درمان کم آبی بدن: 

یک عدد پرتغال، دو پیمانه کاهو ، یک عدد خیار ،ساقه کرفس، دو عدد سیب متوسط؛کاهو،خیار و کرفس حاوی آب فراوان(96 درصد) هستند.

درمان خشکی پوست: 

5 عدد هلوی متوسط، یک و نیم عدد لیمو، 10 عدد هویج متوسط، ریحان خرد شده 3 قاشق غذاخوری؛لیمو یک ضدعفونی کننده طبیعی است که بسیاری از مشکلات پوست را برطرف می کند.هویج سرشار از پتاسیم،و سبب کاهش خشکی پوست می شود.

درمان آنفولانزا: 

یک پیمانه توت فرنگی،30 عدد برگ نعناع، دو عدد کیوی ، یک و نیم پیمانه بلوبری؛نوشیدنی فوق سرشار از ویتامین های C و E است که سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد.

منبع: توریسم