قدم زدن و پیاده روی در چمن باعث می شود ذهن آرامش یابد و تمام بدن تحریک شود و انرژی مثبت روحی در افراد ایجاد شود.در این مقاله دکتر سلام شما را با فواید سلامتی قدم زدن و پیاده روی بر روی چمن بیشتر آشنا می نماید.

گفته می‌شود که پیاده روی روی چمن به هنگام صبح و عصر برای سلامتی مفید است. شاید بپرسید چرا؟ در ادامه، ۵ دلیل عنوان می‌شود که چرا پیاده روی بر روی چمن به سلامت جسم و روان کمک می‌کند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، گفته می‌شود که پیاده روی روی چمن به هنگام صبح و عصر برای سلامتی مفید است. شاید بپرسید چرا؟ در ادامه، ۵ دلیل عنوان می‌شود که چرا پیاده روی بر روی چمن به سلامت جسم و روان کمک می‌کند.

به حواس پنجگانه طراوت می‌بخشد و ذهن‌تان را آرام می‌کند:

هوای تازه، نور خورشید و فضای آرامش بخش محیط به طرق مختلف به شما کمک می‌کنند. اکسیژن تازه، عملکرد بدن را ارتقا می‌بخشد، نور خورشید شما را گرم نگه داشته و ویتامین D مورد نیاز بدن را تامین می‌کند؛ فضای آرام محیط نیز به شما آرامش می‌بخشد و شما را از استرس‌های احتمالی می‌رهاند. به علاوه، رنگ سبز چمن باعث تحریک بدن شده و به تولید هورمون‌های آرامش بخش منجر می‌شود.

تمام بدن را تحریک می‌کند، از جمله چشم‌ها:

عکس‌العمل بسیاری از ارگان‌های بدن در پاهای ما نهفته است. بر اساس اصول رفلکسولوژی، تحریک نقاط مشخصی از پا به رفع کسالت از اندام‌های بدن کمک کرده و سلامت عمومی ما را بهبود می‌بخشد. رفلکس چشم‌ها، گوش‌ها، ریه، عصب‌های صورت، معده، طحال، مغز، کلیه و بسیاری از ارگان‌های دیگر به نقاط مشخصی از پا بستگی دارد. وقتی روی چمن راه می‌رویم، این نقاط به آرامی تحریک شده و کمک می‌کنند که سالم باشیم. دکتر آنجالی شارما، مشاور ارشد موسسه پزشکی سری بالاجی در دهلی در این باره می‌گوید: «وقتی روی چمن راه می‌رویم، عصب‌های پا که با هزاران عصب دیگر در ارتباط‌اند، تحریک می‌شوند. تحریک این عصب‌ها کمک می‌کند که بدن در حالت تعادل و توازن باشد.»

شما را به زمین متصل می‌کند و انرژی الکتریکی شما را خنثی می‌سازد:

دکتر آنجالی می‌گوید، پایه و اساس متد طبیعی درمانی بر پنج عنصر طبیعی استوار است که یکی از آنها زمین است. زمین شامل میدان‌های مغناطیسی است و انرژی مشخصی دارد. بنابراین، وقتی پابرهنه روی چمن راه می‌رویم، به طور مستقیم به میدان مغناطیسی زمین متصل می‌شویم. اتصال به زمین بر میدان الکتریکی و مغناطیسی بدن ما اثر می‌گذارد. این تبادل انرژی به خنثی شدن تکانه‌های الکتریکی منفی در بدن کمک می‌کند. تخلیه بدن از انرژی الکتریکی منفی قطعا بر سلامت عمومی ما اثر مثبتی می‌گذارد.

اجازه می‌دهد در زیر آفتاب عرق کنید:

وقتی صبح زود روی چمن راه می‌رویم، می‌توانیم از انرژی خورشید بهره‌مند شویم. دکتر آنجالی در این باره می‌گوید: «انرژی خورشید یک منبع شفابخش است و قدرت ترمیم‌کنندگی دارد.» انرژی خورشید منبع زندگی و انرژی است. این انرژی باعث رفع عفونت‌ها و بهبود بافت عضلات و عصب‌ها شده و انرژی و ویتامین‌های لازم (مانند ویتامین D) برای بدن را تامین می‌کند.

دکتر آنجالی معتقد است که پیاده روی در زیر نور آفتاب بسیار حیاتی و مفید است. حداکثر انرژی خورشید در بین ساعات ۶:۳۰ تا ۹ صبح و بین ساعات ۴:۳۰ یا ۵ تا حدود ۶:۳۰ غروب در دسترس است. با این وجود، لازم به ذکر است که نباید خود را در معرض نور شدید در ساعات بعد از ظهر قرار دهید. نور شدید خورشید می‌تواند برای بدن مضر باشد.

ذخیره ویتامین D بدن را پر می‌کند:

آرتروز و سایر بیماری‌های مرتبط با استخوان در سال‌های اخیر بسیار رایج شده‌اند. پزشکان بر این باورند که این مسئله به دلیل عدم برخورداری از نور آفتاب رخ می‌دهد. بنابراین، وقتی اوایل صبح در فضای باز پیاده روی می‌کنید، نور خورشید ذخایر ویتامین D بدن شما را به طور خودکار پر کرده و کمک می‌کند که از بیماری‌های استخوان و مفاصل در امان باشید. اگر باردار هستید، این ویتامین از هر چیزی برایتان مهم‌تر است.

منبع/میزان آن لاین