khuraki-torsh

قابل توجه اشخاصی که علاقه بسیاری  به خوردن مواد غذایی ترش دارند در این بخش  منفعتها و زیانهای این خوراکی ها را می خوانیم.نکته مهم را یاد آوری میکنیم که  خوراکی های ترش اگر زیاده از اندازه استفاده  نشود هیچ ضرری به دستگاه گوارش نمی رساند .

بايد بگويم عادت به خوردن غذاها يا خوراکي‌هاي ترش براي افراد سالمي که از مشکلات گوارشي خاصي رنج نمي‌برند به‌هيچ عنوان مشکلي ايجاد نمي‌کند.

اين در حالي است که غذاها و خوراکي‌هاي ترش مي‌توانند به صورت مستقيم باعث تشديد ريفلاکس در افراد مبتلا به اين بيماري بشوند بنابراين مصرف چنين غذاهايي به‌صورت دوره‌اي هم چندان براي آنها مناسب نخواهد بود چه برسد به مصرف مداوم و روزانه. از طرف ديگر، برخي از افراد از زخم‌هاي گوارشي مانند زخم معده يا زخم اثني‌عشر رنج مي‌برند. عادت به مصرف غذاهاي ترش نمي‌تواند باعث تشديد مشکل اين افراد يا حتي ايجاد زخم‌هاي گوارشي شود اما برخي از بيماران مبتلا به زخم‌هاي گوارشي با خوردن گروهي از غذاها يا خوراکي‌هاي ترش، دچار درد يا سوزش بيشتري در دستگاه گوارش‌شان مي‌شوند.

بهترين توصيه به اين افراد، اين است که خودشان براساس تجربه، متوجه بشوند که با خوردن کدام ماده غذايي ترش و در چه حجمي دچار درد و سوزش بيشتري مي‌شوند تا بتوانند با مديريت برنامه‌هاي غذايي روزانه‌شان، از درد ناشي از زخم‌هاي گوارشي در امان بمانند.

نکته ديگر درباره افرادي است که مشکل سوءهاضمه دارند. تمام اين افراد در اثر مصرف خوراکي‌هاي ترش، واکنش‌هاي يکساني نشان نمي‌دهند و ممکن است مشکل بعضي‌ها با مصرف اين خوراکي‌ها تشديد بشود و مشکل برخي ديگر، نه. در نهايت بايد به شما خواننده گرامي بگويم اگر خود و خانواده‌تان از نظر گوارشي، مشکلي با مصرف خوراکي‌هاي ترش نداريد، منع مصرفي برايتان وجود ندارد.

منبع- سلامت نیوز