مو

موها به علت استفاده بعضی از محصولات آرایشی پر از سموم هستند، ولی ما در این مقاله از دکتر سلام می خواهیم به شما عزیران راهی طبیعی برای سم زدایی موهایتان معرفی کنیم که باعث پرپشتی و براق شدن موهایتان می شود. توصیه ما این است که این مقاله را از دست ندهید. با ما همراه شوید.

اغلب ما وقتی درباره سم زدایی حرف‌هایی می‌شونیم ذهنمان به سمت انواع روش‌های سم زدایی بدن مثل نوشیدن آب، مصرف فیبر بیشتر و اجتناب از مصرف کافئین و غذا‌های فرآوری شده می‌رود، اما جالب است بدانید که مو‌های شما نیز نیاز به سم زدایی دارند.

یشتر افراد عادت به خرید محصولات زیبایی برای موها دارند تا موهایی درخشان، شاداب و زیبا داشته باشند اما باید بدانید این محصولات زیبایی حاوی مواد شیمیایی و سموم هستند که می تواند به موها و سلامت بدن آسیب وارد کند.

هنگامی که از انواع محصولات زیبایی مو مانند ماسک ها، ژل ها و اسپری ها حاوی مواد مضری مانند پودر زغال، فرمالدئید و اسید رتینوئیک است که عوامل سرطان زا محسوب می شوند.

ما به شما دستورالعملی معرفی می کنیم که موهایتان را سم زدایی می کند.

در اين روش موها را با شامپو سم زدا و سپس نرم كننده طبيعى سالم و زيبا كنيد.

شامپوی طبیعی سم زدایی مو

از جوش شیرین به عنوان شامپوی سم زدایی مو استفاده کنید، جوش شیرین چربی و پوست های اضافی سر را جذب می کند، همچنین به باز شدن منافذ بسته ساقه های مو برای خروج مواد سمی و چربی ها کمک می کند و کافی است تا این ماده را بر روی موهایتان در حمام ماساژ دهید.

جوش شیرین pH موهایتان را تنظیم می کند و هر گونه مواد سمی و چربی اضافی را از ساقه های مو خارج و سم زدایی می کند، برای سم زدایی موها هر هفته یک بار به مدت 4 ماه این روش را ادامه دهید.

مو

نرم کننده و تقویت کننده طبیعی مو

مخلوط سرکه سیب و عسل به عنوان یک حالت دهنده و نرم کننده مو استفاده می شود، سرکه سیب به طور طبیعی اسیدی است و پس از خروج مواد سمی از ساقه ها موجب بسته شدن منافذ ساقه ها و تقویت موها می شود.

این ترکیب به دلیل دارا بودن عسل موها را نرم و درخشان می کند.

کافی است تا یک قاشق جوش شیرین را در یک فنجان آب بریزید و ترکیب جوش شیرین و آب را مانند شامپو روی سرتان ماساژ و پس از 3 تا 5 دقیقه شستشو دهید، سپس عسل خام يا تركيب عسل و سركه را بر روی موهای خیس ماساژ دهيد و چند دقیقه بعد آن را بشویید.

هنگام استفاده از اين روش سم زدایى مو به برخى نكات توجه داشته باشيد:

جوش شيرين به خوبى در آب رقيق شده باشد.

هنگام شست و شو از آب سرد استفاده کنید.

اين روش سم زدايى مو را یک بار در هفته انجام دهید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان