امواج مستقیم مایکروویو چه تاثیری بر ناباروری دارد

از امواج مایکروویو با طول موج های متفاوت در صنعت لوازم خانگی استفاده می شود، از این تکنولوژی برای مصارف پزشکی و بهداشتی نیز بهره گیری می شود. در این مقاله در مورد آسیب های امواج مایکروویو برای سلامت مادران حامله توضیحاتی ارائه می دهیم.

پروانه افشاریان در مصاحبه اختصاصی با افزود: امسال ما با یک محور جدید در درمان ناباروری با نام «پزشکی مبتنی بر فرد» در این کنگره فعالیت خود را آغاز می‌کنیم.

وی گفت: با توجه به شیوع بیماری اندومتریوز و علت شناسی آن در کشور یک کارگاه تخصصی در این کنگره ویژه این بیماری در نظر گرفته‌ایم.
افشاریان با بیان اینکه حفظ باروری در بیماران سرطانی از جمله موضوعات حائز اهمیت این کنگره است ادامه داد: خوشبختانه رویان از پنج سال پیش در این حوزه فعالیت خود را آغاز کرده است و در مراکز درمان ناباروری شکست در درمان ناباروری نیز مورد بررسی و توجه قرار گرفته است.

دبیر علمی این کنگره افزود: درباره نتایج درمان کمک باروری علی رغم پیشرفت‌ها، بیش از ۴۵ درصد موفقیت در این زمینه حاصل نشده است و در این زمینه نیز کارگاه‌های تخصصی داریم و اساتید و پزشکان زنان و مردان در این زمینه حضور خواهند داشت.
وی درباره عوامل اثرگذار در دنیای امروز بر تولید مثل و بروز ناباروری گفت: یکی از عواملی که با تحقیقات علمی اثبات شده است تاثیر امواج مایکروویو بر سلامت باروری است؛ این موضوع در تحقیقات موجب اندومترویوزی در حیوانات شده و تولید مثل و سلامت آن‌ها را با مخاطره مواجه کرده است.
افشاریان گفت: در این بیماری بافت رحم در خارج از رحم و سایر اندام‌ها رشد پیدا می‌کند.

منبع/تی نیوز

۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۰:۴۱
اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.