دانستنی های مهم درباره موی رنگ شده

اگر مویی رنگ شده دارید بهتر است بیشتر مراقب آن باشید موهای رنگ شده از اهمیت ویژه ای برخوردارند چون آسیب پذیرتر هستند. شامپوکردن و شستن موهای رنگ شده با موهای عادی فرق دارد همچنین رطوبت و گرما و سرما باعث شکنندگی و از بین رفتن موی رنگ شده خواهد شد.

مثل هر اتفاق شیمیایی دیگر، رنگ کردن مو‌ها هم آسیب‌های خودش را دارد و این یعنی مراقبت از موهای رنگ شده باید بیشتر از موهای عادی باشد.

اگر موهایتان را رنگ می‌کنید، پس باید اصول مراقبت از موهای رنگ شده را نیز یاد بگیرید. به نقل از بیتوته در آوردن مو‌ها به رنگ دل خواهی که به شخص بیاید، احتمالا بعد از بار‌ها آزمایش و رفتن به آرایشگاه‌های مختلف و صرف زمان و پول زیاد حاصل آمده و قرار نیست به همین راحتی خراب شود، رنگش عوض شود یا از بین برود.

شما باید نکاتی را برای مراقبت از موی رنگ شده رعایت کنید.

۱. از شامپوی سازگار با موی رنگ شده استفاده کنید

مثل هر اتفاق شیمیایی دیگر، رنگ کردن مو‌ها هم آسیب‌های خودش را دارد و این یعنی مراقبت از موهای رنگ شده باید بیشتر از موهای عادی باشد.

از شامپو و نرم کننده‌ی مخصوص مراقبت از موی رنگ شده استفاده کنید که رطوبت مو‌ها را حفظ می‌کند و باعث می‌شود رنگ مو برای مدت بیشتری شفاف و براق بماند.

۲. موهایتان را خیلی نشویید

هرروز شستن مو‌ها باعث کم رنگ شدن تدریجی آن‌ها می‌شود. سعی کنید از شامپو کردن هر روزه مو‌ها دوری کنید. می‌توانید برای اینکه موهایتان چرب به نظر نرسد از شامپوهای خشک استفاده کنید.

دانستنی های مهم درباره موی رنگ شده

۳. موهایتان را نرم و مرطوب نگه دارید

موهای رنگ شده همیشه تشنه هستند. برای مراقبت از موهای رنگ شده باید همواره به آن‌ها آبرسانی کنید. استفاده از تقویت کننده‌های طبیعی و ماسک مو می‌تواند رطوبت آن را حفظ کند و موهایتان را تقویت کند.

۴. از موهایتان در برابر گرما محافظت کنید

استفاده بیش از حد از سشوار با دمای بالا و اتوی مو یکی از مواردی است که مو‌ها را به شدت تخریب می‌کند. این کار هم باعث شکننده شدن مو‌ها و هم دوتا شدن سر آن‌ها یا اصطلاحا موخوره می‌شود. یکی از اصول مراقبت از موی رنگ شده کم کردن استفاده از این وسایل، یا استفاده از محصولات ضد حرارت، روی موهاست که کمک می‌کنند مو‌ها رطوبت خود را حفظ کرده و همچنین آن‌ها را براق و جذاب می‌کند.

۵. موهایتان را خنک کنید

شاید دوش گرفتن با آب داغ مخصوصا در فصل‌های سرد خیلی دلچسپ و وسوسه انگیز باشد، اما آب داغ کوتیکول‌های مو را باز می‌کند و باعث از بین رفتن رنگ می‌شود. برای مراقبت از موهای رنگ شده در برابر کم رنگ شدن، درجه حرارت آب را کم کنید و موهایتان را با آب ولرم بشویید.

۶. مراقب آب استخر و دریا باشید.

قبل از ورود به آب استخر یا دریا موهایتان را زیر دوش خوب خیس کنید. موی خیس نسبت به موی خشک کلر و نمک کمتری جذب می‌کند. این دو هر دو از مواردی هستند که رنگ مو را خراب می‌کنند. همچنین وقتی از آب بیرون می‌آیید، سریعا مو را با آب تمیز بشویید.
هیچ چیز غمگین‌تر از این نیست که شاهد کمرنگ شدن رنگ موی مورد علاقه تان باشید. حال که این چند اصل ساده مراقبت از موهای رنگ شده را می‌دانید، می‌توانید برای مدت بیشتری از رنگ شفاف و زیبای مویتان لذت ببرید.

منبع: بلاغ