یکی از عامل های ریزش شدید مو و طاسی سر چربی زیاد مو می باشد که به همین دلیل مصرف مواد که حاوی روی می باشند و استفاده از شامپوهای ویژه و مخصوص موهای چرب نقش مهمی در کاهش ریزش مو دارند.

ریزش موبهزاد شکیبا در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند سبب ریزش موی سر به خصوص در آقایان شود، چربی سر است.

وی افزود: شوره نیز از جمله دیگر عوامل مهم در ریزش مو به حساب می‌آید و درمان آن می‌تواند تا حدود زیادی از ریزش مو جلوگیری کند.

این متخصص پوست و مو با تاکید بر لزوم رسیدن اکسیژن به مو اظهارکرد: در شرایطی که اکسیژن به مو نرسد، مقدمات ریزش مو‌ها فراهم می‌شود و چربی و شوره نیز از جمله عواملی هستند که سبب جلوگیری از رسیدن اکسیژن به مو می‌شوند.

شکیبا در خصوص سایر عوامل تاثیر گذار در ریزش مو خاطرنشان کرد: استرس، رژیم غذایی و رنگ کردن بیش از اندازه مو‌ها از جمله عوامل تاثیر گذار در ریزش مو به حساب می‌آیند.

وی با ارائه هشداری مبنی بر خطرات استفاده از سشوار زیاد برای خشک کردن مو‌ها تصریح کرد: استفاده مداوم از سشوار برای خشک کردن مو سبب آسیب وارد شدن به مو شده و این موضوع نیز سبب افزایش ریزش مو‌ها می‌شود.

این متخصص پوست و مو با ارائه توصیه‌ای به افرادی که دچار ریزش مو هستند اذعان کرد: این افراد باید مصرف مواد حاوی “روی” را در دستور کار قرار دهند.

منبع/میزان


بیشتر بخوانید: چربی پوست سر را با این راه های طبیعی از بین ببرید