جوان‌سازی پوست صورت

لیزر پوست به شما کمک می کند با داشتن سن بالا هم ار نعمت داشتن پوست شاداب و جوان لذت ببرید. روش های جدید و مدرنی برای زیبای سازی پوست و جوانسازی پوست توسط پزشکان آزمایش شده است. اما یکی از محبوب ترین و بهترین روش های برای رفع چین و چروک پوست و زیبایی پوست استفاده از لیرز است.

نحوه عمل لیزر پوست

همانطور كه در اثر تابش نورخورشيد اشياء بهتدريج گرم ميشوند، تابش ليزر نيز باعث گرم شدن، داغي و نهايتا تخريب هدف هاي حساس بافتي خواهد شد. از آنجا كه ليزر تك طول موج است، فقط باعث داغ شدن وتخريب ساختمانهاي خاصي می شود و افزايش حرارت در ساختمانهاي مجاور كه حساس نيستند، زياد قابلتوجه نيست، بنابراين با انتخاب ليزر مناسب و با دانستن ويژگيهاي بافتي ميتوان ضايعه مورد نظر را تخريب و در عين حال كمترين صدمه ممكن را به ساختمانهاي مجاور آن وارد كرد. مثلا ليزري كه طول موج حدود ۵۸۵ نانومتر است (Pulse dye laser) بيشتر روي ساختمانهاي عروقي اثر ميكند و براي درمان عروق واريسي پوست، ضايعات همانژيومي، و لك ها و خال هاي عروقي به كار ميرود.

لیزر جوان‌سازی پوست صورت چیست؟

لیزر جوان‌سازی و زیبایی پوست روشی برای کاهش لک روی سطح پوست است. در این روش، زنجیرهای مولکولی سلول‌های پوست آسیب‌دیده لایه به لایه برداشته می‌شود تا زمانی که ظاهر یکنواخت‌تر و نرم و صاف‌تر از پوست به دست آید. لیزر پوست صورت به دلیل مزایای ضد پیری آن به‌عنوان جوان‌سازی پوست با لیزر معرفی می‌شود، همچنین به دلیل اینکه لایه‌های آسیب‌دیده پوست را جدا می‌کند، لیزر پیلینگ نیز نامیده می‌شود.

مزایای استفاده از لیزر برای پوست

مزایای لیزر پوست صورت شامل درمان‌های پیشرفته برای خطوط ریز و چین‌وچروک صورت و اصلاح زخم‌ها و اختلالات پوستی هست. نواحی درمان شامل:

خطوط دور چشم

– خطوط دور لب

– خط خنده

– اسکار

– از بین بردن جای جوش

– برداشت خال و زگیل

دورنگی پوست صورت و بسیاری دیگر از عیوب پوست

لیزر صورت با از بین بردن پوست آسیب‌ دیده و نشان دادن ظاهری شفاف‌تر و جوان‌تر به‌عنوان روشی مؤثر  که علائم افزایش سن و سایر آسیب‌های پوستی را برطرف می‌کند، قابل استفاده است.

جوان‌سازی پوست صورت

هزینه لیزر پوست

هزینه جوانسازی پوست با لیزر ممکن است در هر کشوری متفاوت باشد و به طور متوسط این هزینه‎‌ها تنها شامل حق‌الزحمه و دستمزد جراح یا پزشک است. قیمت ممکن است بر اساس تجربه و مهارت پزشک، نوع روش های جوانسازی پوست استفاده شده، زمان و تلاش موردنیاز برای درمان و همچنین محل انجام درمان باشد.

بسیاری از جراحان پلاستیک مقدار هزینه‌ها و برنامه مالی درمان جوان سازی پوست با لیزر را به بیمار ارائه می‌دهند.

انواع روش های لیزر درمانی پوست

عموما سه نوع لیزر پوست مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر دی اکسید کربنCO2، لیزر N-lite و لیزر اربیوم.

لیزر CO2، بدلیل اثر ماندگاری بلند مدت آن بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.برای انجام این عمل باید یک پروسه چند جلسه ای 15 تا 90 دقیقه ای سپری شود.
لیزر اربیوم نسبت به لیزر دی اکسید کربن کمتر استفاده می شود. این نوع لیزر معمولا برای افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

مورد آخری یعنی عمل لیزر N-lite به اندازه دو مورد قبل موثر نیست اما نسبت به آنها کم هزینه تر است. این روش عموما برای از بین بردن نقص های کوچک صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

این تکنولوژی برای افراد شاغلی که خواهان درمان بهتر هستند و نمی توانند وقت زیادی برای دوره نقاهت روشهای دیگر  صرف کنند، بسیار مناسب می باشد.لیزر صورت ان لایت لیزری است با انرژی بسیار پایین که رگهای خونی زیر پوستی را مورد هدف قرار می دهد. رگها آسیب نمی بینند، اما فعالیت های شیمیایی سبب می شود که بدن شروع به بازسازی کلاژن و ترمیم ناحیه مورد درمان کند.

جوان‌سازی پوست صورت

لیزر پوست برای چه افرادی توصیه می شود؟

لیزر جوان‌سازی پوست روشی مؤثر برای بیماران مبتلا به خطوط، چین‌وچروک، دورنگی پوست و یا زخم های سطحی صورت مانند اسکار و آکنه است که به درمان‌های ملایم‌تر پاسخ نمی‌دهند. متقاضی مناسب برای لیزر جوانسازی پوست فردی است که پوست الاستیک و فاقد چربی دارد که مستعد ایجاد زخم پس از آسیب جزئی نباشد. بهتر است که لیزر جوان‌سازی پوست بر روی کسی که فاقد هر گونه سابقه‌ی پزشکی است انجام شود. متقاضی مناسب فردی است که انتظارات واقع‌بینانه برای نتایج حاصل از روش لیزر جوان‌سازی پوست دارد.
افراد با رنگ پوست روشن‌تر متقاضی مناسب‌تری برای این روش خاص نسبت به افراد باپوست تیره‌تر هستند زیرا کمتر در معرض خطر عوارض جانبی غیر منتظره مانند تغییر رنگ پوست دائمی قرار دارند.

نتایج لیزر جوان‌سازی پوست

این امکان وجود دارد که پوست شما بعد از لیزر کردن برای چند ماه به صورت قرمز یا صورتی باقی بماند. همچنین ممکن است تا یک سال حساسیت زیادی نسبت به نور خورشید داشته باشید. سعی کنید در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و هر روز از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

برخی افرادی که لیزر جوانسازی پوست انجام داده‌اند ممکن است یک تفاوت فوری در محل درمان شده ببینند که برای بهبود کامل تا یک سال ادامه خواهد داشت. اگرچه تأثیرات لیزر جوان‌سازی می‌تواند برای سال‌های زیادی دوام بیاورد اما روند طبیعی پیر شدن باعث می‌شود که چین‌ و چروک و خطوط چهره دوباره به وجود آیند و ممکن است به تکرار عمل لیزر جوان‌سازی پوست نیاز باشد.