tark-kardane-sigar1

سیگاری‌ها به عوض اینکه به طرف پاکت سیگار بروند، می توانند موبایلشان  را دست بگیرند و برای رهایی سیگار از آن استفاده کنند.به نقل از «ABC News»، برنامه خوبی  به اسم «Text2Quit» در آمریکا به بازار آمده که به سیگاری ها یاری می کند آن را کنار بگذارند  اکنون طبق پژوهشی که در مجله «American Journal of Preventive Medicine» منتشر شده نیز، اشخاصی که از این برنامه استفاده می کنند، 2 برابر دیگران، شانس موفقیت دارند.

 
شکل کار به این ترتیب است که توسط این برنامه، به موبایل افراد پیامک های مختلفی فرستاده می شود، مثل اینکه اگر سیگار را کنار بگذارند، چقدر پول می توانند صرفه جویی کنند یا اینکه می توان از چه داروهای جانشینی برای ترک سیگار استفاده کرد. در مقابل، افراد هم می توانند برخی از کلمات را در هر موقعی از شبانه روز بفرستند.

مثلا با فرستادن کلمه «هوس»، دستورهایی دریافت می کنند که چطور حواس شان را از سیگار کشیدن پرت کنند یا با فرستادن کلمه «کشیدن» که نشان می دهد فرد دوباره سیگار کشیده، برنامه هایی برای او فرستاده می شود که دوباره روی غلتک بیفتد.
حالا تحقیقی در دانشگاه جرج واشنگتن روی 500 سیگاری که سعی در ترک داشتند، انجام شده. نیمی از این گروه به این برنامه دسترسی داشتند و نیم دیگر، نه. نتیجه تحقیق معلوم کرد، پس از 6 ماه، 11 درصد از گروه اول موفق به ترک سیگار شدند در حالی که از گروه دوم 5 درصد سیگار را رها کرده بودند

منبع-http://www.salamaneh.com