روش هایی برای سالم زیستن

زندگی سالم همراه با سلامت جسم و روح باعث می شود استعدادهای انسان شکوفا شود و موفقیت کاری و شخصی در زندگی کسب نماید، در این مقاله دکتر سلام گام های موثر برای سالم زیستن را به شما معرفی می کند.

توصیه ای مهم که تمامی پزشکان و روانشناسان دنیا بر روی آن تمرکز دارند عصبانیت و تندخویی افراد است.

برای این که سالم و تندرست باشید لازم نیست دست به کارهای باور نکردنی بزنید.

چند کار ساده و روزمره نیز سلامتی روح و جسمتان را تضمین می‌کند، مانند پیاده ‌روی روزانه، دیدن فیلم، یک پیاله ماست و غیره.

در این یادداشت چند گام موثر را برای سالم زیستن به شما معرفی می‌کنیم.

چند دقیقه خندیدن میزان هورمون اندورفین را بالا می‌برد و میزان ترشح هورمون‌های استرس را کاهش می‌دهد. نتایج پژوهشی که در سال 2008 انجام شد نشان می‌دهد دیدن یک فیلم خنده دار میزان هورمون‌های استرس یعنی کورتیزول و آدرنالین را به ترتیب 39 و 70 درصد کاهش می‌دهد.

نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد نوشیدنی‌های انرژی ‌زا  بیشترین آسیب را به مینای دندان می ‌رسانند. هیچ چیز جای آب را نمی‌گیرد. فقط دونده‌ها و ورزشکاران حرفه ‌ای که به مدت بیش از یک ساعت ورزش سنگین انجام می‌ دهند نیاز به مصرف نوشابه‌ های انرژی ‌زا دارند.

چربی‌ های دور شکم که بیشتر بعد از چهل سالگی انباشته می‌شود خطر زوال عقل را در 70 سالگی بیشتر می‌کند. بزرگ بودن دور شکم همچنین خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی را نیز بالا می‌برد. برای خلاص شدن از چربی‌های دور شکم و یا کوچک‌تر کردن آن میزان کالری‌های دریافتی تان را کاهش دهید و تا می‌توانید دانههای کامل میل کنید. نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد افراد چاقی که دو توصیه بالا را در پیش می‌گیرند کمرباریک‌ تر از افرادی می‌شوند که همیشه در رژیم به سر می‌برند اما از دانه‌های تصفیه شده (بدون سبوس) استفاده می‌کنند.

در توصیه ای مهم که تمامی پزشکان و روانشناسان دنیا بر روی آن تمرکز دارند این است که عصبانیت و تندخویی فشار خون و ضربان قلب را بالا می‌برد و باعث ترشح هورمون‌های استرس می‌شود. در نتیجه ابتلا بیماری‌های قلبی و افسردگی ردخور ندارد. حرص نخورید و عصبی نشوید. راه حل‌هایی برای آرامش اعصابتان پیدا کنید، دعا کنید، نفس عمیق بکشید، از تنش دوری کنید. مدیتیشن انجام دهید. خلاصه حرص نخورید.

منبع/تی نیوز
۸ شهریور ۱۳۹۶ ۱۹:۳۴
اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.