aftab-sukhtegiyemu

آیا موهایتان در گرمای تابستان روزهای بدی را سپری میکند؟  نور خورشید مقصرش است، چون که موهای شما در زیر نور خورشید داغ، که حاوی اشعه هایUVA ،UVB و UVC است به آسانی صدمه می‌بیند.

متخصصین پوست و مو می گویند که: «پرتوهای ماورای بنفش خورشید، به عمقی‌ترین لایه‌های مو بنام کورتکس، نفوذ کرده و به پروتئین‌های مو آسیب می‌رسانند، که باعث می‌شود قابلیت ارتجاعی و قدرت مو از بین برود. این اشعه‌ها به سلول‌های تولید رنگ (ملانین) نیز در ریشه‌ی موها آسیب می‌زنند و رنگ مو را محو می‌سازند»

چند راه حل برای پیشگیری از آفتاب سوختگی موها

عمدتا باید سعی کنید که از آفتاب مضر بعدازظهرها که می‌تواند رنگ موهایتان را زودتر محو کند دور بمانید. روش‌های دیگری که می‌توانید بکار ببرید از این قرارند:

سرتان کلاه بگذارید یا اینکه با خودتان چتر داشته باشید.

از نرم کننده‌هایی استفاده کنید که حاوی عوامل ضد آفتاب هستند.

یک هفته در میان موهایتان را با روغن‌های مخصوص مو ماساژ دهید.

از سشوار استفاده نکنید، همچنین از ژل‌های مو نیز دوری کنید.

ماسک موی مخصوص تابستان

ماسک مرطوب کننده: ۳ قاشق چایخوری شیر نارگیل و روغن کرچک را باهم مخلوط کنید. ترکیب بدست آمده را به موهایتان بمالید و یک ساعت صبر کنید. سپس موهایتان را با آب گرم آبکشی کنید.

ماسک نرم کننده: ماسک بادام و موز را امتحان کنید. برای این منظور یک موز را له کنید و چند قطره روغن بادام به آن اضافه کنید، ترکیب بدست آمده را به خوبی مخلوط نمایید و به موهایتان بمالید. پس از ۲۰ دقیقه موهایتان را آبکشی کنید.

منبع-http://sorkhabsefidab.com