پپتید

در جدیدترین تحقیقاتی که توسط محققان موسسه SBP فلوریدای آمریکا در خصوص هورمون های قلبی صورت گرفته است به این نتیجه رسیده اند که افزایش علامت دهی پپتید سدیم در بافت چربی در برابر چاقی و مقاومت نسبت به انسولین نقش محافظتی دارد. این ماده یکی از هورمون هایی می باشد که در قلب تولید می شود.

این مطالعات نشان می‌دهد افزایش NP در بافت چربی می‌تواند یک روش موثر برای مبارزه با بیماری های متابولیک و چاقی باشد. این ماده تشکیل‌دهنده انواعی از هورمون‌ها است که در قلب تولید می‌شوند و در اصل به عنوان عامل متعادل‌کننده نمک و آب برای تنظیم فشار خون شناسایی شده است. پپتیدها علامت‌های خود را از طریق گیرنده‌های پپتید سدیم نوع A (یاNPRA) منتقل می‌کنند. در حالی که گیرنده‌های پپتید سدیم نوع C (یا NPRC) قادر است NP‌ را از جریان خون خارج کند.

محققان در این تحقیقات نقش مهم NP ‌را در مدیریت سوخت و ساز بدن و افزایش مقاومت آن در برابر نتایج زیان‌بار رژیم غذایی پرچربی بررسی و مطالعه کرده‌اند.

درواقع محققان تلاش کردند میزان NP موجود در بافت چربی و عضلات اسکلتی را با یکدیگر مقایسه کنند تا به راهکارهای جدیدی برای بهبود سلامت متابولیک از جمله درمان چاقی و مقاومت در برابر انسولین دست یابند.

در آزمایشاتی که روی موش‌ها انجام گرفت معلوم شد حذف NPRC‌ از عضلات، بدن را در برابر رژیم پرچربی کاملا بی دفاع می‌کند. در حالی که حذف این گیرنده‌ها از بافت چربی موجب افزایش حساسیت به انسولین می‌شود و از چاقی و افزایش قند خون در بدن ممانعت می‌کند.

نتایج این تحقیقات با آزمایشات بالینی که نشان می‌دهد غلظت NP در خون افراد نابالغ بیشتر است، کاملا هم خوانی دارد. در مقابل حذف NP‌ موجب افزایش بافت چربی، حذف پپتیدها از خون و اختلال در انتقال موثر سیگنال‌های NP‌ می‌شود.

نتایج این مطالعه در نشریه Science Signaling منتشر شده است.

منبع: تیتر امروز