وجود انواع حشرات از جمله پشه، مگس و… از آزار دهنده ترین اتفاقات در هر خانه ای به خصوص برای کودکان و خانم ها می باشد؛ روش های بسیار زیادی برای مقابله با این موجودات وجود دارد اما هر کدام کم و کاستی هایی دارد. بنابراین اگر به دنبال راهی برای رهایی از دست حشرات هستید که در عین داشتن کارایی و اثر بخشی بسیار بالا، هیچ گونه زیان و مزاحمتی نداشته باشد به هیچ وجه چسب حشره گیر را از دست ندهید.

یکی از روش های غیرشیمایی مبارزه با آفات گلخانه‌ای استفاده از کارت های زرد است. تجربه و علم ثابت کرده‌ است که آفات گلخانه‌ای پروازی (مانند سفیدبالک، تریپس‌ها، شته‌های بالدار و …) نسبت به این تونالیته رنگی زرد (530 تا 580 نانومتر) بسیار علاقمند بوده و وقتی این کارت ها در اطراف گیاهان آویخته می شوند حشرات به سمت این رنگ جلب می شوند. و اگر این کارت ها به مواد چسبنده آغشته شده باشند حشره به کارت می چسبد و به دام افتاده و می‌میرد.

چسب حشرات

چسب پشه گیر یکی از ایمن ترین و کم هزینه ترین روش های مبارزه با پشه و مگس و سایر حشرات می باشد. یکی از نکات قابل اهمیت در مورد این محصول مقاوم بودن در برابر گرما، رطوبت، گرد و خاک است بنابراین شما می توانید از آن در خانه، پاسیو، گلخانه، مزارع، باغ ها و یا هر مکان دیگر برای به دام انداختن حشرات مزاحم استفاده نمایید.

چسب پشه کش

از چسب حشره می توانید به تعداد محدود برای ردیابی حشرات و به تعداد بیشتر برای شکار انبوه پشه و مگس به خصوص در محیط های بسته مانند خانه و گلخانه ها استفاده نمود.

چسب پشه گیر چیست؟

ویژگی های چسب ضد پشه

– چسب حشره گیر

– مقاوم در برابر گرما رطوبت گرد و خاک

– تولید طول موج انحصاری برای از بین بردن پشه، مگس و سایر حشرات

– کاملا بی خطر برای حشرات مفید

– قابل استفاده در خانه، پاسیو، گلخانه، مزارع، باغ ها و یا هر مکان دیگر

– کیفیت ساخت بالا

– طول عمر بالا

– روشی مؤثر برای خلاص شدن از حشرات مزاحم

موارد مصرف

– جهت گلخانه ها، گاوداری ها، دامداری ها، پرورش قارچ و هر جایی که حشرات با تعداد زیاد وجود دارند.

– این نوع کارت با توجه به رنگ زرد جاذب حشرات بوده و به محض نزدیک شدن حشرات به کارت گرفتار شده و به کارت می چسبند.

– فوق العاده کاربردی و مقرون به صرفه می باشد.

آوبزان کردن این کارت ها در گلخانه یا خانه و در کنار گیاهان چند کاربرد دارد:

– اطلاع از وجود آفت و میزان جمعیت آفت و نوع آفات موجود

– کنترل و پیشگیری از افزایش جمعیت آفات تازه وارد (با شکار حشرات بالغ، میزان تخم‌ریزی کاهش یافته و بالطبع جمعیت آفات کنترل می شود)

– کاهش استفاده یا عدم استفاده از سموم شیمیایی

– این کارت ها از جنس پلاستیک براق PVC تهیه شده‌اند و به همین دلیل چندین بار قابل شستشو و استفاده هستند. سایز کارت ها (20 در 30 سانتی‌متر) نزدیک سایز کاغذ A4‌ است و میتوان آن را نصف کرده و در دو محل آویزان کرد.

– برای چسبناک کردن این کارت ها چسب مخصوص (یا فرمولاسیون خاص) نیز عرضه می شود. ولی می توان از روغن هایی مانند روغن نباتی، روغن خودرو، روغن سوخته و … و هر ماده چسبنده‌ای که رنگ کارت را کدر نکند و خشک نشود استفاده کرد. (کارت ها چندین بار قابل استفاده هستند)

هرگونه کپی برداری و استفاده از این مطلب با ذکر منبع دکتر سلام مجاز می باشد.


در این باره بیشتر بخوانید: رفع جای نیش حشرات با استفاده از کرم های مختلف

مقابله با گزش حشرات موذی در طبیعت