موز

محققان بعد از چندین سال بالاخره موفق شدند با انتقال ژن و اصلاح ژنتیکی نوین، موز طلایی را تولید کنند که در خود پروویتامین A به میزان قابل توجهی دارد. در این مقاله از دکتر سلام به ایجاد موز طلایی با پروویتامین A بالا پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

محققان بعد از سال‌ها توانستند با انتقال ژن و اصلاح ژنتیکی نوین، موزی را تولید کنند که به میزان قابل توجهی سطوح پروویتامین A را داراست.

موز در آفریقا منبع عالی نشاسته است اما سطوح کمی از مکمل‌های غذایی از جمله پروویتامین A و آهن دارد. عواقب کمبود ویتامین A بسیار شدید است. تخمین زده شده که هر ساله ۶۵۰۰۰۰_۷۰۰۰۰۰ کودک در سراسر جهان از کمبود پروویتامین A می‌میرند و چند صد هزار نفر دیگر نابینا می‌شوند.

به باور محققان، روند اصلاح ژنتیک منجر به شناسایی و انتخاب ژن‌هایی از موز شده است که می‌تواند برای افزایش پروویتامین A در میوه‌های موز استفاده شود.

در پروژه‌ی انجام گرفته، یک ژن از موزهای پاپوآگینه‌نو که به طور طبیعی پروویتامین A زیاد اما خوشه‌های کوچکی دارد، به موز کاوندیش وارد شد. محققان بعد از سال‌ها توانستند موزی را تولید کنند که به میزان قابل توجهی سطوح پروویتامین A را داراست.

این ژن‌های منتخب در لوله‌های آزمایش به اوگاندا فرستاده شده‌اند تا در موز‌های اوگاندا برای انجام آزمایشات میدانی، جای گیرند.

منبع: ایانا