صرع یا اپی لپسی، یک واژه گسترده برای اختلال مغزی است که باعث تشنج می شود. در حدود 470000 کودک و نوجوان تا 17 سال در ایالات متحده مبتلا به انواع صرع هستند. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها CDC در مطالعه ای نشان داد که دانش آموزان مبتلا به صرع 17-6 ساله بیشتر از دانش آموزانی که دارای شرایط جسمانی دیگری غیر از صرع هستند، از مدرسه غیبت دارند.

این دانش آموزان بیشتر در معرض مشکلاتی در رابطه با مدرسه، استفاده از خدمات آموزشی ویژه و یا دارای محدودیت های فعالیتی مشارکتی در ورزش و یا باشگاه ها نسبت به بچه های سالم تر هستند. محققان مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها CDC همچنین دریافتند که هزینه های پزشکی این دانش آموزان در مدرسه، بسیار بیشتر از دانش آموزان بدون این اختلال است. کارشناسان نمی دانند در هر مورد، کدام دلیل اصلی باعث وجود صرع در کودک شده است؛ اما عقیده دارند که مراقبت های پزشکی مناسب برای کنترل تشنج بسیار مهم است.

تشنج های کنترل نشده می تواند

علت دیگری برای مشکلات وسیع بهداشتی فرد مبتلا شود – منجر به آسیب شدید وی شود – خطر مرگ را در وی افزایش دهد.

2- والدین می توانند

– با ارائه دهنده خدمات مراقبت از کودک در مدرسه وی صحبت کرده و اطمینان حاصل کنند که تشنج فرزندشان تا حد ممکن کنترل می شود.
– آنها باید در جستجوی راههای مختلف درمانی برای کودک مبتلا به صرع خود باشند.
– در مورد چگونگی کمک به نوجوانان مبتلا به صرع، بیشتر اطلاعات کسب کنند و باید هم به خود و هم به فرزند خود یادآوری کنند که آنها تنها افرادی نیستند که با این مشکل رو به رو هستند.
– از طریق برنامه های ارائه شده توسط بنیاد های صرع، پرستاران مدارس و کارکنان و یا ارائه دهندگان خدمات مراقبتی روزانه مدارس را تشویق به فراگیری تشخیص اولیه تشنج و کمک های اولیه در مورد آن کرده و اطلاعات خود را به روز کنند.


در این باره بیشتر بخوانید: مراقبت های لازم برای بیماری صرع


برگردان: سیما آزادفلاح

هرگونه کپی برداری با لینک دهی مستقیم و ذکر نام دکنر سلام مجاز است.